Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 68

Thread: Sfat achizitionare ps3

  1. #1 SP
    Banned grama.leonard's Avatar

    Question Sfat achizitionare ps3

    sal.in primul rand nu sunt addict convins in privinta consolelor(nu ma prea pricep la modele etc).am avut pana acum un wii si un ps2.le-am vandut pe am2.acum vreau sa-mi achizitionez un ps3.astept cateva sfaturi in privinta cumpararii.sa-mi iau unul sh sau sa-l iau de la magazin.sa iau pe cel la 250 gb cu 2 jocuri (15mil) sau pe cel de 160 gb.eu zic ca imi ajunge 160 de gb.exista vre-un model mai stabil,serie ceva la ps3?de mentionat ca vreau sa achizitionez versiunea slim.tot ce am nevoie eu stochez pe hdd extern de obicei.ok.astept cateva sfaturi!ms anticipat .spor la joaca!

  2. #2 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Daca ai bani iti cumperi nou ca te dore-n paispe insa nu varianta cu 2 jocuri sau depinde ce jocuri ca sunt diferite in functie de bundle daca jocurile sunt aparitii noi si fac banii intradevar se merita insa daca jocurile sunt mai vechi le poti cumpara chiar de aici de pe forum mai ieftin si alegi varianta simpla iar de restu banilor iti cumperi jocuri,in + ai garantie daca il cumperi din magazin...si daca e varianta slim iar e bine ca inca nu s-au semnalat probleme cu lentila de citere ca le modelele phat.

  3. #3 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Cumpara nou...daca nu ai,strange.

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    eu zic sa iei modelul de 250GB cu 2 jocuri de preferat Uncharted 2+Dirt 2...

  5. #5 SP
    Banned grama.leonard's Avatar
    atunci o sa merg pe varianta de 15 mil.momentan am ales varianta cu resistance 2 si pacific rift.altcv cu 2 jocuri nu am gasit.

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sper sa nu gresesc, dar varianta de 160GB nu costa 1300ron? La pretul asta, mai ales ca bundle-ul de 250GB include 2 jocuri vechi, merita cumparat cel de 160GB. Nu ai nevoie de 250GB de spatiu, personal consider ca si 120GB e de ajuns, si cu 200ron cumperi 2 jocuri mai noi sau mai multe jocuri vechi SH (Uncharted+Uncharted 2/Resistance+Resistance 2, iar in fiecare combinatie mai poate intra un joc). O alta recomandare pe care o am, e sa incepi cu primul joc dintr-o serie (de exemplu Resistance se leaga destul de mult de Resistance 2), normal ca in cazul in care seria a inceput pe PS1 nu prea ai cum sa le joci, dar atunci cand e posibil e bine sa o faci.

  7. #7 SP
    Banned grama.leonard's Avatar
    ok.ms de sfat.cred ca asa o sa fac!

  8. #8 SP
    Member haimi708's Avatar
    Uita, eu am luat ieri de aici una, si e exact ca si cele din magazine (era sigilat ambalajul): [V�nd] PLAYSTATION 3 SLIM SI PHAT NOI CU 2 ANI GARANTIE - Computer Games Forum

    Astazi i-am facut upgrade la HDD (i-am pus unul de 250 Gb -130 ron) si in final am iesit mai ieftin decat daca luam de la mag.

  9. #9 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Frate..daca vrei sa-ti iei un ps3 ,varianta cu 2 jocuri...intra pe gametrailers.com sau IGN.com si uita-te la ceva trailere ..vezi care e pe placul tau...si dupa aia cumperi...dar parerea mea e ca mai bine dai 1300 lei si jocurile ti le iei dupa aia ..in functie de preferinte.
    Daca nu esti hotarat baietii de aici te pot ajuta cu un sfat in privinta jocurilor.
    Noroc!

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by haimi708 View Post
    Uita, eu am luat ieri de aici una, si e exact ca si cele din magazine (era sigilat ambalajul): [V�nd] PLAYSTATION 3 SLIM SI PHAT NOI CU 2 ANI GARANTIE - Computer Games Forum

    Astazi i-am facut upgrade la HDD (i-am pus unul de 250 Gb -130 ron) si in final am iesit mai ieftin decat daca luam de la mag.
    da..ok..dar parca mai bine ia din magazin..dai un ban in plus dar esti 100% sigur...
    tu ai cumparat consola ieri si e totu ok ,dar daca cine-stie ai vreo problema cu ea si nu-ti accepta garantia..

  11. #11 SP
    Banned grama.leonard's Avatar
    eu cunosc pe cineva in magazinul domo.si am posibilitatea la o reducere de 12%.cred ca merg pe cel de 160gb slim,jocuri o sa "cersesc" pe la voi peste 1 saptamana.


    ps:uncharted 1 vinde cineva?

  12. #12 SP
    Member Mircea's Avatar
    Am vazut si eu pe emag cel slim nou de 160 GB 13,5 milioane.Eu zic ca este un deal bun

  13. #13 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Nu are rost sa cumperi cu HDD mai mare de 120gb decat daca vrei sa o modezi. Pentru orice altceva este suficient 120gb.

  14. #14 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    ps3 slim 160 gb gasiti si la 900 ron(amazon.com),iar cel de 250 gb +2 jocuri este foarte nedrept pt ca sunt care vand ps3 250 gb+2 jocuri la 900-1000 ron.personal as lua unul sh daca gasesc o afacere buna.

  15. #15 SP
    Banned grama.leonard's Avatar
    nu stiu ma reloaded9.mi-e cam frica sa dau 9 mil si ma trezesc sa nu aiba defectiune tehnica.oricum discutabil!
    acum ma gandesc la http://domo.ro/IT_&_C/Jocuri_si_Cons...m_%28120_GB%29
    beneficiind de reducerea pe care o am ramane la 1150.astept salariul luna viitoare.(de-abia astept)

  16. #16 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    eu am gasit un tip care vinde ps3 250 gb cu 2 jocuri 850 ron si trag de el sa mai tina vanzarea.nu ma intereseaza daca se strica consola.uneori trebuie sa risti.retine faptul ca orice se strica se poate repara.

  17. #17 SP
    Member Mircea's Avatar
    grama.leonard mergi pe acela,este foarte bun pretul ,ai si 2 ani garantie si cu asta basta .Aveam si eu in gand sa-l iau de la domo dar am reusit sa-mi trezesc ps3-ul de la moarte (YLOD)

  18. #18 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cea mai buna oferta e la Carrefour...ps3 de 120 gb e 999 ron..

  19. #19 SP
    Member Mircea's Avatar
    serios? nu prea cred

  20. #20 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Grija sa nu fie la Carrefour vreun exemplar care a fost folosit pt demo, sa se joace toti pustii in magazin

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Sfat achizitionare aparat foto mirrorless By AlanPoe in forum Foto & Video
    Replies: 3 Last Post: 20-11-2013, 17:56
  2. Sfat achizitionare ps3 . By afganistanu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 17-11-2011, 11:23
  3. Sfat achizitionare Ps3 Sau Xbox 360 By afganistanu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 17-10-2011, 21:55
  4. Sfat achizitionare PC By Zaktan in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 15-05-2010, 19:00
  5. Sfat achizitionare PC By Ovidiu in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 02-05-2010, 14:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts