Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Problema cu volanele LOGITECH in Need For Speed Hot Pursuit

  1. #1 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar

    Problema cu volanele LOGITECH in Need For Speed Hot Pursuit

    Deci vine jocul frumos, imi sar neuronii de fericire si supriza !!! Volanul nu merge. Nu ma dau pe net pt ca nu cred ca exista o problema de la producator si imi bat capul ca taranul de ce dracu nu merge volanul. Reset, reinstall etc ..nimic
    Cand ma mai linistesc ca imi e clar ca nu le de la PS3, ma dau pe net si nu imi cred ochiiiilor :

    Steering Wheel Support
    Need for Speed Hot Pursuit officially supports the following steering wheels:
    PS3
    Generally all steering wheels based on the PS3 controller will function in NFS Hot Pursuit with the exception of Logitech and Logitech-compatible steering wheels.
    * Please note that due to popular demand from the NFS Community, Criterion is working to add Logitech steering wheel support to NFS Hot Pursuit. However, at this point there is no ETA of when the support will be added to the game.

    Deci incredibil. Asta da supriza. Acum nu sunt snob si m-am nacut in scaun si cu volanul in mana dar totusi ....

  2. #2 SP
    ZecaR_13 BliZZarD's Avatar
    Un cuvant...TEAPA
    De abia astept sa vina si PS-ul meu de la reparat sa ma infing la un Hot Pursuit

  3. #3 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Nu te grabi. Lasa-i 2,3 luni sa termine jocul. Nu stiu daca au mai fost dar eu pot sa zic ca jocul asta va fi terminat printr-un pacth mareeee. M-am jucat aseara cu pad-ul si nu mai sunt asa suparat. Am vazut poligoane ca si la o placa video de PC defecta, treceam prin copaci si garduri, mai tare ca superman iar in oglinda retrovizoare vad toate masinile galbne pe un fond gri etc..Deci ca jocul nu suporta volanele Logitech, e "pepsi"..
    Deci imi e clar ca s-au grabit cu el. Lansarea a fost calculata probabil tinand cont de alte titluri si sarbatoriile de iarna.
    Despre actiune, numai de bine. Chiar e ok ideea cu hot porsuit-ul si te prinde, mai ales pe multiplayer.
    Si daca n-ar semana jocul, atat de mult, cu un film de desene animate, ar fi fost si mai bine..

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    faza cu oglinda asa si trebuie sa fie ca sa vezi masinile pe timp de naopte...
    doh~

  5. #5 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai patch-ul apare probabil cu jocul urmator. Ca mai nou ii schimba denumirea si mai repara cate ceva si e joc nou

  6. #6 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    lol Faza cu gălbenelele �n oglinda retrovizoare s-a păstrat și �n varianta finală a jocului?

  7. #7 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Pai si eu am luat-o ca si un bug dar eagle-eye a zis ca e un extras care ne ajuta

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    100% nu e bug, vezi mai bine masinile si ce sunt ele (racer sau cop) si iti vezi si spike strip-urile... adica totul e facut sa vezi mai bine ce se intampla in spate. mai ales noaptea

  9. #9 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    100% nu e bug, vezi mai bine masinile si ce sunt ele (racer sau cop) si iti vezi si spike strip-urile... adica totul e facut sa vezi mai bine ce se intampla in spate. mai ales noaptea
    Nu e bug dar arată aiurea, sincer! Ar fi fost �n regulă dacă exista o opțiune pentru oglinda retrovizoare (normal / night mode) și noaptea era mai frumos să vezi lumina farurilor din spate �n retrovizoare. De ajutat nu te ajută semnificativ și de stricat strică aspectul jocului! Probabil nu au vrut să se mai complice și timpul �i presa, mai exact GT5!

  10. #10 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Pai fiecare cu parearea lui dar pana la urma ce naiba facem cu volanele Logitec intr-un joc cu masini in anul 2010 ? Un tip pe forumul oficial a celor de la EA a fost foarte spiritual si a scris :
    What’s next?

    GUITAR HERO without Guitar support ???

    Chiar asa. Suparator e ca in toate clipurile de promovare, nimeni nu a pomenit nimic de problema volanelor. Asta e chiar nesimtire si lipsa de respect fata de gamer. Eu daca as fi stiut, cu siguranta nu l-as mai fi cumparat...

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai... nu prea ai ce sa faci decat sa astepti sa bage suport. Dar nu inteleg, de ce ai vrea sa-l joci cu volanul? Adica jocurile arcade mi se par un pic lame cu volan... parca tot cu controller merg mai bine. Parerea mea...

  12. #12 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Pai pt mine jocurile de masina, le asociez cu volanul. Alt control, indiferent ca e arcade sau simulator...
    Nu zic ca e imposibil de jucat cu gamepad-ul dar nu vreau sa cedez
    Noroc ca a aparut intre timp GT5 si nu mai sunt asa suparat

  13. #13 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Off-topic:Exista mai multe versiuni de volan Logitech Driving Force GT ?

  14. #14 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Sincer nu stiu. Si eu am tot un Driving Force GT si cand l-am luat era singurUL model disponibil pt PS3. In meniu la GT5, am vazut ca exista unul mai Force decat Logitech Driving Force GT

  15. #15 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Exista mai multe tipuri "Driving Force" iar GT e unul dintre ele (care e si ultimul si cel mai bun)

  16. #16 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    eu m-am uitat pe Logitech.com...si am vazut un alt fel de Driving Force GT cu un volan putin schimbat si de aia intreb..

  17. #17 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da am vazut si eu acum la ei pe site.... in niciun caz nu e ala Force GT, GT e ala cu rotita aia rosie, ce naiba doar detin unul...

  18. #18 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    m-am interesat..cel de pe site e versiunea veche de Force GT

  19. #19 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Asta-i faza, au scris gresit, ala e doar Driving Force, fara GT... mai si miram.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Need for Speed: Hot Pursuit / Remastered By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 577 Last Post: 05-11-2020, 17:52
  2. Replies: 9 Last Post: 08-08-2011, 14:46
  3. Need for Speed: Hot Pursuit Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 10-12-2010, 22:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts