Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Sfat pentru achizitionarea unui PS3

  1. #1 SP
    123
    Junior Member 123's Avatar

    Sfat pentru achizitionarea unui PS3

    Salut
    Fiindca multe jocuri de pe platforma sunt must plays pentru mine (si pot fi gasite la preturi super ok), am decis ca voi cumpara un PS3.

    Am insa doua probleme:
    1. Nu stiu care este fiabilitatea PS3-ului. Ma gandeam ca ar fi o idee buna sa cumpar un Super Slim nou, pentru a beneficia de garantie. Asta ar fi util in situatia in care PS3 este la fel de fiabil ca generatiile precedente de x360 (care aveau un failure rate undeva pe la 50% la un moment dat).
    2. In situatia in care nu as cumpara unul nou din magazin, nu stiu care varianta ar fi o alegere mai buna: Slim sau Super Slim.

    In principiu sunt interesat de ceva care sa tina. In situatia in care in general PS3-urile nu crapa imediat ce ies din perioada de garantie, as cauta unul 2nd hand mai bine ingrijit (aici ce ati recomanda? Un Slim sau Super Slim?).

    Ceva sfaturi?

    Multumesc

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    1. PS3 nu moare la fel de repede ca vechiile generatii de 360. Daca tii consola intr-un loc aerisit in pozitie verticala nu ar trebui sa ai probleme deloc, indiferent de model.

    2.Peste tot pe internet se spune ca varianta slim ar fi cea mai buna. Eu am avut un super slim si am fost foarte multumit de el, nu am avut niciun fel de problema, dar poate e si prea devreme sa apara probleme, dat fiind ca e totusi o consola relativ recenta.

    Daca vrei sa iti cumperi una noua, eu unul as astepta sa scada pretul la PS4 (e inevitabil, data fiind reducerea permanenta pentru Xbox One). PS3 va fi si ea, implicit, mai ieftina.

    The Japanese platform holder previously reported that they have already managed to cut the manufacturing cost of the console, and that they have also increased their profit expectations. So looking at the situation, there is a possibility that Sony is planning to replace the current PS4 500GB console that sells at $399 with a new model that will come with 1TB HDD. If not, the platform holder might just release some new attractive 1TB PS4 bundle with one or two games for a bit inflated price.

  3. #3 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    eu vad un singur dezavantaj la Super Slim:
    daca tii consola intr-o comda TV va fi mai greu de schimbat discul din ea, pentru ca se da capacul la o parte, nu trage cd-ul prin fata ca la slim.

    ia-ti 3, ai o gramada de jocuri misto la preturi mici

  4. #4 SP
    123
    Junior Member 123's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    ia-ti 3, ai o gramada de jocuri misto la preturi mici
    My point exactly

    Deci pana la urma Super Slim ar fi cea mai buna idee?

  5. #5 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Da. Ia cu garantie si cu hdd daca poti

  6. #6 SP
    123
    Junior Member 123's Avatar
    Asa o sa fac, atunci.
    Mersi de ajutor

  7. #7 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sa nu il cumperi din magazin, nu merita. Daca Xbox One gasesti si cu 1200 de lei in Altex, Ps3 e 900, si asta cu hard de 12GB. O gluma proasta. Cauta un produs cu garantie pe olx sau okazii si iesi bine.

  8. #8 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Un sfat prietenesc: nu te grabi, mai bine asteapta putin, mai strange niste bani si cumparati un Ps4 sau XboxOne. Spun asta deoarece exceptand Bf, Fifa& Cod alte jocuri noi nu vor mai aparea pe ps3. Chiar daca vrei sa joci capodoperele de pe ps3 (TheLastOfUs & Uncharted) le vei putea juca si pe ps4.

  9. #9 SP
    123
    Junior Member 123's Avatar
    Quote Originally Posted by ComaLight View Post
    Chiar daca vrei sa joci capodoperele de pe ps3 (TheLastOfUs & Uncharted) le vei putea juca si pe ps4.
    Intr-adevar, de capodoperele exclusive sunt interesat.

    Hai ca m-ai pus pe ganduri.

  10. #10 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pe langa cele cel putin 5 mil+ pt ps 4
    pe ps3 iti poti luat uncharted 1,2,3 si last of us la pretul last of us pt ps4sh

  11. #11 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Cat ce priveste Super Slimul...cunosc un amic care are genul asta de consola, si o tine vertical, bine aerisita si restul dar....dupa vre-o 30-40min ai face un zgomot deranjant. Din cate am citit eu cat de cat pe 'net, e posibil ca toate sa aiba problemele astea dupa un timp. Eu unu iti recomand un slim. Am un Slim de 120GB de aproape 4 ani, si ma joc foarte mult pe el, si inca nu am intampinat nici-o problema. Si mai este si faptul ca sunt foarte multe jocuri de PS3 exclusive care sunt foarte bune dar nu o sa apara vre-odata pe PS4 (in special JRPG-urile daca te pasioneza genul asta de jocuri).

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca ai buget, PS4 all the way. Tot ce a fost bun pe PS3 a fost portat pe PS4, iar ce nu a fost inca portat, va fi cu siguranta in viitorul apropiat. Cu un PS4 joci tot ce apare nou in urmatorii 5 ani fara probleme.

  13. #13 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Cumpara PS3 si joci Uncharted 1,2,3 cu 70 - 90 de lei pachetul, nu cu 250 de lei cum e pe PS4. PS3 e o minunata solutie de buget. Gasesti jocuri SH de la 20 pana la 50 de lei bucata. E parerea mea, nu dati cu pietre.

  14. #14 SP
    Junior Member DjBaros's Avatar
    Eu rulez cu una bucata 80GB adus din SUA.Multa lume spunea ca nu o sa reziste ca o sa dea YLOD.Merge de rupe dupa 7 ani.Si crede-ma ca gasesti orice joc pentru ea.Pentru un an maxim 2 e ok.Pe urma musai upgrade la 4.Ceea ce ma gandesc eu acum.

  15. #15 SP
    Member kukenstein's Avatar
    PS4 merita pentru cine cumpara jocuri day-one, la pret intreg sau pentru cine investeste, pardon, cheltuie bani pe jocuri de actualitate. Pentru *ulimea care tine cu dintii de bani din varii motive si care nici nu prea joaca multiplayer, e ok inca PS3 mai ales daca nu a jucat inca unele titluri. La a adoua categorie intru si eu, dar am fost si in prima si am vazut ca nu prea pot tine pasul cu vremurile asa ca m-am reprofilat. Posibil sa sparg banca cand iese Uncharted 4 si sa iau si jocul si consola in acelasi timp cum am facut la Uncharted 3

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat Achizitie Tv pentru PS3- PLS By Emperor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 24-06-2012, 01:38
  2. Caut un sfat pentru niste postere cu jocuri By catza86 in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 25-02-2012, 00:48
  3. Ajutor, pentru inceperea unui acvariu By maimutica in forum Pets
    Replies: 2 Last Post: 02-01-2011, 13:55
  4. Sfaturi pentru achizitie a unui Monitor By zaice in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 02-04-2010, 19:23
  5. Achizitionarea unui PS3 SH! By mark in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 17-08-2009, 09:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts