Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Curatare Componente PS3

  1. #1 SP
    Member slabunator's Avatar

    Curatare Componente PS3

    Daca poate posta cineva un tutorial, cum deschidem/curatam componentele interioare ale PS3-ului. Al meu a adunat ceva kilometrii la bord si as vrea sa il curat de praf pe dinauntru, mai ales coolerele.

    Merci

  2. #2 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar


    sper ca ajuta

  3. #3 SP
    Junior Member Dean's Avatar

    curatare ps3

    Eu ti-o deschid si curat consola (YLOD) daca imi faci rost de pasta termo arctic silver 5 alb

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    odata la cate vreme ar trebui desfacuta si curata ?

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    odata la cate vreme ar trebui desfacuta si curata ?
    Depinde mult de conditiile in care este folosita consola, nu crezi ? Daca o tii intr-un mediu plin de praf si o sa fi folosesti mult (cateva ore pe zi) probabil ca ar trebui curatata sapatamanal. Daca tii consola intr-un loc curat, fara praf si o folosesti foarte rar (de 2-3 ori pe luna) atunci probabil n-o sa trebuiasca sa o cureti niciodata.

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    a mea a fost curatata dupa mai mult de 3 ani de la achizitie.
    nici macar nu era mult praf inauntru.
    oricum floare la ureche curatatul, daca vreti sa o curatati nu aveti de ce ezita.

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Fan-testul e sigur ? Pentru ca se mai auzeau zvonuri ca se poate defecta ventilatorul. Cand o sa se implineasca un an, o sa fac si eu un fan-test.
    Aspiratorul i-l pun in spate saptamanal pentru ca e destul praf la mine in camera.

  8. #8 SP
    Member LeGenD's Avatar
    da...poti sa ai marele ghinion sa ti-l arzi(parca la slim au scos "auto-clean"....oricum nu iti curata mai nimic...numa se tureaza degeaba)...si mie mi s-a ars ventilatorul...dar din alte cauze....noroc ca am gasit altul mai bun cu mai multe lamele...etc...eu zic sa nu te folosesti de chestia aia....sunt alte modalitati mai bune.....

  9. #9 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    sincer eu am facut fan testul la un an jumate de la achizitie si a scos asa de mult praf incat mi-a innegrit perdeaua(consola aflandu-se la 1 m de perdea). Dupa fan test, liniste totala, in idle si media server songs nu se aude deloc iar in timpul gamingului niciodata nu am sesizat un zgomot atipic. Desigur aici nu intra si modern warfare 2-ul care violeaza unitatea optica de fiecare data cand ruleaza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Curatare PS4 By PoisonRemedy in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 34 Last Post: 07-01-2015, 13:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts