Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 19 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 363

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1 SP
    Senior Member Nash's Avatar

    Final Fantasy XV

    Final Fantasy Versus XIII este al doilea joc din compilatia Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII, dezvoltata de Square Enix pentru PlayStation 3 si telefoanele mobile. Cu toate ca este situat in universul Final Fantasy, Final Fantasy Versus XIII va avea o poveste separata fata de jocul Final Fantasy XIII sau Final Fantasy Agito XIII. Acest joc nu este un add-on, prequel sau sequel al vreunui joc din serie.

    Intreaga poveste are la baza dorinta tuturor de a pune mana pe cristalele magice, un fel de inel al seriei Lord of the Rings. Protagonistul principal este un tanar print, ultimul supravietuitor al unei dinastii indelungate, care a stapanit si dezvoltat orasul pana in epoca moderna. El este detinatorul ultimului Crystal, motiv pentru care se gaseste intr-un adevarat asediu. Regatul printului este mai dezvoltat din punct de vedere tehnologic decat lumea din jur, motiv pentru care se gaseste intr-un fel de auto-izolare. Cu ajutorul puterii cristalului, printul are posibilitatea sa controleze diferite arme fara sa le atinga si chiar sa se teleporteze pe distante scurte.

    Final Fantasy Versus XIII va avea o lume inchisa la culoare, fiind probabil jocul cu cel mai realistic decor din seria Final Fantasy. La fel ca si Final Fantasy XIII, jocul va folosi motorul grafic dezvoltat de Square Enix, initial numit White Engine si redenumit ulterior Crystal Tools.

    Final Fantasy Versus XIII Video Game, Advent Children Complete Trailer HD | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

    Square Enix Teases Final Fantasy Versus XIII Reveal - PlayStation 3 story - at IGN
    Attached Images Attached Images final_fantasy_xv_logo.png

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E must have si FF Vs XIII, dar intai sa vedem ce poate FF XIII
    Btw, ce launch date are Versus ?

  3. #3 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Nu se stie inca. Tetsuya Nomura, a anuntat ca vom avea informatii noi despre joc in Martie 2010. Cel mai probabil va iesi undeva pe la mijlocul-sfaristul lui 2011.

  4. #4 SP
    Member slabunator's Avatar
    erau ceva zvonuri ca va fii action adventure rpg. personal ma atrage mult mai mult acest gen decat turn-based strategy rpg

  5. #5 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Zvonurile alea au fost confirmate. Va fi Action-Adventure-RPG.

  6. #6 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  7. #7 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Connected Consoles - PS3 : Final Fantasy Versus XIII Development Has 'Really Picked Up' - Square Enix

    Square Enix have said that the development for Final Fantasy Versus XIII has picked up in recent times.
    Speaking in an interview with Xbox-Mag, the developing giants said "development for Final Fantasy Versus XIII has really picked up since we've finished Final Fantasy XIII" and that many of the designers who worked on FFXIII now have their minds set for the projects push for completion.
    The game is currently set to appear on the PlayStation 3. When the game will be released though, is a mystery to anyone at the moment.

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    abea astept sa apara . nu stiu de ce da as fi preferat sa apara mai intai FF versus 13 si abea apoi FF 13 . Din momentul in care am vazut trailer-ul am si zis ca o sa fie super jocul . Poate il astept cu nerabdare pentru ca ii Action-Adventure , cam ca si Crisis Core (si ala a fost un joc de nota 10 ) . Sa speram ca o sa apara anu asta

  10. #10 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Final Fantasy XIII nu mi-a placut inca de la primul trailer, inca imi sustin parerea. Cat despre Vs XIII, e taman invers lol inca de la primul teaser m-am decis ca trebuie sa il joc. Asta e unul din jocurile pentru care mi-am luat PS3.

  11. #11 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  12. #12 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Final Fantasy Versus XIII sees return of World Map, Airships, News from The Lost Gamer

    In a recent interview on the Japanese Square Enix Members area, Tetsuya Nomura has revealed further information regarding the upcoming Final Fantasy Versus XIII title – currently set to be released exclusively on PlayStation 3.
    In a response to a question as to how much of the game is complete, Nomura responds “Things are not connected yet, every part is moving along separately. However, we have gotten airships working over the world map.”
    Following complaints regarding the linearity of Final Fantasy XIII, such a statement will sure to be great news to fans looking for the series to return to a more open nature.
    Within the same interview, Nomura also revealed that his favourite character that he created was Sora, as well as stating that he hoped they could make a sequel to Dissidia: Final Fantasy.

  13. #13 SP
    Junior Member Sese's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    abea astept sa apara . nu stiu de ce da as fi preferat sa apara mai intai FF versus 13 si abea apoi FF 13 . Din momentul in care am vazut trailer-ul am si zis ca o sa fie super jocul . Poate il astept cu nerabdare pentru ca ii Action-Adventure , cam ca si Crisis Core (si ala a fost un joc de nota 10 ) . Sa speram ca o sa apara anu asta
    O sa ai o surpriza cand o sa joci jocu...mie unul nu imi place deloc jocu,grafica imi place gamplay-ul lasa de dorit

  14. #14 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Si tu de unde stii ma rog cum e jocul ?

  15. #15 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Am o presimtire ca o sa fie un joc de 5 stele (doar e un Final Fantasy ) . Nu ai de unde sa stii cum o sa fie gameplay-ul pentru ca cei de la SQuare Enix au oferit doar un scurt cinematics (care btw e mortal :X ) . Poate la E3 o sa ofere mai multe video-uri legate de joc .Sa speram

  16. #16 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Evident ca va fi un joc de 5 stele tinand cont ca la proiect lucreaza printre cei ma consacrati oameni ai genului.

  17. #17 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by Sese View Post
    O sa ai o surpriza cand o sa joci jocu...mie unul nu imi place deloc jocu,grafica imi place gamplay-ul lasa de dorit
    Eu am avut o mare surpriza acum ca joc >> nu am mai avut senzatia asta de la FFVII incoace...and it's quite a sensation - chiar ma intreb daca nu e aceeasi echipa care a lucrat acolo, scenariul, modul in care se desfasoara actiunea, muzica, incarcarea personajelor, bogatia continutului si as putea continua - e un feeling tare placut!
    O sa ma tina ocupat mult timp de acum incolo - SquareEnix!!!
    Gameplay-ul l-au dus chiar mai departe decat XII si mi se pare bestial.

    Cand am vazut trailerul prima oara pentru Versus m-a lasat cu gura cascata - deabia astept sa vad ce o sa iasa - same for Agito!
    In privinta lui Versus mi se pare nice pentru ca pare foarte dark - tente care existau si in VII si pe partea de story si in XIII so far - deci sa vedem ce iese!!

    Si nu prea e locul...dar nici Nier nu ma lasa mai putin curios

  18. #18 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Daca fac din Versus un RPG adevarat si mai scot si remake-ul la FF VII o sa fie o nebunie.

  20. #20 SP
    Senior Member erik95's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 19 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Replies: 5 Last Post: 21-03-2013, 19:43
  3. My Final Fantasy By ShpioOn in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 07-06-2010, 14:12
  4. Final Fantasy By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 16-02-2010, 00:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts