Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Zvon: PlayStation Network pe bani

  1. #1 SP
    Member sahara's Avatar

    Zvon: PlayStation Network pe bani

    Pana acum, ca sa atraga cat mai multi jucatori din tabara Xbox 360, PlayStation Network, serviciul online de la Sony destinat consolelor sale, a fost complet gratuit. Dar se pare ca Sony si-a atins numarul tinta de utilizatori, pentru ca incep sa se auda zvonuri de o versiune platita a PlayStation Network-ului.
    Informatii detaliate sunt asteptata de la Sony in cadrul evenimentului E3. Totusi, se spera ca serviciul platit sa se suprapuna peste actualul sistem, si sa ofere optiuni suplimentare, jocuri si demonstratii gratuite. Si sa nu inlature nici una dintre posibilitatile existente acum in PlayStation Network-ul gratuit.

    Sursa: PlayStation Network pe bani � Arena IT - Stiri si noutati din IT zilni

  2. #2 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Tipul ala nu a dat nicio sursa. De unde are ArenaIT astfel de informatii nu-mi dau seama, deci pana la un anunt oficial SONY stirea e nula.
    L.E: Se pare ca m-am grabit...
    PlayStation News Articles: - The People vs: Andrew House
    Will PlayStation Network become a paying service? (tako2008, natdark)
    I can assure you that the current PSN as you know it will remain a free service. It is something that our competitors don�t offer and something that shows our loyalty to the PlayStation Community. However, Kaz Hirai stated a few months ago that we were looking at a premium service to sit alongside the current free service and that objective has not changed. You�ll learn more about it very soon.

  3. #3 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    A fost zvonul asta si pe kotaku. Nu cred ca trebuia deschis un thread doar pe baza lui.

  4. #4 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    pai daca online-ul va fi cu plata si pretul jocurilor va scade?deoarece din cate am observat pretul la jocurile ps3 fata de xbox e putin mai piperat...oricum unul dintre motivul alegerii ps3-ului a fost ca online-ul nu se plateste si daca vor schimba asta cred ca vor avea de pierdut deoarece jocurile si asa ca sunt cu o secunda mai bune pe xbox fata de ps3 aici nefiind incluse exclusivitatile ps3

  5. #5 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Sahara, fara suparare, dar prefer sa-mi iau doza zilnica de stiri de pe site-uri din domeniu, nu de pe un site unde s-au gandit si ei sa scrie despre PSN doar pentru ca au aflat ca e cul si ca exista posesori de PS3 in Romania, mai ales ca articolul 99% e luat de pe site-urile din domeniu despre care vorbeam, doar ca nu-i trecuta sursa.

    Dj Mo, s-a deschis thread pe baza unei poze anonime cu Resistance 3, fara nici o sursa oficiala, nici un comunicat oficial, nimic. Cum sa nu se deschida thread in urma unor ZVONURI?

  6. #6 SP
    Member Mavone's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    pai daca online-ul va fi cu plata si pretul jocurilor va scade?
    Nu scrie nicăieri asta.

    Dacă ai citi interviul acela ai vedea că se subliniază următorul lucru: I can assure you that the current PSN as you know it will remain a free service. Ei bine, din asta nu reiese nici pe departe ceea ce afirmi tu. Scrie clar, alb pe negru chiar, că serviciul din momentul de faţă va răm�ne gratuit dar că vor fi diverse servicii pentru care va trebui să plăteşti extra. De la asta şi p�nă la afirmaţia de mai sus e cale lungă.

  7. #7 SP
    Member cristian77's Avatar
    Din ce am citit eu pe "neti" , se pare ca va fi ceva de genul : PSN va ramane nemodificat ca si pana acum,dar va exista un PSN Gold(egal denumirea),unde pt suma de aprox 75 usd pe an,primesti un joculet psn gratuit pe luna,si tot felul de alte bonusuri

  8. #8 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    Din ce am citit eu pe "neti" , se pare ca va fi ceva de genul : PSN va ramane nemodificat ca si pana acum,dar va exista un PSN Gold(egal denumirea),unde pt suma de aprox 75 usd pe an,primesti un joculet psn gratuit pe luna,si tot felul de alte bonusuri

    Quore FTW!

  9. #9 SP
    Member bartonn's Avatar
    PS3 Subscription Based Service to be Named PSN+? PS3 Blog and Community | PS3Blog.net


    According to Joystiq and their “insiders”, Sony is set to unviel its subscription based PSN service at E3. Many of the features to be announced were in the survey taken months ago by many as well as a couple other unannounced ones.
    -Access to rotating list of PSP Mini’s and PSOne classics
    -Exclusive in game DLC
    -Discounts to PSN Store
    -”First Hour” Demo to full retail titles (with ability to purchase said title)
    -Playstation Protection Plan
    -Cross-game voice chat
    -Cloud Based game saving (will come later after launch)
    -Auto patching feature for previously played games
    -Could be up to $9.99 a month (little ouch).

    Remember everything here is a rumor until E3.

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    S-a spus clar, se va plati pentru content premium si se va numi PSN+ (cel putin pentru moment), PSN asa cum il stim acum va ramine free.

    Practic cei ce vor sa beneficieze de diferite bonusuri, abonament filme, qore, etc, etc vor opta pentru PSN+ si vor plati o singura taxa in loc de mai multe. Din ce am mai citit am inteles ca subscriber-ii PSN+ vor beneficia de DLC-uri si de un joc PSN gratis insa nu este specificat daca lunar.

    Subliniez ca ceea ce am spus in partea a doua e doar in stadiul de zvon, vine ca o completare la ce a zis bartonn si nu a fost confirmat, surse: VG247, engaged, gamespot.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Să caute cineva post-urile mele c�nd am vorbit despre acest lucru �ncă de acum juma' de an și am fost luat peste picior de majoritatea postanților lol...

    Nu știu care a zis (de era cineva important �i rețineam nick-ul, np) că intoxic forumul cu discuții din astea/alea (mă rog) lol - Sunt 4 sau 5 posturi...dacă nu mă-nșel.

    Asta e - It's Ridge Racer. Riiiiiiiiiiidge Racer!

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Quore FTW!
    Qore este un fiasco. De 4 luni nici nu m-am mai obosit sa downloadez. Sa treaca anul si nu mai prelungesc. In 6 luni mi-au dat un singur joculet (ala cu popice) si in rest numai media.

  13. #13 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Să caute cineva post-urile mele c�nd am vorbit despre acest lucru �ncă de acum juma' de an și am fost luat peste picior de majoritatea postanților lol...

    Nu știu care a zis (de era cineva important �i rețineam nick-ul, np) că intoxic forumul cu discuții din astea/alea (mă rog) lol - Sunt 4 sau 5 posturi...dacă nu mă-nșel.

    Asta e - It's Ridge Racer. Riiiiiiiiiiidge Racer!
    Well, BAM, there it is!

    @Mo: pai nu esti in target domnu. Pentru cei care nu sunt la curent instant cu ce se mai intampla, Qore, FirstPlay si mai era unu..., sunt foarte bune.

  14. #14 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Să caute cineva post-urile mele
    Le caut eu acum. Sper sa le gasesc damn it! Bam!!

  15. #15 SP
    Member bartonn's Avatar
    Premium online service may be calledPSN+ - Home - PS3 Node


    Further reports have been issued by anonymous sources close to Sony in regards to the possibility of a premium PSN service, this time revealing a name. PSN+ is the possible name for the new subscription and it will be revealing during the E3 media briefing, according to anonymous sources.
    It was also mentioned once more that the PS3 will not follow the Xbox 360 model and force gamers to pay to play online, but instead offer access to �a rotating list of PSP Minis and PSone Classics, exclusive in-game DLC, discounts to the PlayStation Store and �first hour� demo access to full retail titles.�
    As long as the price is right, count me in.

  16. #16 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    S-ar putea sa ne trezim cu ceva mult mai avantajos si atragator decat ne asteptam, de abia asteept Oricum, mai atragator decat un joculet PSN pe luna, m-am saturat de alea.

  17. #17 SP
    Junior Member Stefan94's Avatar
    Din cate stiu eu,Sony ar fi negat faptul ca netu pt ps3 se va plati,dar oricum orice se adauga la ps3 il face mai bun,parerea mea.

  18. #18 SP
    Member LeGenD's Avatar
    ...important e...ca...noi...consumatorii...avem doar de castigat din treburile astea...

  19. #19 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    "-Exclusive in game DLC" ala ma cam seaca pe mine.

    O sa se ajunga ca la americani cu exclusivitatile in joc daca e sa cumperi de la Gamestop. Nu mi se par foarte ok micile avantaje prin multiplayer bazate doar pe cine are bani mai multi. Cam cum e acum, de exemplu, la BC2. Ai dat banul, ai de la inceput armele pe care ceilalti le deblocau de abia la sfarsitul fiecarei clase din joc.

  20. #20 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    "-Exclusive in game DLC" ala ma cam seaca pe mine.

    O sa se ajunga ca la americani cu exclusivitatile in joc daca e sa cumperi de la Gamestop. Nu mi se par foarte ok micile avantaje prin multiplayer bazate doar pe cine are bani mai multi. Cam cum e acum, de exemplu, la BC2. Ai dat banul, ai de la inceput armele pe care ceilalti le deblocau de abia la sfarsitul fiecarei clase din joc.
    You can say it again. Am vazut si la Split / Second, platesti iti deblocheaza tot ce altii se chinuie sa faca jucind. Content-ul fiind tot sub forma de DLC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29
  2. Zvon - FFXIII demo pe bani By h0stile in forum Console News
    Replies: 21 Last Post: 10-09-2008, 18:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts