Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 829 of 1175 FirstFirst ... 329 729 779 819 827 828 829 830 831 839 879 929 ... LastLast
Results 16,561 to 16,580 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #16561 SP
    Member paulone's Avatar
    List of full HD 1080P PS3 games
    nu stiu cat e de actuala dar zice-se ca ar fi lista cu joace la 1080p

  2. #16562 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    titlul este generic.
    Mai jos in articol scrie "This is a list of games which have 1080p output (includes Native 1080p and Upscaled 1080p)"
    Spunea cineva intr-un comentariu "Reduced details + fake hd...." nu e departe de adevar...pentru ca nu ma incalzeste cu nimic rezolutia inalta in detrimentul detaliilor si calitatii imaginii.

    Multi dintre noi avem si un PC Desktop , faceti proba cu un joc cu cerinte peste medie, setati 1920*1080 si eliminati toate setarile de calitate, vedeti va place? nu cred...Pe urma lasati la fel rezolutia si treceti pe Ultra sau High details, vedeti se mai misca jocul ? nu prea...
    Asa ca prefer 1280x768 in Ultra details sau ceva similar, oricum o balanta buna intre rezolutie si calitate.
    Cu exemplul asta nu fac referire la cei cu PCuri foarte performante, ci la cele medii cu o placa video de 400 lei...

    Cam asa fac si developerii de jocuri pt console, incearca sa gaseasca o balanta potrivita pt rezolutie si calitate, din acest motiv nu prea reusesc sa scoata 1080p nativ...pt ca nu au suportul hardware necesar in PS3

  3. #16563 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cum e mai bine sa am setarile la display settings pe PS3. Momentan am Y Pb/Cb Pr/Cr Super-White (HDMI) pe on si la sRGB (sau cum o fi) pe full. E bine asa? Daca nu, cum sa le tin?

  4. #16564 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  5. #16565 SP
    Junior Member Bogdan91's Avatar
    Nu am mai avut probleme de 2 zile dar presupunand ca este defect blocul optic,se poate repara sau trebuie schimbat ?

  6. #16566 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan91 View Post
    Nu am mai avut probleme de 2 zile dar presupunand ca este defect blocul optic,se poate repara sau trebuie schimbat ?
    Nu se prea repara, in 90% din cazuri se schimba.

  7. #16567 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    mersi de link, dar:

    bicky1310, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

    Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
    If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

  8. #16568 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  9. #16569 SP
    Member paulone's Avatar
    Poate vin cu o veste deja stiuta dar ultima versiune de PS3 Media Server 1.50.1 vede orice device DNLA astfel ca daca aveti un TV capabil DNLA veti putea accesa continutul din PC fara sa mai dati drumul la consola

  10. #16570 SP
    Junior Member Roberto08's Avatar
    sal am si eu o intrebare
    vreau si eu sa-mi cumpar un ps3 si vreau sa-l conectez la un monitor.
    problema e ca nu are decat iesire VGA
    deci exista creo solutie sa-l conectez?
    mentionez ca monitorul suporta full HD si este LCD
    MS MULT

  11. #16571 SP
    Junior Member gabinho13's Avatar
    daca e full hd ar trebui sa aiba intrare hdmi (trebuie doar sa iti cumperi separat un cablu hdmi)

  12. #16572 SP
    Junior Member Roberto08's Avatar
    asta e problema ca nu are intare hdmi
    nu stiu de ce deoarece cand am cautat specificatile pe net spunea ca are si hdmi si dvi dar nu are cred numai vga

  13. #16573 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Cauta la publicitate cablu "PS3 Wii VGA Cable" (se vede usor incetosat) sau, daca monitorul are si DVI, poti folosi un adaptor HDMI-DVI

  14. #16574 SP
    Junior Member Roberto08's Avatar
    se poate obtine un 720p din acest cablu sau ai o rezolutie slaba?

  15. #16575 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by faxiu View Post
    Ai rezolvat duda? Daca da, ne spui si noua? Cine stie cand o sa ma lovesc de asta.
    nu am reusit nicicum. am trimis in garantie camera si un controller , ieri mi-au venit cu mesajul: "Test OK. Bila se aprinde numai in jocurile compatibile Move"...dooh!. L-am pus pe omul de la MediaGalaxy sa-l testeze de fata cu mine... si evident..era in aceeasi stare... controlerul merge, dar bila nu se aprinde. O sa mai merg maine ca sa-l sune pe cel de laservice care a zi ca e ok... sa ne povesteasca ce a facut de a zis ca functioneaza!
    O sa postez noutati legate de problema asta!

  16. #16576 SP
    Member claudiutk's Avatar
    720 da

  17. #16577 SP
    Member faxiu's Avatar
    mda, tipic RO. Inmod normal ar trebui sa-ti dea altul si sa-si rezolve ei misterul...

  18. #16578 SP
    Member faxiu's Avatar
    A incercat cineva cu PS+ sa redownloadeze un full trial dupa ce a expirat ora? Daca da, mai merge o tura sau ba? Ca eu pt. a-mi importa caracter din ME 2 am stat 2 ore dupa 14 giga. Si sa fac test cu alte 2 ore... Pentru ca atat m-a furat jpocul incat am uitat sa dau save. Si puf! content expired.

  19. #16579 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Atat calul DVI cat si cel VGA suporta rezolutii de 1920x1200 la 60 Hz, deci peste 1080p. Desi DVI-ul e ceva mai vechi, e foarte apropiat ca tehnologie de HDMI, altfel nici n-ar merge folosit un adaptor hdmi-dvi.

  20. #16580 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Da calul ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts