Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 249 of 1175 FirstFirst ... 149 199 239 247 248 249 250 251 259 299 349 749 ... LastLast
Results 4,961 to 4,980 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #4961 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    salut ...Cum pot sa cumpar si eu de pe PSN US ? vreau sa iau zombie apocalypse si urmatoarele DLC-uri pt MW2. De pe PSN UK cred ca ar fi mai usor : ShopTo.Net - PlayStation Network Card 20 - Sony Playstation 3 (PS3) platesc prion paypal ...si gata am scapat imediat
    auzisem ca mergem sa cumpar direct daca am card la ING ....
    Mai merge treaba asta ?

    Multumesc .Bafta
    E mult mai usor sa cumperi de pe PSN US pentru ca nu mai trebuie luat si PlayStation Network Card separat. Doar introduci datele cardului de credit si poti cumpara asa.
    E foarte simplu, joaca-te pe acolo si o sa reusesti. Ca si orice alt store online.

  2. #4962 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Am si eu o probl...stiu ca s-a mai discutat pe aici dar la mine e diferit,nu imi mai pot face sync la trofee de vreo 4-5 zile ramane blocat la 10% dupa care da eroare.Ce as putea sa fac?Din ce am citit pe forumurile din afara ar fi de la sve-ul din Midnigh Club LA probl. asta au mia avut-o si altii...
    Tot nu se rezolva ramane blocat la 10%,nu a mai patit nimeni?

  3. #4963 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Incearca asa:

    http://streetskaterfu.blogspot.com/2...ync-speed.html
    1. Shutdown PS3
    2. Hold the power-button till the PS3 shuts down by itself after some beeps
    3. Hold the power-button down again, till you hear a "double beep"
    4. Unhand the button; now the service menu starts
    5. Choose option 4 "Rebuild Database"
    6. Done, now your PS3 updates the trophies very fast again

  4. #4964 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Imperatore View Post
    Incearca asa:

    StreetskaterFU's Blog: Improve Trophy Sync. Speed
    1. Shutdown PS3
    2. Hold the power-button till the PS3 shuts down by itself after some beeps
    3. Hold the power-button down again, till you hear a "double beep"
    4. Unhand the button; now the service menu starts
    5. Choose option 4 "Rebuild Database"
    6. Done, now your PS3 updates the trophies very fast again
    Am facut asta deja... si tot nu vrea!

  5. #4965 SP
    Member Imperatore's Avatar
    si eu am demulte ori problema asta , cateodata vrea, cateodata nu vrea sa faca sync.

    poate ca e de la ei vorba aia.

  6. #4966 SP
    Member Painkiller's Avatar
    si eu am problema din seara asta. tocmai mi-am schimbat hard-ul din 40 in 80, am dat restore la back-up si ramane blocat si eroare pe la 6%. a ajuns o data pe la vreo 27, dar tot a dat. cred ca ma las de trofee daca fac fitze dinastea.

  7. #4967 SP
    Member taz@'s Avatar

  8. #4968 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Trofeele tu tot le ai,doar ca nu le vede lumea.Stati linistiti ca o rezolva ei in cateva zile.So...keep hunting

  9. #4969 SP
    Member maweryck's Avatar
    da ....gata ...am rezolvat ...f usor cu psn us asta .Mai incercasem eu odata sa cumpar ceva ...dar nu mai stiu de ce nu mi-a mers ....si credeam ca o sa am probleme ....
    Multumesc pt sfaturi .



    Inca o intrebare : Ce joculete d'astea mici si fun de pe PSN se mai merita cumparate ....ca sa le joc cu prietena impreuna pe acelasi TV ?? Tot asa mai sangeroase ...nu prea ne omoram cu LBP

  10. #4970 SP
    Junior Member szlaeyer's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    da ....gata ...am rezolvat ...f usor cu psn us asta .Mai incercasem eu odata sa cumpar ceva ...dar nu mai stiu de ce nu mi-a mers ....si credeam ca o sa am probleme ....
    Multumesc pt sfaturi .



    Inca o intrebare : Ce joculete d'astea mici si fun de pe PSN se mai merita cumparate ....ca sa le joc cu prietena impreuna pe acelasi TV ?? Tot asa mai sangeroase ...nu prea ne omoram cu LBP
    S�nt destule jocuri; cred că o să găsești tot ce-ți trebuie. Ai doar grijă că anumite add-on-uri nu merg cu jocurile europene. E cazul Bioshock. Noroc că am dat o căutare pe forum și am găsit un thread unde se pl�ngea cineva că a luat add-on-urile degeaba că nu merg (Trebuie să le iei de pe PSN UK ca să meargă).

    Iar cei care au card-uri de credit CEC să nu se obosească cu PSN US (și UK, cred, deși n-am cont...), pentru că nu merg. �nsă cel de debit ING merge ca și uns. Noroc că am unul.

  11. #4971 SP
    Member FusioN's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Am si eu o probl...stiu ca s-a mai discutat pe aici dar la mine e diferit,nu imi mai pot face sync la trofee de vreo 4-5 zile ramane blocat la 10% dupa care da eroare.
    Incearca sa intri la trofee din profilul de la Friends.Nici mie nu imi facea sync,am intrat acolo si apoi mergea.

  12. #4972 SP
    Member Painkiller's Avatar
    Quote Originally Posted by x_elx View Post
    Incearca sa intri la trofee din profilul de la Friends.Nici mie nu imi facea sync,am intrat acolo si apoi mergea.
    hell, la mine nu merge nici cum. cred ca le bag un mail baietilor de la sony europe sa ne lamureasca ei care e problema.

  13. #4973 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Tot nu se rezolva ramane blocat la 10%,nu a mai patit nimeni?
    chiar ieri am reusit si eu sa le actualizez dupa vreo 2 saptamani.
    pur si simplu a trecut de 10%.
    cu siguranta nu e o problema ce e permanenta, asa ca nu iti face griji.

  14. #4974 SP
    Member maweryck's Avatar
    voi astia cu trofee multe si cu multe platine




  15. #4975 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #4976 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    voi astia cu trofee multe si cu multe platine
    io chiar nu am nici o platina
    nici nu intentionez sa iau vreuna.
    prefer banii ... cash!

  17. #4977 SP
    Junior Member robiti's Avatar
    Poate cineva spune merita reparat blocul optic la PS3 sau mai bine cumpar alt PS3. Cat e viata noului bloc optic primul bloc optic ma tinut 1 an si 10 luni model 60G.

    ---------- Post added 09-11-2009 at 02:14 PM ----------

    cum aflu din ce zona sunt jocurile cate zone sunt care sunt cele mai bune zone.

  18. #4978 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Quote Originally Posted by robiti View Post
    Poate cineva spune merita reparat blocul optic la PS3 sau mai bine cumpar alt PS3. Cat e viata noului bloc optic primul bloc optic ma tinut 1 an si 10 luni model 60G.

    ---------- Post added 09-11-2009 at 02:14 PM ----------

    cum aflu din ce zona sunt jocurile cate zone sunt care sunt cele mai bune zone.
    Daca merita sa repari blocul optic,numai tu esti in masura sa tragi concluzia.Un bloc optic nou ,cu montat cu tot ,este 400 Ron la Donely http://www.consolegames.ro/forum/f41...i/index76.html
    Poate sa te tina 2 ani sau cateva luni,nu ai de unde sa sti exact.
    Sfatul meu este sa vinzi consola, asa cum este ea si faci rost de 4 -5 mil cu ocazia asta.(Sau poti sa o pastrezi si sa butonezi ce ai pe HDD) Poti sa-ti cumperi noul model de Ps3 care este 1299 ron in magazin cu o garantie de 2 ani.
    In legatura cu zonele....

    Pe spatele carcasei unui joc Ps3 ai in dreapta jos o iconita cu un glob pamantesc si o cifra.

    1-US (iconita o gasesti pe cotorul carcasei,in partea de jos)
    2-Europa
    3-Asia
    4-Australia

    Cauta sa cumperi doar jocuri din zonele 1 si 2 ....Consola ta va suporta jocuri din toate zonele dar cand vrei dori sa cumperi add-onuri vei observa ca acesta este strict legat de zona din care este jocul.


    Daca ai joc din zona 1 poti sa te descurci singur cu achizitia addon-urilor (de pe PS Store-ul din SUA).Ai nevoie doar de un card rom�nesc (Atentie,nu toate cardurile romanesti merg pe PSN Store US.Eu folosesc ING Visa Electron in lei de exemplu)

    Daca ai joc zona 2,ca să cumperi de pe PSN store-ul din UK trebuie să ai asa ceva ShopTo.Net - PlayStation Network Card 20 Instant Code - Sony Playstation 3 (PS3) sau,mai simplu, să vorbești cu robertdinu
    http://www.consolegames.ro/forum/f44...uk/index3.html

  19. #4979 SP
    Junior Member robiti's Avatar
    cine cumpara o consola cu blocul optic defect ? sti tu pe cineva care ar fii interesat .multumesc pt raspuns

  20. #4980 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Imi poate spune cineva cum as putea sa imi conectez PS3-u de monitor? Si daca cumva reusesc, cum sa fac sa am sunet? ca nu am sistem de sunet pt consola.

    PS: stiu ca s-a discutat pe undeva pe tema asta, dar nu am dat atentie pt ca nu am crezut ca o sa am nevoie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts