Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Toata lumea se da pe PS3... again... care-i treaba ?

  1. #1 SP
    Junior Member vexx's Avatar

    Toata lumea se da pe PS3... again... care-i treaba ?

    Am observat ca din ce in ce mai multi se duc inapoi pe PS3, anul trecut fenomenul era cumva invers, toti aveau praf pe PS3, bagau Xbox 360. Care-i treaba..si ce-i cu miscarile astea? Nu cred ca God of War 3 ii face pe toti sa-si arunce Xboxu nu?

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Eu am observat ca mereu forumul PS3 este cel mai vizitat dintre toate ( ma refer strict la console ).

  3. #3 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pai in ultimul timp au aparut f multe exclusivitati atractive pe PS3,care i-au facut chiar si pe cei cu Xbox360 sa si-l cumpere.Iar pe forumul CG sunt f multi care joaca online pe PS3,ceea ce e un plus mare zic eu+online gratuit.Si pe Xbox sunt destui care joaca online dar nu asa multi ca pe PS3 sau nu asa legali ca pe PS3

  4. #4 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    fata de anul trecut....cand "fenomenul era invers"....a mai aparut ps3 slim....o scadere de pret de la vreo 1800 ron cat era vara trecuta la aprox. 1400 + 1 joc nou sau 2 mai vechi (motorstorm platinium + resistance 2 platinium)......iar cum spune si kobayashi.....sunt si cateva exclusivitati interesante : GOW3 ...Heavy rain....Uncharted 2....plus multiplayerul gratis....dar deja lucrurile astea s-au discutat de multe ori....dar privind strict anul trecut - anul acesta....scaderea de pret si intrarea pe piata la ps3 slim cred ca a cantarit destul de mult in alegerea consolei

  5. #5 SP
    Junior Member vexx's Avatar
    da..nu m-am gandit ca Slim ar fi putut face diferenta...dar mplayeru gratuit si jocurile noi da...interesant

  6. #6 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Eu am observat ca mereu forumul PS3 este cel mai vizitat dintre toate ( ma refer strict la console ).
    Si eu care credeam ca un forum de PS3 se refera la PC !!!

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by vexx View Post
    Am observat ca din ce in ce mai multi se duc inapoi pe PS3, anul trecut fenomenul era cumva invers, toti aveau praf pe PS3, bagau Xbox 360. Care-i treaba..si ce-i cu miscarile astea? Nu cred ca God of War 3 ii face pe toti sa-si arunce Xboxu nu?
    Personal, pe cei mai multi pe care-i stiu ca au trecut la PS3, au facut-o de suparare ca au primit ban pe Live. Si uite asa s-au decis sa tina consola Xbox 360 pt. offline gaming, si sa-si ia PS3 pt. online "gratuit". Ma depaseste gandirea asta, asa ca nu voi incerca sa o filozofez...

  8. #8 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Sau poate ca cei care au primit ban pe live au decis sa-si ia un PS3 in loc de un xbox pe care sa nu-l modeze, ca sa incerce si cealalta consola.

  9. #9 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Motivele ar fi urmatoarele :

    1. Daca esti banat pe Xbox Live si vrei sa iti iei alta consola iti poti lua PS3 pentru ca PSN-ul este gratis pe cand Xbox Live este cu monthly subscription.
    2. Exclusivitatile de pe PS3 , in cele mai multe cazuri cei care au avut Xbox s-au jucat toate exclusivitatile de pe el si vor sa incerce si pe cele de pe PS3 daca tot trebuie sa le cumpere originale.
    3. Riscul mai mic de a se strica ( RROD la Xbox )

  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Tot vad aici ca monthly subscription este punctat negativ. Am 360 de 2 ani jumate si niciodata nu am considerat asta un minus pentru ca am simtit ca primesc ceva inapoi de banii astia. Cat despre RRoD, am actuala consola de un an jumate (nici nu e Jasper) si nici macar un freeze.

    Motivul pentru care mi-as lua si un PS3 ar fi strict exclusivitatile.

  11. #11 SP
    Member klausn's Avatar
    Eu zic ca PS3 e mai ''fiabil'',mult mai usor si mai bun pt. utilizare.

  12. #12 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Tot vad aici ca monthly subscription este punctat negativ. Am 360 de 2 ani jumate si niciodata nu am considerat asta un minus pentru ca am simtit ca primesc ceva inapoi de banii astia. Cat despre RRoD, am actuala consola de un an jumate (nici nu e Jasper) si nici macar un freeze.

    Motivul pentru care mi-as lua si un PS3 ar fi strict exclusivitatile.
    Enumeram lucrurile care cred eu ca ar influenta o persoana in a lua un PS3, bine ca te-am nimerit si pe tine cu una .
    Avand in vedere RROD-ul depinde si de cum ingrijesti consola.

  13. #13 SP
    Member DJ-InFeRnO-'s Avatar
    Se shimba toti pe PS3 pentru ca sun mai multe jocuri bune(exclusive) decat pe X360(God of War3,GT5,Uncharted2,Heavy Rain...etc),nu cred ca e vorba de a plati pentru Live,petru ca este un avantaj(eu as plati pentru PSN ca sa am MW2 MapPack cu 1 luna inainte sau Episode's from Liberty City cu un an inainte).Lumea a cumparat Xbox pentru ca avea posibilitatea de al modda si costa mai putin decat PS3,darin ultimul timp au apartu Call of duty & Bad Company(jocuri multiplayer online) au intrat pe Live si au luat ban.

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  15. #15 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    s-ar putea sa fiu singurul care am renuntat la ps3 in favoarea xboxului. si nu, nu e modat. fiecare alege sa joace ce ii place indiferent de consola.

    spunea cineva mai sus cat de inchegati sunt cei care joaca pe psn....asta a fost un motiv sa renunt la ps3. o fi psn moca dar eu in 2 ani nu stiu daca am jucat o ora cu colegii de forum. pe cand pe live oricand se gaseste sa faci o partida indiferent de joc.

    nu sunt fan o anume firma. jocuri am cumparat indiferent de platforma.

    in rest va doresc Happy Gaming si e bine sa jucati jocurile indiferent de platforma pe care o faceti. retineti ca jocurile le jucati, nu platforma

    GAME ON

  16. #16 SP
    Member Aliosa's Avatar
    PS3 are unitate optica blu-ray, XBOX nu ....
    Si in plus la PS3 sunt scutit de eventuale "tentatii" de a vedea un joc pe trackere cu mai multe zile inainte de lansare.
    Deci dau un ban si stau in fata.

  17. #17 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    ....Cat despre RRoD, am actuala consola de un an jumate (nici nu e Jasper) si nici macar un freeze....
    asta inseamna ca ai grija de ea + consola a avut "noroc" in procesul de fabricare...enjoy her in continuare

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O sa va rog sa nu transformati threadul intr-un (sorry, nu ma pot obisnui sa scriu "intrun" dupa noile reguli) Xbox 360 vs PS3. Chiar nu are rost. Omul vrea doar sa stie motivatia fiecaruia (care a facut acest lucru).

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by LeGenD View Post
    asta inseamna ca ai grija de ea + consola a avut "noroc" in procesul de fabricare...enjoy her in continuare
    Mersi pentru urare, dar nu stiu ce "grija" am putut sa am de ea. Am forjat-o la maxim o anumita perioada si nu i-am facut nimic special. Nu i-am curatat praful din interior nici macar odata.

  20. #20 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Mersi pentru urare, dar nu stiu ce "grija" am putut sa am de ea. Am forjat-o la maxim o anumita perioada si nu i-am facut nimic special. Nu i-am curatat praful din interior nici macar odata.
    Godlike console you have there

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Care e treaba cu Zelda ? By zinodaur in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2016, 01:08
  2. Replies: 43 Last Post: 16-09-2014, 16:07
  3. Blu Ray Disk 3D Originale/Pentru toata lumea... By expiratul in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 25 Last Post: 24-03-2012, 21:14
  4. Replies: 1 Last Post: 11-01-2011, 22:03
  5. Blue Castle Games s-au pus pe treaba By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-12-2009, 02:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts