Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1030 of 1175 FirstFirst ... 30 530 930 980 1020 1028 1029 1030 1031 1032 1040 1080 1130 ... LastLast
Results 20,581 to 20,600 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #20581 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Prima data trebuie sa faci dezactivarea sistemului, pentru toate conturile de pe consola.


    Apoi, daca ai deja consola pe care vrei sa pui tot, urmezi calea Data Transfer Utility:
    PS3™ | Data Transfer Utility

    Daca nu ai consola noua inca, urmezi calea Backup Utility:
    PS3™ | Backup Utility
    urmata de Format Utility
    PS3™ | Format Utility

  2. #20582 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Prima data trebuie sa faci dezactivarea sistemului, pentru toate conturile de pe consola.


    Apoi, daca ai deja consola pe care vrei sa pui tot, urmezi calea Data Transfer Utility:
    PS3™ | Data Transfer Utility

    Daca nu ai consola noua inca, urmezi calea Backup Utility:
    PS3™ | Backup Utility
    urmata de Format Utility
    PS3™ | Format Utility
    Ms frumos man.Stima

  3. #20583 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Incearca sa nu mai folosesti Reply With Quote pentru posturile imediat anterioare.
    18. Nu folositi functia "Reply With Quote" pentru a raspunde unui mesaj imediat anterior, exceptie facandu-se atunci cand selectati in Quote doar o anumite parte din mesajul anterior.
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

    Nu am mai trecut acolo, dar este evident. In varianta 2(cazul in care nu ai inca consola noua), va urma pasul "restore" pe consola noua(cand soseste) din meniul de Backup Utility.

  4. #20584 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Stiu ca asta nu e thread-ul pentru PSP, dar am vazut video-ul anterior cu dezactivarea sistemului. Am vandut un PSP 3004 care era activat pentru contul meu de PSN. Datele de logare pe PSN de pe PSP le-am sters (doar parola ca e-mail-ul a ramas, dar oricum nu mai am aceeasi parola si e-mail ca atunci). Ma afecteaza cu ceva faptul ca nu l-am dezactivat

  5. #20585 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Doar daca ai downloadat content de pe store pe acel PSP si vei dori sa cumperi alt PSP, pe care sa folosesti acele chestii...
    Poti deactiva PSP-ul respectiv chiar daca nu-l mai ai. Uite aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...ml#post1002461

  6. #20586 SP
    Junior Member YgorTheTzar's Avatar
    Salut,
    Am nevoie de cateva lamuriri cu privire la PS3. As dori sa imi cumpar un PS3 Super Slim de 12GB si nu inteleg cateva chestiuni:

    1. Fiecarei console i se asociaza un cont sau pot exista mai multe conturi per consola? Am inteles ca este bine sa iti faci cont in UK si nu pe Romania.

    2. La ce anume folosesc HDD, gen: nu pot rula jocul de pe DVD? Am inteles ca este mai bine de rulat de pe HDD pt ca nu uzez DVD-ul, dar asta nu inseamna asocierea CD-KEY-ului de cont? Jocurile se download-eaza de pe un store? Ceea ce ma duce la urmatoarea intrebare:

    3. Daca cumpar un joc SH, cum mai pot asocia CD-KEY-ul de contul meu daca fostul proprietar l-a asociat deja la contul lui?

    4. Ce parere aveti de modarea unei console? Banuiesc ca odata modata nu mai poti juca in multiplayer online?

    5. Puteti sa imi spuneti 2 cuvinte despre God of War? Cum este ca joc si daca merita?

    6. Ii pot asocia un sistem Move? Merita din punct de vedere al jocurilor sau sunt facute mai mult pentru copii?

    Multumesc! Raman dator!

  7. #20587 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    So:

    1. Poti activa cate conturi vrei pe o consola. Fiecare cont, are asociat o adresa unica de mail. Dupa ce ai creat un cont pe o zona (alegi fictiv o tara - Eg. America, UK, Japan) nu mai poti schimba tara sau edita username-ul. Fiecare cont poate fi activat pe maxim 5 PS3uri in acelasi timp. Poti sa-ti faci un cont de Romania care sa fie principal. Inca unul de UK si inca unul de US -> cele de UK si US le poti folosi doar pt. a cumpara content de pe PSN Store sau activa Online Pass-uri sau DLCuri si pe cel de RO te joci. Contentul luat de pe un cont de UK sau US poate fi accesat de orice user de pe acea consola, indiferent de tara de care a fost atasat contul respectiv.

    2. HDDul il folosesti in principal pt. instalarea content-ului. Toate jocurile in format fizic pe care le vei lua, vor rula cu bluray-ul in consola. Unele necesita o instalare ce variaza intre 1Gb si 7-8 Gb, altele doar un update sau un patch. Iti recomand un hard de cel putin de 250-320 GB (mai ales daca vei opta pt. o subscriptie de PS Plus. In plus dc. iti iei super slim iti mai trebuie un rack special care il gasesti pe amazon.co.uk - in RO nu prea am mai vazut pe stoc). Unele jocuri au optiunea de a instala o parte din content si pe hard pentru a rula mai putin de pe bluray si pt a imbunatati loading time-ul, dat TOATE jocurile ruleaza cu bluray-ul in consola. Nu e ca la PC, cand dai install si gata, arunci discul. Toate jocurile care le downlodezi de pe store nu necesita bluray-ul, dar automat tot contentul va fi pe hardul tau deci asteapta-te ca un joc sa ocupe minime 4,5-7 Gb.

    3. Depinde de acel joc. Nu toate jocurile de PS3 au "cd-key" - in lumea PS3 se numesc Online Pass (acces la multiplayer) sau DLC code (downloadable content, extra content pt acel joc). Daca jocul care il iei SH nu necesita Online Pass nu vei avea nici o problema sa accesezi si feature-ile multiplayer. Daca acel Online Pass a fost folosit de fostul proprietar nu ai ce sa faci - va trebui sa cumperi o licenta noua de pe store sau de pe alte site-uri. De aceea este indicat, ca atunci cand vrei sa cumperi un joc SH de care stii ca are online pass sau DLCuri incluse in pachet, sa-l intrebi pe vanzator dc. le-a folosit sau nu.
    Deci poti folosi blu-ray-ul indiferent dc. fostul proprietar a folosit Online Pass-ul sau nu. Doar ca partea de multiplayer nu-ti va fi accesibila. In general, bucata de singleplayer o poti juca oricum cu sau fara online pass.

    4. Da, dc. o modezi nu te mai poti juca online. Ma rog, poti, dar sigur iti vor bana consola cei de la SONY. Vezi ca numai anumite modele pot fi modate si de la un anumit firmware in jos. Din ce stiu PS3 Super Slim nu mai poate fi modat.

    5. God of War este jocul de referinta pt PS3. E un must have pt orice posesor de PS3. Intra pe youtube si te vei convinge. Ar trebui sa iei toate 6 jocurile (4 bluray-uri) ca se te bucuri de ele asa cum trebuie. Ce-ti mai recomand: seria Uncharted, seria Killzone, seria Infamous, Heavy Rain, The Last Of Us, Gran Turismo 5, Journey & Flower, seria LittleBigPlanet, Metal Gear Solid 4, Motorstorm Apocalypse, seria Resistance -> sunt exclusivitatile Sony, ce nu ar trebui sa-ti lipseasca din colectie - sau macar sa le joci.

    6. Poti asocia si Move dar eu ti-as recomanda ca nu la inceput ca sa nu-ti cresti prea mult investitia initiala. E fun si e util, si sunt jocuri hardcore la care il poti folosi si-ti usureaza/imbunatateste experienta (Killzone, Resistance, SOCOM, Heavy Rain etc.). Depinde de bugetul tau - daca este unul generos atunci iti recomand asta daca nu, atunci lasa pachetul move (PS3 Eye (camera), PS3 Move si PS3 Move Sub-Controlller) pe mai tarziu.

    Daca mai ai intrebari legate de PS3, nu ezita sa le postezi aici!

    Cheers si bine ai venit in comunitatea noastra!

  8. #20588 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    1. Poti face mai multe conturi pe Ps3 , personal am 3 (UK/US/RO)

    2. Hdd e folosit pt salvari , filme , muzica , poze , jocuri PSN (download de pe Store , PS+), instalari ale unor jocuri fizice.

    3. Odata folosit cd-key-ul de primul proprietar( asociat doar cu Multiplayer sau dlc) nu il mai poti utiliza.

    4. Din cate stiu , odata modata nu mai poti juca online , aici e alegere ta.

    5. Eu am luat consola pt jocuri ca GOW , clar e un must have/play, mai ales ca acum ai la dispozitie toate titlurile .

    6. Nu am Move asa ca nu ma pronunt.

  9. #20589 SP
    Junior Member YgorTheTzar's Avatar
    Multumesc mult pentru lamuriri!

  10. #20590 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    Salut baieti, vreau sa-mi iau niste DLC-uri pentru God of War Ascension, imi poate spune cineva cum pot sa alimentez un cont SEN de Grecia cu 20 de euro?

  11. #20591 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar
    Poi cu Psn cards sau cum se cheama ele.
    Poti cumpara de la Robert Dinu de la noi de pe forum
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...ion-2a-produs/

  12. #20592 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    Am luat de la Robert de cateva ori pentru contul de UK al pustiului meu mai mare care re PS+. Eu in 2008 mi-am facut contul pe Grecia si imi trebuie euro, nu lire.

  13. #20593 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    un mic articol pentru cei care credeau ca PS3 nu mai are viitor: I've decided which console I'm buying this year... • Opinions • Eurogamer.net

  14. #20594 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    O intrebare , jocurile care sunt import japan , au manualu si meniu jocului doar in japoneza ?

  15. #20595 SP
    Junior Member GoLd^'s Avatar
    Dupa cate zile de inactivitate se sterge automat un cont PSN de PS3?
    Dar un cont PSN de PSP?

  16. #20596 SP
    Member Florix09's Avatar
    Nu cred ca exista asa ceva... ^

  17. #20597 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by GoLd^ View Post
    Dupa cate zile de inactivitate se sterge automat un cont PSN de PS3? - NU
    Dar un cont PSN de PSP? - NU
    Nu.

  18. #20598 SP
    Member rascalov's Avatar
    Buna seara. Am si eu o intrebare in legatura cu precomenzile. Ce ar trebui sa stii despre precomenzi? Cum actionezi? Dai vreun ban inainte?
    P.S.: Prima mea precomanda vreau s-o fac la Grand Theft Auto V: Special Edition si nu stiu cum sa fac. Jocul il voi achizitiona din Romania.
    Va multumesc anticipat!

  19. #20599 SP
    Member Florix09's Avatar
    Pe bune frateee... nu e logic.. ? este pre. comanda.. cand jocul va aparea si va fi pe stoc o sa vina la tine prin curier si atunci platesti.. sau te suna cei din magazin si ti spun sa te duci la ei sa ridici jocul respectiv si atunci dai banii..

  20. #20600 SP
    Junior Member absynthe68's Avatar
    Buna ziua tuturor,nu demult s-a dus hardul de 320gb de la consola mea ps3 slim,si am pierdut tot.
    Intrebare.....1.ce tip de hdd extern imi recomandati ca sa-i fac backup? ..just in case for precaution
    2.se merita sa-mi schimb hdd-ul intern al meu pt unul cu 7200rpm...mentionez ca sunt un jucator de online games(m-ar ajuta sa nu mai am intarzieri de informatii?)
    God bless you all

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts