Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: MKV pt. PS3 - Votati !

  1. #1 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

    Thumbs up MKV pt. PS3 - Votati !

    Legat de campania celor de la Sony de pe blogul Playstation,prin care va reamintesc userii dau idei pe care alti useri le voteaza (posibil a fi implementate daca strang suficiente voturi)...exista si o initiativa pentru introducerea suportului pentru MKV pe PS3.

    Asa ca daca aveti o conex wireless si nu puteti folosi Media Server cum trebuie,sau nu vreti sa mai stati jde mii de ore pana se face conversia unui film intrati si votati !

    MKV Support for the PS3 – PlayStation.Blog Share

    PS : cele de jos reprezinta numarul total de voturi

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeh, asa da ! Voted

  3. #3 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Mdea as vota io si cu doua maini ca parlamentarii nostrii problema e ca dupa cate se pare sony merge rau de tot pe aratura in ultimu timp! Intai te obliga sa renunti la functia de "Install other OS"desi pentru unii poate era utila si basca era inclusa in dreptul tau de cummpator iar mai nou baga la blue-ray si Cinavia DRM de nu mai ai sunet la filme si nici nu le mai poti converti cu mkv2vob...in stilu asta ca sa spun sincer nu m-as mira ca multi sa coteasca spre curtea lu nenea Bill la cutia lui X .......da ma rog o sa votez

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nu se poate vedea un film convertit cu mkv2vob ?
    in ultimu timp n-am mai convertit niciun film..dar am avatar pe hard disk si vad ca merge bine

    Revin: Am citit ceva despre acest Cinavia, daca este adevarat va fi implementat si pe playerele blu-ray.....deci ne reorientam spre media playere

    Oricum vedem dupa ce o sa fie Blu-ray writer-ele la un pret accesibil,dupa ce o sa se poata copia un film cu meniu cu tot ca pe DVD,daca face figuri PS3-ul zboara imediat , eu am considerat Blu-ray playerul un avantaj in fata lui 360, ca de altfel multi oameni,dar n-am innebunit sa dau 100 ron(cel putin) pentru un film Blu-ray..

  5. #5 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Ma indoiesc ca Sony, casa de productie si distributie a filmelor va acorda support pt .mkv care este, in principal, un format folosit pt a pirata blu-ray-uri.

  6. #6 SP
    Member rappy777's Avatar
    Voted !
    Dar parca mergea sa rulezi filme in fomat .mkv pe PS3

  7. #7 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Ma indoiesc ca Sony, casa de productie si distributie a filmelor va acorda support pt .mkv care este, in principal, un format folosit pt a pirata blu-ray-uri.
    Oooooh, snap! Cam sunt de acord. Am si eu filme gasite pe net in diferite formate, dar de aici si pana la asteptarea ca Sony sa faciliteze rularea acestor formate... e cale lunga. Mai ales ca exista deja destule solutii pentru aceasta problema, cum ar fi Media serverele care mananca pe paine flac-uri, mkv-uri etc.

    ---------- Post added 12-07-2010 at 07:25 PM ----------

    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    Mdea as vota io si cu doua maini ca parlamentarii nostrii problema e ca dupa cate se pare sony merge rau de tot pe aratura in ultimu timp! Intai te obliga sa renunti la functia de "Install other OS"desi pentru unii poate era utila
    Ai folosit vreodata chestia respectiva? Ma rog, s-a mai discutat pe alte threaduri, dar cred ca au fost mii/milioane de utilizatori de PS3 care s-au simtit revoltati de lipsa functiei respective fara sa fi avut vreodata treaba cu ea. Scandal de dragul scandalului.

  8. #8 SP
    Member cj_quest's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Aia cu upscale nu mi se pare buna deloc...sa-ti spun si de ce..eu am un TV Full HD si daca joc orice joc upscaled care nu ruleaza nativ la 1080p se vede urat de tot...imaginea este foarte proasta..asta ca sa-ti dau un ex..pot confirma si altii..

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Aia cu upscale nu mi se pare buna deloc...sa-ti spun si de ce..eu am un TV Full HD si daca joc orice joc upscaled care nu ruleaza nativ la 1080p se vede urat de tot...imaginea este foarte proasta..asta ca sa-ti dau un ex..pot confirma si altii..
    +1 la ce zice omul mai sus, 720p este perfect, prefer optimizare ca la carte si frame-rate fluid decit 1080p.

    La problema de la punctul e. sint destule alternative, e bine asa cum e sau poate vrem sa vedem o noua invazie de phishing daca se schimba ceva.

  11. #11 SP
    Junior Member Slater's Avatar
    Am tot cautat peste tot, dar nu am gasit nimic concret. Poate stiti voi... cate din ideile de succes (cele mai votate) de pe blogul Playstation au fost implementate pana acum de Sony?

  12. #12 SP
    Member Atrium's Avatar
    Aici ai ideile care au fost "implementate" : http://share.blog.us.playstation.com...eas-in-action/

    Unele sunt chiar ridicole, altele degeaba, majoritatea total inutile. Sincer nu stiu ce valoare are acel blog...

  13. #13 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    continuati sa votati...avem destule voturi

  14. #14 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    destule voturi pentru ce ? referendum ?

  15. #15 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    destule pentru a fi luati in seama..totusi 8000 de voturi e ceva..

  16. #16 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    eu zic sa citesti posturile anterioare. astea sunt niste sperante desarte.

  17. #17 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    atunci cum au introdus cei de la Sony Mkv support ptr Blu-ray playerele pe care le-au scos..

  18. #18 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Chiar sint curios, care-i Bluray player-ul ala Sony cu suport MKV? Nu-mi aduc aminte sa fi vazut vre-o unul in afara de JVC XV-PB1 si LG BD390.

    LE: muggs si de ce crezi ca-l intrebam? Acelasi lucru il stiam si eu.

  19. #19 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Nu exista asa ceva...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. MKV pe PS3 fara conversie sau alte softuri By czoka in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 99 Last Post: 11-04-2014, 23:04
  2. Votati cel mai tare joc ps3 !!!! By daniel_ardx in forum Console Club
    Replies: 34 Last Post: 29-01-2011, 15:56
  3. Cu cine votati in turul II ? By nightprowler in forum Offtopic
    Replies: 258 Last Post: 14-12-2009, 21:10
  4. Ps3-ul va suporta fisiere .mkv By Srachi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 48 Last Post: 06-02-2009, 01:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts