Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: PS3 hacked!

  1. #1 SP
    Junior Member inferno's Avatar

    PS3 hacked!

    Ma mir ca nu am gasit pe acest forum un subiect pe tema asta. Se pare ca in sfarsit s-a descoperit o vulnerabilitate in consola celor de la Sony.

    MaxConsole - PS3 hacked, USB PS Jailbreak allows gamers to copy games directly to hard drive

    Ce parere aveti ?

  2. #2 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Deja s-a dezbatut acest subiect rezultatul fiind inchiderea thread-ului cu pricina

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by inferno View Post
    Ma mir ca nu am gasit pe acest forum un subiect pe tema asta. Se pare ca in sfarsit s-a descoperit o vulnerabilitate in consola celor de la Sony.

    MaxConsole - PS3 hacked, USB PS Jailbreak allows gamers to copy games directly to hard drive

    Ce parere aveti ?
    din pacate nu putem avea o discutie cat de cat civilizata pe un asemenea subiect. eu chiar eram curios ce crede maestrul Donely despre acest hack si cum functioneza, pe ce modele, etc.

  4. #4 SP
    Member LeGenD's Avatar
    o parere proasta....

  5. #5 SP
    Junior Member inferno's Avatar
    Pai din cate se pare, functioneaza pe toate modelele. Eu sunt curios daca o sa mearga sa pui pe hard jocuri luate de pe net, sau va trebui sa ai neaparat originalul inainte. In orice caz, chiar daca e posibila doar a doua varianta, tot e epic fail pt. sony.
    Nu am stiut ca se deschisese alt thread, m-am uitat doar pe prima pagina gandindu-ma ca ar fi un subiect discutat, imi cer scuze daca am incalcat vreo regula.

  6. #6 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Te-ai gandit oare ca epic fail-ul ala al lui Sony o fi fost facut intentionat de Sony? Softul acela se foloseste de dev kituri proprietare Sony modificate. Deci cineva trebuia sa le dea drumu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7 SP
    Junior Member inferno's Avatar
    Pai poate le-a scapat neintentionat de la cineva din interior. Vom vedea daca vor bloca acest exploit sau or sa profite de pe urma lui prin vanzarea mai multor console.

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Avand in vedere ca exclusivitatile Sony nu prea se vand (Uncharted, Killzone, Resistance sunt jocuri grozave, dar nu au vanzari spectaculoase), nu poate fi decat un lucru rau. Sunt curios sa vad cati dintre cei care pana acum erau adeptii originalelor (mai mult fortati), isi vor moda consola.

  9. #9 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu nu o sa il modez, nu mor daca dau si eu 200 lei odata la 2-3 luni ( nu mi-am mai luat un joc din mai).

  10. #10 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Avand in vedere ca exclusivitatile Sony nu prea se vand (Uncharted, Killzone, Resistance sunt jocuri grozave, dar nu au vanzari spectaculoase), nu poate fi decat un lucru rau. Sunt curios sa vad cati dintre cei care pana acum erau adeptii originalelor (mai mult fortati), isi vor moda consola.
    erik, acum pe bune... daca se face solutia asta free pentru orice stick si nu te va bana sony, eu o pun. Sper sa se faca si un homebrew pentru facut screenshots. Fac hackul cel putin pentru functia de a juca de pe hdd jocul intreg. Cu toate astea o sa vezi ca tot voi cumpar originale, pentru ca nu voi renunta niciodata la jucatul online sau la recompensarea producatorilor... mai ales pentru jocurile bune.
    P.S. Desi e foarte putin probabil sa nu gaseasca SONY o cale de ban pentru prostioara asta! Nu cred ca e la fel ca JTAG.

  11. #11 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Avand in vedere ca exclusivitatile Sony nu prea se vand (Uncharted, Killzone, Resistance sunt jocuri grozave, dar nu au vanzari spectaculoase), nu poate fi decat un lucru rau. Sunt curios sa vad cati dintre cei care pana acum erau adeptii originalelor (mai mult fortati), isi vor moda consola.
    Exact. Si isi vor lua ban repejor (sunt convins ca gaseste Sony o solutie sa-i tempereze ).

  12. #12 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Te-ai gandit oare ca epic fail-ul ala al lui Sony o fi fost facut intentionat de Sony? Softul acela se foloseste de dev kituri proprietare Sony modificate. Deci cineva trebuia sa le dea drumu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daca intr-adevar este asa cum spui tu ,atunci parerea mea este ca aparatia urmatoarei console Playstation este mai aproape decat am anticipat noi.

  13. #13 SP
    Member Atrium's Avatar
    Si eu atat vreau, sa imi pot instala jocul original pe HDD. Sa am optiunea de a-l instala, chiar daca are 20GB+. Asta ar putea sa o faca si cu un firmware nou, dar na, este greu. Din cate am vazut, unitatile optice sunt in parte weak point-ul acestor console. Astfel, instaland jocul pe HDD prelungesti viata consolei.

    Daca ar fi sa iau asa ceva, ar fi doar ca sa imi pot instala jocurile pe HDD. Discutia este pur teoretica. Cel mai probabil nu am sa fac asa ceva deoarece pentru mine nu ar avea rost.

    In concluzie. Sony ar trebui sa dea optiunea utilizatorului de a instala jocul pe HDD.

  14. #14 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu stiti pt ce m-as baga mai mult? Tobe tobe tobe MKVeeeeeeeeeeeeeee

  15. #15 SP
    Member braingrinder's Avatar
    Daca este adevarat ce se spune cu modatul,o voi face dar doar pt. jocurile Single-Player only.Cele cu MP le voi cumpara.

  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Eu stiti pentru ce m-as baga? Pentru Mafia 2. No grass, no money!

  17. #17 SP
    Senior Member mark's Avatar
    ))))))))))))) super tare faza. Coreeect! Ne dati jumate de bani? Noi nu va dam nimic ))))))))))))))


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Facebook hacked ? By Mythul in forum Offtopic
    Replies: 27 Last Post: 31-10-2015, 22:23
  2. Nintendo Club hacked! By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 05-07-2013, 19:23
  3. Youtube is hacked? By gabytzu16 in forum Offtopic
    Replies: 11 Last Post: 10-07-2010, 15:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts