Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 91 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 ... LastLast
Results 241 to 260 of 1816

Thread: Killzone 3

  1. #241 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Sper sa lanseze si o editie de colectie si sa aibe mai mult decat doar cutia de metal (o insigna cu simbolul Helghanilor ar fi chiar tare)...

  2. #242 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  3. #243 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Alea cred ca sunt 3d ready, daca tot dai atatia bani mai bine iei un full 3d. Full 3durile incep la 100 mil la noi.
    Nu cred ca ca e 3d ready, la cele 3d ready trebuie cuplat(full 3d au incorporat si se dau si ohcelari cu tv-ul) un transmitaor i.r. care trimite semnal ochelarilor. eu nu ma vazut pe tv sau langa tv asa ceva iar ochelarii daca ii iei separat sunt intre 400 si 500 ron. Cred ca tu te referi la acel sony lx900 care e 130 mil dar alte branduri precum lg si panasonic au modele mai ieftine. So go buy one sa te pot vizita pe cand apare kz3.

  4. #244 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar

    Interesant.

  5. #245 SP
    Banned nurv's Avatar
    Mi se pare f ciudat faptul ca nu se misca camera, ci tinta pe ecran. Trebuie sa misti tu camera manual. Pana acum la toate FPS-urile tinta era pe mijlocul ecranului iar ceea ce se misca era de fapt camera.

  6. #246 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Sa fiu sincer nici eu nu ma dau in vant dupa modul asta. Sunt curios cum o fi in multiplayer, daca or sa se descurce mai bine cei cu move sau cei cu controller-ul clasic.
    Ma gandesc ca e super greu sa tii crosshair-ul pe o tinta in miscare, din momentul in care iese din "camera".
    Trebuie sa misti toata camera ca sa fie iar in campul vizual si apoi sa pui tinta din nou pe el.
    Pe cand in modul "clasic" cat timp tii crosshair-ul pe tinta, nu are cum sa iasa din campul vizual, camera miscandu-se odata cu tinta.

    P.S. O fi alegerea lor sa foloseasca modul asta de control sau e o limita a controllerului?

  7. #247 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Daca ar fi ramas tinta in mijloc, nu cred ca ar fi fost prea bine, la orice mica miscare ar fi tremurat camera, nu mai intelegeai nimic, asa e mai bine.

  8. #248 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Daca ar fi ramas tinta in mijloc, nu cred ca ar fi fost prea bine, la orice mica miscare ar fi tremurat camera, nu mai intelegeai nimic, asa e mai bine.
    Nu cred ca ar fi fost o problema sa regleze sensitivitatea astfel incat sa existe un dead-zone foarte mic cat sa nu se miste camera de la "tremuratul" involuntar al mainilor.

    Mi se pare si un pic contra-intuitiv. Ma gandesc ca ditamai mitraliera o tii fixata la umar, asa ca atunci cand vrei sa schimbi tinta misti tot corpul, nu doar mitraliera ca doar nu esti Rambo (nu ca as fi folosit vreuna in realitate dar asa vizualizez eu).
    Asta mai ales cand pui tinta la ochi si te uiti prin catare sau red dot sight. Ar trebui sa se schimbe tot campul vizual cand muti tinta pentru ca schimbi si directia in care te uiti.

    Pentru mine deja asta nu mai e first person, si anume perspectiva nu mai e cea a personajului. Tu nu mai vezi ce vede si el.

  9. #249 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Oricum nu o sa iau Move, o sa folosesc DS3-ul, si daca o sa il iau o sa joc jocuri mai casual, nu ma vad stand zeci de ore intr-un FPS alergand prin camera ... lol

  10. #250 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Asa e in marea majoritatea a FPSurilor pe Wii (cel putin din cate am jucat, nu am gasit niciunul care sa fie altfel).

  11. #251 SP
    Member bartonn's Avatar

  12. #252 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  13. #253 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  14. #254 SP
    Banned nurv's Avatar
    Box Art revealed:
    Attached Images Attached Images boxart.jpg

  15. #255 SP
    Senior Member boga's Avatar
    A mai fost pus boxartul my little friend.. twice

  16. #256 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    A mai fost pus boxartul my little friend.. twice
    My bad, ask for forgivness

  17. #257 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vai doamne cum arata cu Move-ul... chiar cautam niste videouri sa vad cum se joaca cu Move si ma asteptam sa fie nasol dar... sunt uimit!
    GG Sony

  18. #258 SP
    Member adiandrei1's Avatar

  19. #259 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Killzone 3 Jet Pack Improvements Detailed

    KILLZONE 3 will be showcased at the Tokyo Games Show later this month but Famitsu today has shared a few more details on the PS3 exclusive FPS releasing in 2011.
    One of the details shared was that there will be improvements on the Jet Pack. Gameplay footage of the Jet Pack in action was released earlier this year, but it looks as if Guerrilla (developer of the KILLZONE series) has further enhanced the way the Jet Pack will be utilised in the game.

    Here�s a few details on the Jet Pack:

    *Improved Manoeuvrability
    *First Person Perspective while using the Jet Pack
    *Ability to jump 20 feet from the ground
    *Use it to fly behind enemy lines

    This is just a few of the details shared thus far for the Jet Pack used in KILLZONE 3.

    Another piece of equipment detailed from Famitsu.com was the WASP Launcher. This rocket launcher is said to be extremely useful against vehicles travelling at high speeds. Rockets can also manoeuvre themselves somewhat to hit their designated targets.

  20. #260 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    *First Person Perspective while using the Jet Pack
    Pai nu din first person l-am vazut pana acuma in trailere?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 91 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts