Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 58 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1143

Thread: PlayStation Move

  1. #1101 SP
    Member TaSe88's Avatar
    @freezy, The shooter si Time Crysis sunt mai usoar decat KZ3 pt ca nu misti decat tinta pe ecran si apesti un singur buton (ca sa tragi)

    @MonkY,te rog si tu sa termini cu LAG-ul asta ca nu are nici un farmec.
    lumea se plangea de LAG in KZ3 referitor la servere si delay-ul dintre comanda ta si efectul intarziat in joc(ceea ce tinea de ping).
    ce discutam eu pe pagina anterioara e delay-ul dintre MOVE si efectul in joc.
    eu misc MOVE-ul ca cursorul sa aibe delay de comanda..despre acest LAG discutam noi. care este inexistent.
    omule intelege ca eu nu pot sa fac pe prostul pt amuzul oricaruia dintre voi.
    daca iti vorbesc de LAG/jocuri este pt ca am o experienta vasta si stiu despre ce vorbesc. asa ca daca unii se considera jigniti, asta e pt ca sunt slabi de inger.

    "TROLL" ?
    nici un comment de al meu nu e "troll comment"
    iti dau exemplu de "troll comment" ? ok. " MOVE e ca pixu ca am jucat si are lag la comenzi 460 ms bye"
    ala e comment troll. dar trebuie sa il sti ca sa il vezi.

  2. #1102 SP
    Member freezy's Avatar
    Am omis sa specific, ma refeream strict la tinta, mi-a fost mai usor la acele demo-uri sa pun tinta decat la KZ3.

  3. #1103 SP
    Member TaSe88's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Am omis sa specific, ma refeream strict la tinta, mi-a fost mai usor la acele demo-uri sa pun tinta decat la KZ3.
    da, este.
    dar e usor pt ca ai o imagine statica pe care iti apar tintele dupa care trebuie sa tragi. e simplu.
    doar ca KZ3 cere stres si mai multe actiuni diferite pe secunda si e normal sa fie mai greu
    sa nu ma intelegi si tu gresit
    adica in the shoot comparativ cu KZ3 nu trebuie decat sa misti sinta si sa apesi triggerul sa tragi.

  4. #1104 SP
    Member freezy's Avatar
    Ai vazut ca se poate discuta civilizat...

    Nu te-am inteles gresit, stai linistit.
    Ai perfecta dreptate.

    Deci pana la urma "secretul" sta in multe ore de antrenament si cu siguranta rezultatele nu vor intarzia sa apara.

  5. #1105 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    aveti idee unde as putea gasi si ei plystation Move starter pack la un pret bun? eventual si inca un motion control?
    thx

  6. #1106 SP
    Member BatsBike's Avatar
    emag.ro are starter pack la 280 de lei iar un motion controller la 150 de lei ... dar ai putea cauta pe aria de publicitate console,poate chiar mai ieftin ca in magazine(webpredator,barbavali-useri cu seriozitate in afacerile de gen,recomand) ...

  7. #1107 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Au redus preturile si la MediaGalaxy din Careffour Felicia Iasi, PS Move 149 Ron, SubController 129 Ron. Probabil pretul e valabil pentru toate magazinele MediaGalaxy si Altex. Asta in cazul in care mai e cineva interesat.

  8. #1108 SP
    Member Moromete's Avatar
    Quote Originally Posted by Moromete View Post
    Move este un pas pe loc al Ps3-ului...in general o consola excelenta!
    ...le am aruncate prin dulap, pentru mine a fost o mini-teapa(am cumparat doar Navigation Controler).."paguba" a fost redusa de un Bundle Ps3 320gb Move Edition din bazarul virtual Console Games...

  9. #1109 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by alexxx_862006 View Post
    aveti idee unde as putea gasi si ei plystation Move starter pack la un pret bun? eventual si inca un motion control?
    thx
    Vezi si pe amazon.co.uk, te duce pe la aprox 55 lire + shipping.

    Eu am prins la un moment dat o promotie cand nu era in stoc si am luat starter pack cu vreo 20 de lire si navigationul cu 16.

  10. #1110 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

  11. #1111 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ce joc recomandati prima data cu move: Resident Evil 5 sau Heavy Rain? De la RE5 stiu la ce sa ma astept deoarece am jucat RE4 pe Wii si ma gandesc ca experienta e similara. Intrebarea mea e daca a jucat cineva Heavy Rain cu move si daca se schimba drastic experienta de gameplay fata de controlerul clasic.

    Totodata, am editia normala Heavy Rain. Trebuie ceva special pentru a fi putea jucat cu move sau isi face update singur pentru aceasta functie?

  12. #1112 SP
    Member TaSe88's Avatar
    eu am editia MOVE la Heavy Rain. Eu am jucat DEMO de la HR cu controller normal. Am cumparat Move Edition si l-am terminat cu MOVE. Am reinceput cu controller normal si nu am putut sa duc caracterul din punctul A in punctul B
    nu am intors capul deloc cum trebuie..mereu facea caracterul o intoarcere de 180 grade hahaha.

  13. #1113 SP
    Senior Member boga's Avatar
    E clar atunci

  14. #1114 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ce joc recomandati prima data cu move: Resident Evil 5 sau Heavy Rain? De la RE5 stiu la ce sa ma astept deoarece am jucat RE4 pe Wii si ma gandesc ca experienta e similara. Intrebarea mea e daca a jucat cineva Heavy Rain cu move si daca se schimba drastic experienta de gameplay fata de controlerul clasic.

    Totodata, am editia normala Heavy Rain. Trebuie ceva special pentru a fi putea jucat cu move sau isi face update singur pentru aceasta functie?
    La RE5 din păcate e mai proastă implementarea motion control-ului ca la RE4, imho.
    Heavy Rain normal �şi face update automat la Move Edition, că ai move sau nu. Ca orice update, este suficientă o conexiune Internet - deci se actualizează şi fără PSN.

  15. #1115 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu am terminat heavy rain si cu move si cu controller normal. Pt mine a fost mult mai fain cu move-ul, e mult mai "deep" atmosfera jocului si in acelasi timp e chiar mai usor uneori. Si nu conteaza ce versiune de joc iti iei, daca nu gasesti verisunea Move in magazine, ia-o linistit pe aia normala ca va lua automat un patch pentru Move.

  16. #1116 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Eu iti recomand Heavy Rain. Desi implementarea controlului cu ajutorul Motion Controller-ului poate lasa de dorit in anumite instante, experienta per total pot spune ca este foarte imersiva si merita incercata.

  17. #1117 SP
    Member cristian77's Avatar
    E bun pret 130 ron la un controller Move nou?

  18. #1118 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Da, e bun daca zici ca e nou. Te astept la The Fight

  19. #1119 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Failure-in-Motion: The PlayStation Move is a Bust | PlayStation LifeStyle
    Am citit intreg articolul si din pacate trebuie sa le dau dreptate. Sper ca la urmatoarele gaming event-uri sa anunte niste jocuri complet noi si care sa se foloseasca numai de move...nu ca alternativa incomoda la dual shock.
    Si mai puteti citi si asta: SCEE's Move Game is a "Large", "AAA" "Character Action Game" | PlayStation LifeStyle

  20. #1120 SP
    Member TaSe88's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Failure-in-Motion: The PlayStation Move is a Bust | PlayStation LifeStyle
    Am citit intreg articolul si din pacate trebuie sa le dau dreptate. Sper ca la urmatoarele gaming event-uri sa anunte niste jocuri complet noi si care sa se foloseasca numai de move...nu ca alternativa incomoda la dual shock.
    Si mai puteti citi si asta: SCEE's Move Game is a "Large", "AAA" "Character Action Game" | PlayStation LifeStyle

    si totusi ce doresti, sau cei ce au facut articolul, sa demonstreze? Ca nu sunt joace pt Move? Sau ca e doar un ADD-on? pai e un ADD-on. si asta si trebuie sa ramana. asta e lucrul bun. doar hater-i il catalogheaza ca fiind rau. Eu vreau sa fie o optiune intr-un anumit tip de joace. (FPS-uri)

    alternativa incomoda?? te rog frumos.

    ca apoi in articol sa mentioneze faptul ca degeaba sunt 9 milioane de exemplare vandute (MOVE). Competitorii au dublu vandut chiar daca userul conduce o masina cu un volan imaginar (Kinect).
    Nu trebuie sa fi geniu sa observi inclinatile celor sau celui ce a facut articolul.
    ce sa spun?! lasa sa joace lumea 12 joace in care tin un volan imaginar, o sabie imaginara, o paleta imaginara, un disc imaginar sau o pusca imaginara in mana, ca eu am sa ma joc linistit acel 1 joc FPS in care tin MOVE in mana, acel 1 joc cu sabi in care tin un MOVE in mana, acel joc cu palete in care tin 1 MOVE in mana, pt un control cu aproximativ 70% mai multa acuratete si control asupra obiecului augmentat. in rest va doresc la toti hateri cat mai mult fun jucand cu bratele intinse un joc cu masini tinand un volan imaginar in mana pana la epuizarea energiei voastre (aprox 14 min de tinut bratele intinse) sau acel joc cu tenis de masa unde nu trebuie sa ai controller in mana pt ca va ofera un feel-ing extraordinar doar fluturand mainile cu un lag de 500 ms.
    Mai aveti tupeul sa postati intr-o sectiune de PS3, articole anti PS3?
    @Tudoran, tu ti-ai facut de multa vreme clara "iubirea" ta fata de PS3. nu stiu de ce mai continui.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 58 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts