Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 55 FirstFirst ... 5 45 53 54 55
Results 1,081 to 1,088 of 1088

Thread: Clubul PlayStation Portable - PSP

  1. #1081 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    Se merita cumparata consola psp ?
    As vrea sa cumpar dupa olx si as dori sfaturi la ce ar trebui sa fiu atent.

  2. #1082 SP
    Member Rukax's Avatar
    Merita din plin daca o gasesti modata/modabila la un pret decent si daca iti asumi pentru ce o cumperi. Eu de exemplu regret ca am vândut-o pentru cateva jocuri: FF Crisis Core, DBZ Shin Budokai si Tekken. Da, da, pot fi emulate la rezolutie mai buna dar not the same feeling.

  3. #1083 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    Merita din plin daca o gasesti modata/modabila la un pret decent si daca iti asumi pentru ce o cumperi. Eu de exemplu regret ca am vândut-o pentru cateva jocuri: FF Crisis Core, DBZ Shin Budokai si Tekken. Da, da, pot fi emulate la rezolutie mai buna dar not the same feeling.
    O cumpar fiindca vreau sa renunt sa ma mai joc pe telefonul mobil , iar emulate nu imi place fiindca am renuntat la pc pentru ps4 .
    Eu initial vroiam sa imi iau consola nintendo fiindca psp nu e sansa sa gasesc sigilat , dar e prea scump si vreau inlocuitor pentru telefon mobil.
    Pai si la ce ar trebui sa fiu atent cand o cumpar in afara de ecran,baterie?

  4. #1084 SP
    Member Rukax's Avatar
    La butoane/triggere și în special la analog, având în vedere vechimea consolei. De aceea ți-aș recomanda 3004/3004 street fiind mai noi iar în cazul în care nu gasesti poți căuta un Psp GO, care e și mai compact/light și apărut ulterior după primul concept al consolei. Bineinteles, cauta sa fie predare personala sa o poti testa si sa vezi daca persoana de la care vrei sa o achizitionezi pare in regula. Acum postul tau imi trezeste atatea amintiri legate de consola asta...

    //Eu am vazut în Reșița și în Timișoara o gramada de modele in pietele de vechituri deci daca exista si in orasul tau asa ceva poate reusesti sa gasesti si acolo dar mare atentie la starea consoli si incearca sa negociezi pentru ea.

  5. #1085 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ce bijuterie <3 A closer look at the Sony PSP DTP-T1000 Development Kit #SonyPSP #DevKit

  6. #1086 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Dezgrop si eu thread-ul asta in prag de an nou, pentru un rant.
    Am avut o copilarie saraca, PC-ul a fost singurul meu mediu pt. jocuri, asa ca mi-am satisfacut pofta de console dupa ce am inceput sa castig banii mei.

    Dupa cativa ani de urmarit anunturi am reusit sa pun mana pe un PSP 3000 sigilat (asta se intampla prin 2014-2015).
    L-am tinut la pastrat, ca orice colectionar care se respecta, exceptand cele 2 incarcari pe an, sa nu moara bateria.
    Cativa ani mai tarziu am incercat sa ma joc pe el, si am observat cum vopseaua de pe spate pur si simplu se exfolia. Apoi am vazut ca ecranul avea un defect. Am aflat ca ambele probleme (paint chipping si famous speech bubble) sunt des intalnite, QC dezamagitor. Repet, a fost cumparat sigilat. Deasemenea, scanlines-urile faceau ecranul si mai urat.

    Am luat si un PSP Street SH, am ramas surprins de cat de bine se vedea ecranul, zero scanlines, dar evident, mono audio, no more wifi and so on. Am incercat cateva titluri dar analogul acela plus lipsa celui de-al doilea (si palmele cat lopetile) au transformat distractia intr-un chin.

    In final am instalat PPSSPP pe un S10+, aveam un DS4 care statea degeaba, i-am facut pairing BT nativ, mi l-a recunoscut instant emulatorul.
    Ei, banuiesc ca va imaginati cum arata aceleasi jocuri pe un OLED, cu res X3 native, si bineinteles, controllerul. Alta EXPERIENTA.
    Nu contest senzatia de a juca pe hardware nativ, dar jur ca nu m-as intoarce la PSP niciodata.
    Inca sunt in cautarea unui PSP GO sigilat sau in stare buna, doar de dragul de a-l avea.

    PSP are o librarie uriasa de jocuri bune, care din pacate sunt trase mult in jos de hardware, in special ecranul si lipsa unui dual analog bun.
    Asa ca daca aveti timp, luati-va un PSP pentru a-l expune, si jucati backupurile in emulator. Sunt la ani de lumina fata de porcarelele pay-to-win de pe Google Play. Eu nu m-am mai distrat demult asa bine cu seria LEGO.

  7. #1087 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ai incercat PS Vita

  8. #1088 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Da, bineinteles, tot asa am avut norocul sa gasesc ambele variante de PSVita sigilate.
    E un improvement la ecran si ergonomie dar insuficient, chiar si cu grip. Analog-urile sunt foarte mici iar touch-ul clar nu poate inlocui L2/R2.
    La lista lunga de probleme care au cauzat esecul PSVita se adauga si imposibilitatea de a face BT pairing cu un DS4, lucru banal pe un CFW sau pe PSTV.

    Cu toate astea, PSVita este inca relevant pentru ca emularea exista doar cu numele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 55 of 55 FirstFirst ... 5 45 53 54 55

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Vand Playstation Portable PSP Go 16GB modat la cutie By snk2 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 06-09-2017, 12:20
  4. Replies: 0 Last Post: 12-01-2012, 09:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts