Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Achizitionarea unui PS3 SH!

  1. #1 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Achizitionarea unui PS3 SH!

    Buna baieti. As dori sa va intreb si poate adunam aici mai multe idei, la ce trebuie sa fi atent cand cumperi un PS3 SH? Stiu ca nu e asa mare problema ca la Xbox360, in sensul ca ia sanse mult mai mici sa isi dea duhul insa poate mai stiti ceva chichite de luat in considerare? De exemplu: cum poti testa drive-ul bluray? cum iti dai seama ca e ok? Poate mai stiti si ceva despre controlere. Stiu eu.
    Impartasiti ideile voastre.

  2. #2 SP
    Banned Mario's Avatar
    pai eu iti recomand sa-ti cumperi ps3u din us sau uk (in uk nuj cat de ieftin e)dar in us e 400 de $(nou) si aicea e 600(nou) cam asea,plus ca n-a e nou sau cumperi unu sh cu garantie si sa gasesti o chichita sa o poti schimba cu una noua.Oricum daca cumperi un nou din us te ajunge chiar umpic mai ieftin decat unu sh aicea,12 -13 mil +transport =14 cam asea

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    Buna baieti. As dori sa va intreb si poate adunam aici mai multe idei, la ce trebuie sa fi atent cand cumperi un PS3 SH? Stiu ca nu e asa mare problema ca la Xbox360, in sensul ca ia sanse mult mai mici sa isi dea duhul insa poate mai stiti ceva chichite de luat in considerare? De exemplu: cum poti testa drive-ul bluray? cum iti dai seama ca e ok? Poate mai stiti si ceva despre controlere. Stiu eu.
    Impartasiti ideile voastre.
    Bagi un joc de Ps3 in el. Daca ti-l ia fara probleme nu ai treaba. In general la PS3, blocul optic ar fi problema asa ca la asta sa ai grija. Si bineinteles sa fie Glossy and Scrachless.

    P.S: Un prieten si-a luat un SH din C-ta acum 4 zile, e impecabil, un DS3, varianta de 80GB si a dat pe el 1000.

  4. #4 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ok, dar acum daca e ceva zgariat pe fata, care e foarte predispusa la asa ceva, n-are avea nimic nu? Sa mearga e principalul. Asa ma gandesc eu.

  5. #5 SP
    Banned Mario's Avatar
    da sa mearga ruleze calumea asta e imp dar aspectu conteaza daca vrei sa il vinzi dupa...

  6. #6 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Bun dar m-am mai gandit la ceva. Am citit pe forumul nostru ca la unii dupa vreo 1 ora de jucat intruna incepea PS3u sa scoata niste zgomote mai puternice, intra ventilatorul de racire mai tare ca se mai incalzea. Am citit ca vara ar fi normal treaba asta. Ok, dar eu am avut PS3 (nu mai am, l-am dat si vreau iarasi altul - sa nu ma intrebati de ce pt ca chiar nu conteaza motivele) ultima varianta de 80Gb si NICIODATA nu mi-a intrat ventialtorul sa zic asa. Nici macar nu stiu cum suna, era mort tot timpu, parca nu functiona. Faza ca intra ventilatorul mai tare nu poate insemna totusi o uzura mai mare la consola, nu stiu ceva...

  7. #7 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by mark`` View Post
    Bun dar m-am mai gandit la ceva. Am citit pe forumul nostru ca la unii dupa vreo 1 ora de jucat intruna incepea PS3u sa scoata niste zgomote mai puternice, intra ventilatorul de racire mai tare ca se mai incalzea. Am citit ca vara ar fi normal treaba asta. Ok, dar eu am avut PS3 (nu mai am, l-am dat si vreau iarasi altul - sa nu ma intrebati de ce pt ca chiar nu conteaza motivele) ultima varianta de 80Gb si NICIODATA nu mi-a intrat ventialtorul sa zic asa. Nici macar nu stiu cum suna, era mort tot timpu, parca nu functiona. Faza ca intra ventilatorul mai tare nu poate insemna totusi o uzura mai mare la consola, nu stiu ceva...
    Eu zic ca da, e semn de uzura mai mare, sau de foarte mult praf adunat in el, depinde cum a fost ingrijit, daca au fost aspirate evacuarile din cand in cand.
    Sa verifici sa nu fie cumva nici banata consola, sa verifici cu net sa poti intra pe PSN.
    Alte probleme nu prea are playstationul. Eu cam atat stiu legat de ce chichite poate sa aiba.

  8. #8 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    back on ps3 mark'? nu crezi ca jocurile vor fi iar problema?

  9. #9 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Asa cum am explicat si altora, am trecut de la PS3 initial la Xbox360 pt ca nu faceam fata la jocuri, insa dupa o perioada in care ai orice joc la dispozitie (stiti voi cum) constati ca defapt nu mai ai chef sa joci. Si acum am multe jocuri si spre surprinderea mea nu mai joc. Eu initial ma uitam mult la filme mai ales bluray pe PS3 si acum bineinteles nu pot ca pe Xbox360 nu merge chiar asa usor. De ex eu copiam prin retea mai multe filme bluray pe hdd la PS3 si le vizualizam de acolo, la Xbox nu merge faza asta, doar daca iti iei un memory stick mai mare de peste 8 Gb si n-are rost zic eu - in fine. M-am inselat cu jucatu asta mai bine stateam pe curu meu si n-aveam treaba. Oricum am spus ca voi juca God of War 3 sigur, indiferent ce va fi, deci sunt mai multe.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Legat de vanzarea unui PS3 By patrickchin in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 27-03-2014, 16:52
  2. Povestea unui Dingoo By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 03-01-2011, 16:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts