Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1136 of 1175 FirstFirst ... 136 636 1036 1086 1126 1134 1135 1136 1137 1138 1146 ... LastLast
Results 22,701 to 22,720 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #22701 SP
    Junior Member Mark23's Avatar
    Am facut bucati un 360 pe care inca il mai am si merge...

  2. #22702 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Maneta e OK, consola nu e , e prima consola (din alte zeci ce mi-au trecut prin mana) ce se manifesta asa ciudat, consola e blocata 99% din cauza modululul BT/wifi pe "always on" , nu pot intra in recovery mode, nu pot face upgrade soft, singurul lucru ce am reusit e sa pun softul rogero downgrader cu care merge.

  3. #22703 SP
    Junior Member tirexator's Avatar
    Bun deci mi-am cumparat un ps3 super slim 12gb de la altex craciunul trecut nu am intampinat probleme cu el vara asta nu prea l-am deschis dar surpriza ieri tocmai imi cumparasem Dead Space 3 eu fericit sa ma joc co-op cu un prieten si cand sa vezi nu mai vrea sa citeasca cd-ul am incercat cu toate jocurile nici unul nu citeste acest lucru tine de garantie sau trebuie sa il repar singur

  4. #22704 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Salut si bun venit pe forum! A crapat blocul optic. Du-l in garantie si ti-l vor schimba.

    Quote Originally Posted by tirexator View Post
    Bun deci mi-am cumparat un ps3 super slim 12gb de la altex craciunul trecut nu am intampinat probleme cu el vara asta nu prea l-am deschis dar surpriza ieri tocmai imi cumparasem Dead Space 3 eu fericit sa ma joc co-op cu un prieten si cand sa vezi nu mai vrea sa citeasca cd-ul am incercat cu toate jocurile nici unul nu citeste acest lucru tine de garantie sau trebuie sa il repar singur

  5. #22705 SP
    Junior Member tirexator's Avatar
    Merci mult si as mai dori sa intreb daca la voi gta 5 se misca fluid sau mergea parca putin in lag sa stiu ca vroiam sa o duc in garantie pe treaba asta (mai am avut lag MARE RAU in AC BrotherHood)

  6. #22706 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu, asa e jocul. I-au cam atins limitele cu GTA V. Oricum arata bine pentru ce poate consola

  7. #22707 SP
    Member paulone's Avatar
    este adevarat ca se pot juca pe PS3 jocurile pe care le ai in STEAM?
    si daca da, cum?

  8. #22708 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  9. #22709 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bineînțeles... ca nu, cineva a făcut mișto de tine

  10. #22710 SP
    Junior Member sosodarkan's Avatar
    Ajutati-ma cu un sfat va rog.Pt vizionarea filmelor pe tv,de pe un hdd extern,ce sa fac?sa imi cumpar un media player,ca ex egreat r6s sau sa imi modez consola ps3?intreb pt ca nu as arunca cu bani pe un media player,daca se poate sa folosesc ceea ce am(am inteles ca ps3 trebuie modat ca sa poata vedea hdd extern).Multumesc anticipat

  11. #22711 SP
    Member paulone's Avatar
    oameni buni stie cineva daca s-a scos sau se va scoate un joc Star Wars pt.PS Move? Tare faina ar fi o lupta cu sabiile alea laser pe move

  12. #22712 SP
    Junior Member MachineGame's Avatar
    durata viata ps3 pana la ylod ?
    cam cat pot sa joc continuu fara sa pateasca nimic. Multumesc anticipat .

  13. #22713 SP
    Junior Member msandu93's Avatar
    salut.. playstationul meu are senzorul de temperatura bulit iar ventilatoarele merg la maxim tot timpul si face ca o uzina industriala.... in jocuri nu da chestia cu overheat sa imi sugereze sa sting consola si ma gandeam la asa ceva PlayStation 3 PS3 Fan Mod Adjustable Speed Accelerator Controller Resist YLOD | eBay , sa ii reduc din viteza sa nu mai faca prea mult zgomot....

    ideea e ca nu gasesc nicaieri in romania... daca ma poate ajuta cineva cu un link ceva.. as fi foarte fericit multumesc

  14. #22714 SP
    Member cj_quest's Avatar
    In primul rand, bine ai venit pe forum Sandu. Sugestia mea e sa duci consola la doctor, ti-o curata de praf, pasta noua pe gpu, schimbati senzorii de temperatura iar consola va fi ca noua. Iar cel mai bun doctor de console de pe aici, e @Donely.

  15. #22715 SP
    Junior Member msandu93's Avatar
    salut pasta termica am schimbato eu (iam pus deepcool mx5) iar de curatat de praf... de asemenea e luna acum ... si din cate am inteles senzorii aia nu pot fi schimbati (am contactat mai multi "doctori" pentru Q & A) si miam zis ca si asta ar putea fi o solutie, ceva de genul pot face si eu acasa (potentiometru am la 2 pasi distanta... ar mai fi cablurile alea cu mufele de rigoare care nush unde sa le gasesc) ideea e sa mai reduc din zgomot (pe timp de zi nu se aude din cauza sistemului audio.. dar seara nu pot sta cu boxele la maxim iar ps3ul se aude foarte tare pe timp de noapte) mersi de raspuns

    le: modelul care il am e CECH4004A

  16. #22716 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by sosodarkan View Post
    Ajutati-ma cu un sfat va rog.Pt vizionarea filmelor pe tv,de pe un hdd extern,ce sa fac?sa imi cumpar un media player,ca ex egreat r6s sau sa imi modez consola ps3?intreb pt ca nu as arunca cu bani pe un media player,daca se poate sa folosesc ceea ce am(am inteles ca ps3 trebuie modat ca sa poata vedea hdd extern).Multumesc anticipat
    Ce vrei tu tine de piraterie si nu e ok discutarea ei aici. Îți spun doar atât, restul cauți, ps3 modat poate funcționa ca un media player.

    ---------- Post added 08-10-2014 at 23:44 ----------

    Quote Originally Posted by MachineGame View Post
    durata viata ps3 pana la ylod ?
    cam cat pot sa joc continuu fara sa pateasca nimic. Multumesc anticipat .
    Nu exista o durata anume, e la noroc. Cert e ca se manifesta preponderent la primele versiuni de PS3, cele fat. Ca sa amâni ori înlături posibilitatea unui ylod, ori cumperi un ps3 super slim ori cureți consola anual de praf la interior inclusiv pasta de pe procesoare.

  17. #22717 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by msandu93 View Post
    salut pasta termica am schimbato eu (iam pus deepcool mx5) iar de curatat de praf... de asemenea e luna acum ... si din cate am inteles senzorii aia nu pot fi schimbati (am contactat mai multi "doctori" pentru Q & A) si miam zis ca si asta ar putea fi o solutie, ceva de genul pot face si eu acasa (potentiometru am la 2 pasi distanta... ar mai fi cablurile alea cu mufele de rigoare care nush unde sa le gasesc) ideea e sa mai reduc din zgomot (pe timp de zi nu se aude din cauza sistemului audio.. dar seara nu pot sta cu boxele la maxim iar ps3ul se aude foarte tare pe timp de noapte) mersi de raspuns

    le: modelul care il am e CECH4004A

    pe cpu si gpu are doua capace metalice
    ai curatat pasta si de sub capacele acelea metalice,sau doar pe deasurpra lor?

    cele bune.....

  18. #22718 SP
    Junior Member msandu93's Avatar
    stiu de ele dar nu ma incumet sa le deschid pentru ca e o treaba foarte delicata si imi cam tremura mainile sa fie de acolo?:S

  19. #22719 SP
    Junior Member sosodarkan's Avatar
    Multumesc pt sfat.Am inteles ce ai vrut sa imi spui.Stima

  20. #22720 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by msandu93 View Post
    stiu de ele dar nu ma incumet sa le deschid pentru ca e o treaba foarte delicata si imi cam tremura mainile sa fie de acolo?:S
    nu este nici un senzor dus,pur si simplu trebuie schimbata pasta de sub capacele,vezi ca sunt destui baieti capabili sa te ajute aici pe forum legat de problema asta.
    sincer sa fiu nu costa nici mult. cere ajutor si imediat apar

    cele bune...

    p.s. sfatul meu este sa nu mai folosesti consola pana nu rezolvi problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4274 Last Post: 05-04-2024, 19:44
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts