Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: PSP 2004 software 3.72 cum se modeaza pls!!

  1. #1 SP
    Junior Member i0nescu's Avatar

    PSP 2004 software 3.72 cum se modeaza pls!!

    psp 2004 cu system software 3.72 date code 7D, baterie 3.6v 1200mAh. Nu am nici cea mai mica idee cum il pot moda, Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva!

  2. #2 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Quote Originally Posted by i0nescu View Post
    psp 2004 cu system software 3.72 date code 7D, baterie 3.6v 1200mAh. Nu am nici cea mai mica idee cum il pot moda, Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva!
    Offf, daca citeai macar putin aflai cate de usor este.Se modeaza cu pandora si magic mms.Iti trebuie un PSP modat ca sa faci o baterie pandora soft sau daca te induri faci baterie pandora hard mode ceea ce nu recomand.
    Bafta la modat

  3. #3 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Sau faci update.Se poate ajunge la 5.00 m33 si fara pandora.Nu iti pot explica totul mura in gura,mi-ar lua o ora.Uite-te si tu pe YouTube.Ince cu update la 4.01 m33 etc pana ajungi la 5.00 m33 si de acolo faci update la 5.50 gen-d3 tot pe rand(gen-a,gen-b etc).Nu-ti da nimeni mura-n gura incerca si tu sa te documentezi putin,ca,cand o sa ai si tu o probleme,trebuie neaparat sa te bazezi pe cineva?Incerca sa te documentezi si sa rezolvi singur.Bafta !

  4. #4 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Quote Originally Posted by parcel View Post
    Sau faci update.Se poate ajunge la 5.00 m33 si fara pandora.Nu iti pot explica totul mura in gura,mi-ar lua o ora.Uite-te si tu pe YouTube.Ince cu update la 4.01 m33 etc pana ajungi la 5.00 m33 si de acolo faci update la 5.50 gen-d3 tot pe rand(gen-a,gen-b etc).
    Eu cred ca pandora e cea mai buna solutie pentru a ajunge la 5.00 M33 , ca de acolo nu mai e mare lucru la 5.50 GEN D3

  5. #5 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Ia-ti pandora,nu ca sa ajungi la 5.00 m33,ca e foarte usor cu un update,dar ia-o sa fie acolo,poate faci un brick sau ai nevoie de un downgrade .

  6. #6 SP
    Junior Member i0nescu's Avatar
    Am facut update la 5.0.3, am pus chickhen r2 si de aici iar m-am blocat... ceva sugestii? Multumesc pentru ajutor anticipat!

  7. #7 SP
    Member Ayrton's Avatar
    De aici faci frumusel update la 5.50 gen-a,b,b2,c,d,d2,si in final d3.Vezi sa le bagi in ordinea asta,ca altfel vei avea un brick .Bafta !

  8. #8 SP
    Junior Member i0nescu's Avatar
    Ca sa inteleg mai bine. gen a, gen b, etc sunt cate un update de fiecare, nu? si tre sa le iau la rand pe toate in ordinea pe care ai spus. am vazut tutoriale in care se sare direct la ultimul update. Mersi pentru sfaturi...

  9. #9 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Da..mai sunt si astfel de programe..se numeste XGEN parca...da ,asa se numea..si te ducea direct la gen-d,si de acolo faceai update doar la d2 si d3.

  10. #10 SP
    Junior Member stereo's Avatar
    cum modez si eu un psp 3004 ?? PIANO BLACK

  11. #11 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Mai intai zi ce Firmware are.

  12. #12 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Quote Originally Posted by parcel View Post
    De aici faci frumusel update la 5.50 gen-a,b,b2,c,d,d2,si in final d3.Vezi sa le bagi in ordinea asta,ca altfel vei avea un brick .Bafta !
    Eu am facut de la GEN A direct la GEN D3 ... merge uns.
    Dar, e bine sa nu te grabesti si sa le faci pe rand.
    Acu, face fiecare cum doreste...

  13. #13 SP
    Member Ayrton's Avatar
    A,da?Atunci sunt eu prost informat.Mersi Bitza,acum nu mai stau sa ma mai chinui cand e ceva sa fac update pe rand !

  14. #14 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Asa faceam si eu Parcel pana mi-am luat inima in dinti si am vazut ca a mers.Am facut de la 5.00 M33-4 direct la 5.50 GEN D3 si a mers fara probleme.

  15. #15 SP
    Junior Member Xilin's Avatar
    dati un search la psp hacks pe google si gasiti site-ul unde gasiti tot felu de custom firmware. Ideea e ca tre sa le luati incetu cu incetu, ca altfel va faceti psp-ul K.O. . Io am fost acu 2 ani cand l-am luat la un baiat "destept" cu baterie pandora, l-a facut la 3.70 (cat era atunci) si recent mi l-am facut io de la 3.70 la 5.50. Nu e greu, ia ceva timp si rabdare dar nah

  16. #16 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Quote Originally Posted by Xilin View Post
    dati un search la psp hacks pe google si gasiti site-ul unde gasiti tot felu de custom firmware. Ideea e ca tre sa le luati incetu cu incetu, ca altfel va faceti psp-ul K.O. . Io am fost acu 2 ani cand l-am luat la un baiat "destept" cu baterie pandora, l-a facut la 3.70 (cat era atunci) si recent mi l-am facut io de la 3.70 la 5.50. Nu e greu, ia ceva timp si rabdare dar nah
    Ceea ce am zis si eu si daca il faci KO il faci la loc cu pandora

  17. #17 SP
    Junior Member i0nescu's Avatar
    vreau sa multulmesc tutoror celor care m-au sfatuit, Il am acum 5.50 gen d3 si merge perfect....

  18. #18 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Nu ai pentru ce,sa-l folosesti sanatos

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cum tai o baterie de psp By PSPGo in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 25-04-2010, 08:22
  2. Cum se instaleaza un joc descarcat de pe net pe PSP By Cpriandeblaj in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 1 Last Post: 24-04-2009, 06:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts