Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: O problema mare :((

  1. #1 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

    Question O problema mare :((

    Salut.Am o problema cel putin bizara cu PS3-ul cumparat ieri(30-12).De fapt problema propriu-zisa e doar legata de PS3.Sa va detaliez:am pus consola la un alt televizor decat cel LCD din sufragerie,mai exact la un televizor mai vechi,NEI,si am butonat ce am butonat,am bagat FIFA 10,totul OK....buuuuun.Apoi am intrat sa vad daca mai e vreun canal nou la Life With Playstation si am vazut ca sunt 2 canale noi.Am intrat pe unul dintre ele...si surpriza,imaginea de la TV s-a facut verzuie,rosul nu se mai vede deloc (se vede negru in locul lui) si asa a ramas-inclusiv cand urmaresc canalele TV.Am deconectat PS-ul de la TV...am incercat sa scot din priza televizorul dar imaginea ramane verzuie.PLS HELP

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Explicatie:
    Pai sa iti explic ce s-a intamplat. Cand ai bagat asemena bijuterie de tehnologie intr-un TV "NEI", PS3-ul s-a inverzit de nervi si a luat-o razna. Astfel verde de manie s-a gandit sa-ti strice televizorul intr-o maniera de tip "Hulk" (una bucata inevitabila la TUB). Si concluzia PS3 Owned NEI.

    Solutie:
    Dupa o exorcizare macabra aspura NEI-ului, inlocuind vechiul TV cu unul mai nou sau inlocuind tubul catodic, culorile vor aparea in camera ta si tu vei fi linistit. Stiu un preot bun din Ardeal care se ocupa cu astfel de spirite rele.

  3. #3 SP
    Member taz@'s Avatar
    good joke but he's got a point

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

    Question

    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Explicatie:
    Pai sa iti explic ce s-a intamplat. Cand ai bagat asemena bijuterie de tehnologie intr-un TV "NEI", PS3-ul s-a inverzit de nervi si a luat-o razna. Astfel verde de manie s-a gandit sa-ti strice televizorul intr-o maniera de tip "Hulk" (una bucata inevitabila la TUB). Si concluzia PS3 Owned NEI.

    Solutie:
    Dupa o exorcizare macabra aspura NEI-ului, inlocuind vechiul TV cu unul mai nou sau inlocuind tubul catodic, culorile vor aparea in camera ta si tu vei fi linistit. Stiu un preot bun din Ardeal care se ocupa cu astfel de spirite rele.
    partea cu enervatu puteam sa o deduc si eu...dar cautam o explicatie cat de cat stiintifica ca sa zic asa...

  5. #5 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Si eu am patit ceva asemanator cand am pus pe tv-ul cu tub PS3-ul si l-am setat pe 576p, dar decat sa innegrit imaginea.

  6. #6 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    partea cu enervatu puteam sa o deduc si eu...dar cautam o explicatie cat de cat stiintifica ca sa zic asa...
    Adica ti s-a stricat TV-ul. Cumpara altul sau fugi cu asta la reparat.

  7. #7 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    ...cam asta ti-am propus si eu mai sus. Nu stiu de ce ai avut impresia ca faceam misto.

    ---------- Post added 01-01-2010 at 06:22 PM ----------

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    partea cu enervatu puteam sa o deduc si eu...dar cautam o explicatie cat de cat stiintifica ca sa zic asa...
    Pai ti-am dat mai sus explicatia.

  8. #8 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Spre norocul meu nu s-a stricat, doar s-a innegrit imaginea din cauza ca nu suporta rezolutia.Cand l-am dat pe modul TV a mers din nou.

  9. #9 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    L-am intrebat pe tata care a reparat televizoare 10 ani si a zis ca s-a stricat matricea de culori ! Se poate repara dar s-ar putea cand pui consola iar pe el sa se strice iar pentru ca il supra-solicita .

    Edit : A mai zis ca nu toate se mai pot repara , pentru ca nu se mai gasesc unele modele de matrice !

  10. #10 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Foarte tare, PS3 kicks ass! No offence darkpaul13. Am avut si eu un CRT Nei de 54 cand am facut tranzitia de la TV LCD 66cm la 94cm. L-am vandut pe cel de 66 si trebuia sa iau altul si nu aveam TV. Dar mi-a mers ok pe CRT. Avea cred vreo 20 de ani la activ saracu.

  11. #11 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    L-am intrebat pe tata care a reparat televizoare 10 ani si a zis ca s-a stricat matricea de culori ! Se poate repara dar s-ar putea cand pui consola iar pe el sa se strice iar pentru ca il supra-solicita .

    Edit : A mai zis ca nu toate se mai pot repara , pentru ca nu se mai gasesc unele modele de matrice !
    Vorbesti prostii.

  12. #12 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    l-am deschis a doua zi si mergea perfect ..deci NEI survives

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Am un iphone 2g si am o mare problema!!!! By kikelina in forum Apple
    Replies: 1 Last Post: 15-02-2012, 22:12
  2. Problema mare consola wii modata By nemox in forum Nintendo Wii
    Replies: 2 Last Post: 18-12-2011, 17:53
  3. Garantie Real-MARE problema By steauacroitoru in forum Console Club
    Replies: 8 Last Post: 05-05-2010, 00:58
  4. Problema cam mare la xbox 360 arcade By stanzor in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 05-01-2010, 17:33
  5. Problema mare By mishu in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 06-11-2008, 19:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts