Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 1175 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 251 301 701 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #4001 SP
    Junior Member mihai1's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Crede-ma esti norocos ca nu ti se downloadeaza..3.0 este bullsh*t..Ar trebui sa fie o optiune ca fiecare sa aleaga daca vrea sa faca update sau nu..Asa obligat-fortat nu mi se pare corect..
    De ce e bulst?

  2. #4002 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Ce parere aveti despre casca asta? O mai are cineva?
    Ca mi am luat o data o teapa cu un mp3 player facut de o firma anonima (cred ca pe vapor) care mi s a dus dupa cateva saptamani si nu vreau sa o patesc din nou.

  3. #4003 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    in curand o sa imi cumpar un ps3 si vreau sa stiu daca aceasta casca este compatibila:
    Attached Images Attached Images 5099016.jpg

  4. #4004 SP
    Senior Member mark's Avatar
    N-am auzit inca casti bluetooth care sa nu se conecteze la PS3.

  5. #4005 SP
    Member Atrium's Avatar
    Va salut baieti si fete...

    De curand am achizitionat un PS3 si am si eu cateva intrebari.

    Cum este cel mai bine sa fac contul ? Pe US/UK/RO ??

    Am un cont pe US cu care sa intru pe PSN Store si unul pe RO pentru jocuri. Acum nu stiu daca asa este cel mai indicat sa fac, dar asa m-am gandit eu...

    Conteaza cumva in jocuri pe ce tara este facut contul daca vreau sa joc online ?

    De-asemenea, daca am un joc zona 1, pot sa-l joc si pe un cont de UK nu ? Dar DLC-urile luate de pe US vor merge doar cu un joc din zona 1, corect ?

    Imi cer scuze daca raspunsurile la aceste intrebari le-ati mai dat de 100 de ori dar functia search in astfel de situatii imi da cam 40-50 de pagini de posturi si sincer va spun ca am cautat si daca nu gasesc aici raspunsurile ma las pagubas.

  6. #4006 SP
    Junior Member mihai1's Avatar
    Nu cred ca exista psnstore. Exista psstore si psnetwork
    Daca iti faci cont pe Ro nu vei putea intra pe psstore.
    Eu am cont pe UK si nu am avut niciodata probleme.
    In jocuri nu conteaza tara unde este facut contul, decat atunci cand joci in multiplayer si arata flagul tarii respective.
    Zona reprezinta locul unde s-a vandut jocul. Cele din zona 1 au dlc gratuit daca nu ma insel, mai multe detalii nu stiu.
    Totodata cauta pe net diferenta dintre pal si ntsc pentru mai multe detalii.

    What is the Difference Between NTSC and PAL?

  7. #4007 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    E ok ce zici, dlc de pe US pentru jocurile regiunea 1, de pe un store din europa pentru 2 etc. N-are de ce sa caute diferenta pal ntsc ca nu se mai foloseste acest standard. Eu ti-as recomanda sa joci pe cont romanesc, ca sa castige tarisoara noastra inca un jucator. Sunt destui romani care "ne reprezinta" pe conturi de uk, us etc.

  8. #4008 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Attached Images Attached Images ps4concept.jpg

  9. #4009 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    I must sell house... must buy PS4 and kick's Chuck Norris ass !

  10. #4010 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    zici ca ii masina de spalat ))) . parca vad : pe langa blu ray mai scoate si petele de ketchup . am gasit pe net si maneta pt ps4


  11. #4011 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    zici ca ii masina de spalat ))) . parca vad : pe langa blu ray mai scoate si petele de ketchup . am gasit pe net si maneta pt ps4
    Saracul! Sufera de o boala rara Si cel care la facut cred a o are de ii lipseste imaginatia

    yes.jpg

    Merg incarcate mai multe disk-uri deodata.

  12. #4012 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Hai ca ati luat-o pe aratura.

    Sony Computer Entertainment Japan boss Shawn Laydon has confirmed to Famitsu that Sony will have new games to show at the Tokyo Game Show near the end of this month.
    Speaking at the Japanese launch of the PS3 Slim in the Akihabara district of Tokyo, he made the announcement to the Japanese publication.
    �From here on out, we will increase the software lineup. New titles will be announced at Tokyo Game Show 2009,� said the SCEJ honcho.
    It comes as SCE boss Kaz Hirai will keynote the trade event at the end of the month. Expected at the show is the date for Gran Turismo 5, new info on the PlayStation Motion Controller and possibly new info on Team ICO�s The Last Guardian.
    It all takes place from September 20th-24th.
    NGS2 goodness
    Attached Images Attached Images 3883759675_3e1b65319e_o.jpg 3883760577_c4ec714d02_o.jpg 3884550946_f61c4ced80_o.jpg 3884552196_ae9091ef1c_o.jpg

  13. #4013 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai1 View Post
    Zona reprezinta locul unde s-a vandut jocul. Cele din zona 1 au dlc gratuit daca nu ma insel, mai multe detalii nu stiu.
    DLCurile pentru jocurile zona 1 nu sunt gratis. Doar de pe PS Store US poti cumpara, de aceea majoritatea au jocuri zona 1( NTSC-US)

    Cum este cel mai bine sa fac contul ? Pe US/UK/RO ??
    Majoritatea jucam pe cont de Ro si avem cont de UK/US pentru download

  14. #4014 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Atrium, fa conturi de RO, UK, US si Japan (pentru downloaduri exclusive gen tema animata Afrika). Te poti juca pe contul de RO si tot acolo adaugi prietenii. US il tii pentru cumparaturi si downloaduri, la fel si UK pentru ca in curind apar PSN cards de UK si vom putea lua si de acolo. Pe US iti adaugi un card.

    Jocurile sunt region free, dlc-urile insa nu, in sensul ca un dlc zona 1 (deci luat de pe PSN US) nu va merge pe un joc zona 2 (luat din UK). Din cauza asta jocurile care au multiplayer ar fi bine sa fie achizitionate din US ca sa fie zona 1 si sa iti poti cumpara usor eventualele dlc-uri. Au fost anuntate PSN cards de UK ceea ce inseamna ca pe viitor vom putea lua dlcuri si de pe PSN UK insa pentru asta ar trebui ca cineva sa le importe si sa se vinda si la noi. daca, cind, cum se intimpla asta, nu stiu, asa ca pina atunci solutia cu jocuri zona 1 plus PSN US (card credit) este cea mai buna.

    Dpdv al multiplayerului, jocul te baga pe servere in functie de cont sau te lasa sa alegi. Daca joci pe contul RO vei intra automat pe EU sau iti vei putea alege insa e clar ca pe EU vei avea cea mai buna conexiune. In plus, e frumos sa ai toti prietenii pe un singur cont, toate trofeele tot acolo asa ca iti recomand sa te joci pe RO. In cazuri speciale (cum ar fi un beta) atunci trebuie sa te loghezi pe contul cu care ai downloadat betaul respectiv ca sa-l joci (am participat la mai multe betauri si intotdeauna m-am logat pe contul US ca sa le joc..sincer sa fiu nu am incercat cu alt cont pentru ca si betaurile erau de US).

  15. #4015 SP
    Junior Member szlaeyer's Avatar
    Salut.

    Am observat că PS3-ul meu face zgomot și după ce-i dau turn off, dar nu-l opresc de la butonul din spate. Adică, ventilatorul se mai �nv�rte la o turație mică de tot și nu vrea să se oprească. Dacă-l opresc seara, a doua zi �ncă mai funcționează. E normal? E un PS3 luat �n ianuarie și folosit relativ puțin - cel puțin după standardul unor gameri �nrăiți.

    Nu mi-e greu neapărat să-l opresc și de la butonul din spate, dar mi se pare, totuși, ceva anormal. Sunt de acord ca, după o utilizare intensă, ventilatorul ăla să mai funcționeze ceva timp, ca să răcească tot pe acolo (deși nu cred că-i cazul, da’ să zicem), dar nicidecum să meargă și la 12 ore după... dec�t dacă chiar e normal să facă așa

    Menționez că sistemul a fost ferit intensiv de praf, e poziționat "�n picioare" și nu-l obstrucționează nimic (n-are vreo fantă de aerisire acoperită, e destul spațiu �n jurul lui �n fiecare direcție, etc).

    Mersi.

    PS: dacă tot mă aflu �n treabă: �mi spun cineva, vă rog, cum fac ca portable id-ul meu să se vadă pe consolegamers.ro - cum am mai văzut la alții. Am primit codul de HTML de la Sony și i-am dat paste �n semnătură, dar văd că nu funcționează. Mulțumesc �ncă o dată.

  16. #4016 SP
    Member Snoopz's Avatar
    La prima problema nu stiu cum sa iti raspund,odata am patit lucrul asta,dar cand l-am deschis si l-am inchis din nou nu mi-a mai facut
    daca vrei sa iti apara in semnatura psn-ul si trophy scrie asa (un exemplu) PSN ID (US):szlaeyer
    Copii PSN ID (US):szlaeyer si ii dai paste la semnatura,apoi selectezi szlaeyer si dai add link si pui link-ul http://fp.profiles.us.playstation.co...d/szlaeyer.png

  17. #4017 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Au fost anuntate PSN cards de UK ceea ce inseamna ca pe viitor vom putea lua dlcuri si de pe PSN UK insa pentru asta ar trebui ca cineva sa le importe si sa se vinda si la noi. daca, cind, cum se intimpla asta, nu stiu
    Pre-order pe ShopTo.net, livrare electronică �ncep�nd cu 18.09, PayPal acceptat.
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    In cazuri speciale (cum ar fi un beta) atunci trebuie sa te loghezi pe contul cu care ai downloadat betaul respectiv ca sa-l joci (am participat la mai multe betauri si intotdeauna m-am logat pe contul US ca sa le joc..sincer sa fiu nu am incercat cu alt cont pentru ca si betaurile erau de US).
    Eu am jucat de fiecare dată beta-urile de pe contul RO şi a mers fără probleme.

  18. #4018 SP
    Junior Member szlaeyer's Avatar
    Quote Originally Posted by Snoopz View Post
    La prima problema nu stiu cum sa iti raspund,odata am patit lucrul asta,dar cand l-am deschis si l-am inchis din nou nu mi-a mai facut
    daca vrei sa iti apara in semnatura psn-ul si trophy scrie asa (un exemplu) PSN ID (US):szlaeyer
    Copii PSN ID (US):szlaeyer si ii dai paste la semnatura,apoi selectezi szlaeyer si dai add link si pui link-ul http://fp.profiles.us.playstation.co...d/szlaeyer.png
    Salut.

    Mulțumesc pentru răspuns. Să vedem poate mai are cineva feed-back pentru ventilator.

    C�t despre id: cum ai ajuns la link-ul ăla? Și poza de acolo se updatează? Pentru că, �ntre timp, am mai obținut c�teva trofee, inclusiv unul de platina. Și dacă tot ar fi să pun stats-urile, măcar să fie la zi.

    Mă g�ndesc că trebuie să exista o metoda ca embedd-ul furnizat de Sony să se afișeze, că altfel nu ți l-ar da. Am văzut post-uri �n care apărea efectiv poza la care mi-ai dat tu link, nu trebuia să dai click pe un link. Și mă g�ndesc că nu o atașează userii respectivi de fiecare dată...

  19. #4019 SP
    Member MSlv's Avatar
    trebuie sa sincronizezi lista cu trofee dintre ps3 si server ca sa se actualizeze online.

    referitor la PSN cards de la shopto.net, am descoperit ceva ciudat... la conversia de la GBP la Euro. In Euro, pretul (real) este mai mare decat in lire si sunt curios ce rata de schimb au folosit si daca se recalculeaza la cumparare (cu actualizarea ratei la zi) sau ala e pretul final...

    Din cate se poate observa, cel putin la ofertele cu codul direct (nu m-am uitat la cele care vin prin posta) ei ofera o reducere de 10%. Am vrut sa verific totusi cat de corect au transformat ei lirele in euro si am intrat pe xe.com, un site care pare destul de corect cu ratele de schimb.

    Astfel, urmeaza o paralela intre shopto.net si xe.com:

    oferta pt cardul de 20 lire: 22.99€ - 25.75€ - 2.76€ (10%) pe shopto.net vs. 20.00 GBP = 22.8899 EUR pe xe.com

    oferta pt cardul de 50 lire: 57.50€ - 63.99€ - 6.49€ (10%) pe shopto.net vs. 50.00 GBP = 57.2099 EUR pe xe.com

    din cate se poate observa, pretul initial la englezi era mai mare decat rata de schimb gbp = euro, dar ei ofera o "reducere" de 10% care corecteaza acest aspect si readuce pretul in ton cu paritatea lira - euro.

    "pierderile" ar fi fost de 2,4 si 5,6 de lire la pretul in euro pt cardurile de 20 si respectiv 50 de lire.

    Voi ce parere aveti despre toata treaba asta? Ar putea exista ceva la mijloc sau doar niste teorie a conspiratiei indusa de comisioanele si alte taxe suportate de banci?

  20. #4020 SP
    Junior Member Milan's Avatar
    se poate instala yahoo messenger pe ps3?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts