Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Casti surround cu microfon pt PS3

  1. #1 SP
    Junior Member vorpek's Avatar

    Casti surround cu microfon pt PS3

    Salutari,

    Ma joc aproape exclusiv FPS pe PS3 (mai exact MW, MW2, iar la Black Ops mi-am facut precomanda) si as vrea sa-mi cumpar casti surround cu mic pt ca sunt un real avantaj in astfel de jocuri.

    Problema este ca nu se prea gasesc in Ro.

    Aveti idee de astfel de casti, ati vazut pe undeva? Nu vreau wireless pt ca apar interferente, ci as cauta USB si/sau conectate la audio optic.

    Cea mai buna varianta gasita de mine pana acum sunt Turtle Beach PX21 insa le pot gasi doar pe amazon sau ebay, insa n-as vrea sa ma complic.

    Multumesc pt reply-uri sau idei.

    Spor!

  2. #2 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    salut , vad ca aicea se vorbeste despre castile tale , si chiar vinde careva

  3. #3 SP
    Junior Member kevinn4usa's Avatar
    Salut, si eu sunt in cautare de o pereche de casti, dar in Ro nu am gasit nimic. Am gasit o pereche de casti care mi se par interesante Tritton AX Pro

  4. #4 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by kevinn4usa View Post
    Salut, si eu sunt in cautare de o pereche de casti, dar in Ro nu am gasit nimic. Am gasit o pereche de casti care mi se par interesante Tritton AX Pro
    faine casti dar totusi cam scumpe sincer : Price $169.99 mai pui un pic si iei un PS3

  5. #5 SP
    Junior Member kevinn4usa's Avatar
    mda, sunt destul de scumpe... Dar posibil sa fie ceva de calitate.

  6. #6 SP
    Junior Member vorpek's Avatar
    Quote Originally Posted by raulll View Post
    salut , vad ca aicea se vorbeste despre castile tale , si chiar vinde careva
    Multumesc, am postat sa intreb.

    Salutari

  7. #7 SP
    Member justamodel's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...sorii-console/
    Le am eu PX21, le`am luat de ebay, a venit in 5 zile. Castile nu sunt suround ci stereo,

  8. #8 SP
    Junior Member vorpek's Avatar
    Excelent, multumesc foarte mult.

    Da, stiu ca sunt stereo.

    Vreau sa te intreb daca se aude directional. Adica te ajuta in shootere?

    Sincer n-am incercat inca suround headphones, asa ca nu stiu care ar fi diferenta. Citisem pe undeva ca nu-i asa de mare.

    Spor si salutari

  9. #9 SP
    Member justamodel's Avatar
    Se aude foarte bine la shootere, auzi directia de unde fine inamicul.

  10. #10 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Logitech's new Xbox/PS3 headset helps you keep quiet | Joystiq
    Regardless of the marketing angle, the headset itself looks pretty nice. It works with both the Xbox 360 and PS3 wirelessly, includes three inputs, and has a noise-canceling mic. All those features come at a price, however. If you want to whisper to your in-game pals while wearing one of these, it's going to run you $150.
    Attached Images Attached Images logitech928.jpg

  11. #11 SP
    Junior Member kevinn4usa's Avatar
    Intresante, cand este release date ?

  12. #12 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am cautat pe mai multe siteuri si am gasit un release date putin cam vag luna viitoare,sper sa te ajute.

  13. #13 SP
    arz
    Junior Member arz's Avatar
    Imi cer scuze daca threadul acesta este mort dar are doar 12 zile.
    In legatura cu headseturi pentru console vreau sa va prezint variante.

    Casti pentru console am gasit in Ro doar Turtle beach deocamdata la fvshop.ro (nu stiu cat de serios e magazinul, daca cineva a cumparat de la ei sa ma contacteze). Au doar variantele pentru xbox, nu stiu daca se pot adapta pentru PS3 dar nu vad de ce nu.
    Am mai gasit si faimoasele Triton AX Pro dar nu sunt dispus sa platesc dublu pentru o pereche de casti doar pentru ca sunt surround cand diferenta e minimala in ceea ce priveste directionalitatea sunetului.

    Dar mai exista o solutie: Casti HIFI (sau pt PC) + mixer + amplificator (+microfon).
    Din pacate un amplificator de casti de calitate e destul de scump, si asta ridica pretul peste o pereche de casti pentru console.
    Dar se poate construi un amplif si mixer cu 100 RON daca stii ce faci. Calitatea sunetului obtinuta cu un amplif-mixer DIY si o pereche de casti de calitate (SENHEISSER) este mult peste cea a castilor pentru console, fie ele si de 1000 ron. Astfel cu 400-500 ron poti avea o solutie de calitate. Si daca nu vrei sa cumperi casti de calitate poti folosi orice casti ai prin casa.

    Eu am xbox, nu ps3 si asfel nu stiu problemele cu conectica la ps3 (dar nu poate fi mai slaba ca la xbox ).
    Logitech-urile acelea de mai sus au aparut la emag cu 950 lei .... tre sa fii un pic cam dus sa alegi alea in locul unor Triton AX daca ai banii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Casti+microfon pt PS3 By t3z3u in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 19-01-2015, 16:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts