Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Un posibil nou controler pentru PS3 sixense true motion

  1. #1 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

    Un posibil nou controler pentru PS3 sixense true motion

    Daca acest cotroler ce a fost prezentat la NVISION08 va iesii pe piata tin sa cred ca va revolutiona mult mai mai mult industria jocurilor video precum a facut-o Nintendo cu wiimote-ul. Controlerul sesizeaza miscarile intr-un spatiu 3d cu o acuratete de pana la 1 mm. Imagini video de la prezentarea contolerului puteti vedea la linkul Sixense TrueMotion .
    Attached Images Attached Images 20081125-truemotion-1.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi spun ca are acuratete pana la 1mm, mie mi se pare ca are latenta cam mare (check video 3, in special la baseball).

  3. #3 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Vorbesti de lag? Poate e din cauza proiectorului, sufera de lag hihi .

  4. #4 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    pe buna dreptate ca WIImote este ca o jucarie pe langa asta...

  5. #5 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    nu pare sa fie destul de stabil, tot prefer sa nu scoata asa ceva sony i hate the wiimote! . Dar ce legatura are cu sony anyway? nu ii un 3rd party ce face controleru?

  6. #6 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    nu pare sa fie destul de stabil, tot prefer sa nu scoata asa ceva sony i hate the wiimote! . Dar ce legatura are cu sony anyway? nu ii un 3rd party ce face controleru?
    Ai jucat vre-un shooter pe wii? Am jucat metroid prime 3 pe wii, controlerul wii pt shootere este extraordinar, mai bun ca si un mouse pt point and shoot. Cica sony a testat acest sixense undeva candva.

  7. #7 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    am jucat dar nu metroid prime 3, medal of honor, call of duty .Controlu era jenant la aceste jocuri.Sau nu ma descurc eu cu wii-motul ...dunno doar ca nu prea imi place!

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt de acord ! MP3 (Metroid Prime 3) mi s-a parut a avea cel mai bun control pentru un shooter pe console EVER. Sony si Microsoft ar trebui sa ia o lectie. Nu stiu cum sa zic, dar te simti "ingame" cu acel tip de control. Si da, cred ca ai un control peste mouse... desi probabil ca mult mai obositor... Adica nu vad pe cineva care sa joace GoW2 sau Resistance 2 multiplayer toata noaptea dand din maini prin casa...

  9. #9 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sunt de acord ! MP3 (Metroid Prime 3) mi s-a parut a avea cel mai bun control pentru un shooter pe console EVER. Sony si Microsoft ar trebui sa ia o lectie. Nu stiu cum sa zic, dar te simti "ingame" cu acel tip de control. Si da, cred ca ai un control peste mouse... desi probabil ca mult mai obositor... Adica nu vad pe cineva care sa joace GoW2 sau Resistance 2 multiplayer toata noaptea dand din maini prin casa...
    Macar ne-am face tonusul muscular mai bun jucand toata noaptea cu mainile intinse si aruncate in stanga dreapta.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    degeaba fac ei ditai device-ul daca se vor orienta spre piata casual si vor fi doar porcarii de jocuri care sa fie facute cu suport pt el.

  11. #11 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    e chiar vremea sa schimbe designul la controller ... dar nu prea vad asta sa fie solutia

  12. #12 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Hmm...suna interesanta ideea...cred ca ar putea sa mearga la unele jocuri...ar fi super ok sa putem alege dintre controlul cu sixense si gamepadul dual shock 3/sixaxis

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 12-10-2012, 12:19
  2. Replies: 37 Last Post: 04-02-2010, 11:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts