Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Lucruri pe care vreti sa le vedeti in Gran Turismo 6

  1. #1 SP
    Senior Member Florin85's Avatar

    Lucruri pe care vreti sa le vedeti in Gran Turismo 6

    Cu toate ca nu a aparut eu zic sa facem un post si pentru iubitorii de Gran Turismo , ideea am preluato de pe GTPlanet ( nu toti colegii stiu foarte bine engleza de citit sau scris , sa posteze si ei pe GTPlanet) , unde se vede oamenii sunt foarte actvi si spun ce si-ar dori sa vada in noul simulator GT6. Noi trebuie doar sa speram ca echipa PD apleaca urechile si la ce au de spus fanii acestei serii.

  2. #2 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Eu unul as dori sa fie doar masini premium.

  3. #3 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Pe langa masinie premium CARS - Sound
    Blow-off valve sound
    Brake squeal
    KERS recovery sound during braking
    More Realistic Engine Sound
    More Realistic Exhaust Sound
    More realistic Gear Change Sounds (like some cars make a burble or pop sound on up-shifts etc.)
    More realistic sound so you can hear whats going on with the engine and tires
    More Realistic Turbo Sound
    Real Engine sounds for every car. (proper gearbox and rev sounds and mix overall)
    Transmission Whine
    Sonic-Boom after 768mph
    Wider Range of Sound
    Ceea ce multi dintre noi isi doresc

  4. #4 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Nu ziceai bre ca nu toti stiu sa ''ceteasca'' in engleza? Eu vreau sa apara in deceniul asta si obligatoriu pe ps4

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Toate masinile si circuitele sa fie "premium". Si sa nu stea 15 ani in productie...
    Plus diverse imbunatatiri: sunetul masinilor, mai multe optiuni in orice privinta etc.

  6. #6 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    -sa nu mai aibe masini portate din era PS2, ma multumesc cu mai putine dar sa arate bine, modelate cu interior toate cele
    -loading time's mai scurte
    -un meniu principal care sa functioneze mai smoth,mai rapid
    -sa aibe parte de mai putine patchuri pe parcurs, nu ca 5-ul care iti tb 2-3 ore la ora actuala sa-l instalezi cu toate patchurile ce au iesit pana acum
    -sa se lanseze mai repede, nu peste 3-4 ani
    -sa nu mai aibe spectatori de "carton" in tribune
    -si binenteles un control si un sunet al masinilor mai bun daca se poate

  7. #7 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Si sa aibe o lista de masini mai echilibrata ( nu ca GT5 unde 80% din masini o predomina " piata Japoneza").

  8. #8 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Si sa aibe o lista de masini mai echilibrata ( nu ca GT5 unde 80% din masini o predomina " piata Japoneza").
    Asta chiar nu cred ca o sa se schimbe vreodata, GT fiind facut in Japan.

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Aprob ce a scris koba plus altele de la mine:
    -masinile sa fie toate (acolo unde e optiunea) cu volan pe stanga, ma enerveaza ca multe masini il au pe dreapta desi in 80% din lumea asta le gasesti cu volan pe stanga.
    -mai putin lag/delay in multiplayer (vezi NFS hot pursuit, NICIODATA n-am vazut lag in online)
    -sa finiseze detaliile ce tin de grafica si textura
    -fiecare cursa sa inceapa cu un sistem de tip calificari si nu sa te dea mereu de la mijloc sau de pe ultimul loc

  10. #10 SP
    Member Drag05azs's Avatar

    Re: Lucruri pe care vreti sa le vedeti in Gran Turismo 6

    O secțiune WRC ceva mai finisata și mai bine dezvoltata pe partea de control și tuning specific

    Sent from my ST26i using Tapatalk 2

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    - Update-uri mai mici frate. Daca nu l-ai jucat niciodata, si te duci acum sa-l cumperi, stai vreo doua ore sa se instaleze si downloadeze toate prostiile. Where's the fun in that?

  12. #12 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    - Update-uri mai mici frate. Daca nu l-ai jucat niciodata, si te duci acum sa-l cumperi, stai vreo doua ore sa se instaleze si downloadeze toate prostiile. Where's the fun in that?
    Ca bine zici , update-uri mai mici.

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asta ar fi mai degraba valabil pentru PS4, ca la toate jocurile e asa. Dar la GT5 e crima.

  14. #14 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Stiu ca e crima la GT5 , de ex eu am probleme acum sa joc online , se incarca foarte greu ramane blocat apare stema cu GT5 si loaaaaaading de mori , save data , intru meniu , din nou looooading , cand termina disconect from the server gt5.
    Nu stiu daca e de la router , am wireles conection , sau de la ultimile 2 updateuri. Multi se plang si pe GTPlanet de chestia asta.
    Si mie groaza ca tre sa il reinstalez , sa stau 2ore jumate.

  15. #15 SP
    Junior Member gabriel2706's Avatar
    Cu siguranta in GT6, dar se mai poate lucra si la GT5 : partea audio !!!
    Fiecare masina sa aiba propriul ei "sound" (cat mai apropiat de cel real), si care sa se modifice in functie de tuning; deocamdata avem cateva "pachete" de sunete distribuite la peste 1100 de masini.
    Tot legat de sunet, ar fi bine ca partea de LFE sa fie mai bine corelata cu actiunea jocului; astfel se pot folosi mai eficient unitatile tactile, iar noua experienta (mult mai ieftina decat varianta motion) face GT-ul mult mai "jucabil" si mai dorit de simraceri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-07-2012, 01:20
  2. Replies: 1 Last Post: 11-01-2011, 22:03
  3. 6 lucruri care NU ne plac la producatorii de jocuri ! By zinodaur in forum Stories & Other News
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2010, 01:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts