Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1055 of 1175 FirstFirst ... 55 555 955 1005 1045 1053 1054 1055 1056 1057 1065 1105 1155 ... LastLast
Results 21,081 to 21,100 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #21081 SP
    Junior Member Dankys's Avatar
    Am incercat de 2-3 ori varianta asta si nici un rezultat. Mersi frumos oricum.

  2. #21082 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Am si eu cateva intrebari despre PS Plus. Daca am doua conturi facute pe adrese fictive din US/UK:
    - serviciul ps plus poate fi activat doar pe un singur cont banuiesc ?
    - pe care din aceste conturi ar fi mai recomandat, avand in vedere ca majoritatea jocurilor le cumpar din UK/EU ?
    - cum platesti pt activarea serviciului ? Iti cer card obligatoriu ?
    - iti cer sa atasezi card obligatoriu, chiar daca nu platesti direct cu el ?
    - exista vreo problema la discrepanta de adrese US/UK/RO ? Daca da, cum poate fi ocolita ?

    Multumesc in avans !

  3. #21083 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    1. Pe cate conturi vrei(dar nu vad de ce ai avea PS+ pe mai multe conturi)
    2. Unii zic ca pe UK/EU sunt jocurile gratuite mai bune. Raspunsul este de fapt in intrebarea ta.
    3. Cumperi carduri valorice sau direct card cu abonamnet PS+(aici in aria bazar sau pe alte siteuri - Playstation Network Wallet Topups and Playstation Plus Subscriptions ; Playstation Network Cards ... ). Nu cere card bancar cand cumperi abonamentul.
    4. Idem partea a 2-a din 3. Exista promotii de 1 luna gratuit. La acelea este necesara introducerea unui card bancar.
    5. Deocamdata nu. Si nu cred ca va exista.

  4. #21084 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    5. Deocamdata nu. Si nu cred ca va exista.
    Multam de raspunsuri. Doar ca sa inteleg perfect. Daca am cont facut pe adresa UK si adresa de pe Card e de RO, pot folosi cardul pt achizitii ? Nu ma baneaza, nu imi respinge tranzactia pe discrepanta de adresa ?

  5. #21085 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu poti folosi card bancar de Romania pe cont de UK/US.
    De aceea trebuie sa cumperi acele carduri valorice cu care alimentezi walletul din Store.

  6. #21086 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu poti folosi niciun card de credit, contul SEN il alimentezi cu prepay cards de pe cdkeys.com, allromedia.com sau electronicfirst

  7. #21087 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Inteleg ca pagina asta e pusa la vrajeala, daca nu poti folosi carduri din RO

    PlayStation Romania - PLAYSTATION PLUS

  8. #21088 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Este pur si simplu traducerea. Neavand Store in Romania nu se aplica pentru noi.

  9. #21089 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Exista vreun ghid de setup al PS3-ului pentru televizor? Nu prea imi place cum se vede. Am bagat demo FIFA14 in paralel, pe X360 si PS3. La ecranul cu alegerea echipamentului se vede o diferenta semnificativa la jucatori, intre X360 (sharp, bine conturat, fara AA) si PS3 (blurry si spalaciti).

    Poate fi din cauza ca PS3-ul trece automat pe 720p in jocuri, iar TV-ul e full HD? Xbox-ul mentine 1080p tot timpul.

    ---

    LE: Am setat RGB range pe Full si parca e OK acum..

  10. #21090 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Incearca sa refaci setarile de internet la PS3. La mine asa si-a revenit cand nu a mers solutia precedenta.

  11. #21091 SP
    Junior Member bonescorpion's Avatar
    Salut.Imi poate explica si mie cineva cum se poate cumpara de pe amazon.co.uk fara intermediar si cat ar costa lira?

  12. #21092 SP
    Junior Member dorianyates's Avatar
    Iti faci cont la ei cu datele tale,iti trebuie si un card si dai comanda. Cum adica cat costa lira ? Curs BNR, Cursul valutar BNR la zi, Curs euro

  13. #21093 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    La voi merge PSN-ul? La mine ma lasa sa dau sign in dar nu-mi incarca nici un prieten din lista, nu stiu ce naiba are?
    L.e. thks, a mers cu un restart la router.

  14. #21094 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si eu am patit la fel, încearcă de câteva ori sa te loghezi. Daca nu merge da un restart consolei. Daca nici asa nu merge trebuie sa refaci conexiune.

    LE: am intrat si eu acum, nici la mine nu mai apare nimeni si nici nu mai funcţionează metodele de mai sus

  15. #21095 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Am un Deja-Vu. Se dubleaza posturile sau ce se intampla...
    Cand incep sa se incarce greu prieteni eu resetez ruterul. De fapt il inchid, il las un pic sa se raceasca si apoi il deschid. Functioneaza la mine. Si am 96 in lista... ca am mai sters.

  16. #21096 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    stie cineva de ce nu imi mai arata prietenii la PSN ?

  17. #21097 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Mhm...venisem sa postez aceeasi problemaMerci de sfaturi

  18. #21098 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Resetează conexiunea

  19. #21099 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Am resetat-o dar nu s-a schimbat nimic...aceeași poveste dar daca intru pe web la UT imi arata prietenii de la fifa .

  20. #21100 SP
    Junior Member Noobconsola's Avatar
    Salut. Tocmai mi-am cumparat un ps3 phat 40 gb. Problema e ca nu-mi merge pe plasma LG 42pg3000 prin cablul hdmi (nici macar sunet nu aud) , tin sa precizez ca am pus un "hdmi to dvi" si imi functioneaza pe monitor, evident fara sunet..
    Ce am scris jos e tot ce am incercat sa fac dupa o cercetare minutioasa pe internet.
    Am incercat sa tin apasat pana beep de 2 ori ca sa-mi detecteze televizorul, nici asta n-a fuctionat, l-am si resetat prin metoda cu mai multe bip-uri, nimic.
    Am incercat toate porturile hdmi de la tv, nimic.
    Am incercat cu alt cablu hdmi, nimic...
    Am incercat sa schimb rezolutia la tv, am aflat cu stupoare ca nu-i pot schimba rezolutia..
    Am schimbat rezolutia din ps3 si le-am incercat pe rand 1280i, 1280p, 720 etc...sufletul
    Am incercat tot felul de input-uri din ps3, madular
    (hdmi-ul de la tv functioneaza il folosesc pentru calculator)
    Deci nu inteleg care sa fie problema, de ce functioneaza pe monitor si nu functioneaza pe tv..
    Chiar am sapat tot net-ul asta si nu gasesc rezolvare, apreciez ajutorul cui se incumeta la o problema de genu' Multumesc anticipat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts