Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 253 of 1175 FirstFirst ... 153 203 243 251 252 253 254 255 263 303 353 753 ... LastLast
Results 5,041 to 5,060 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #5041 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Da merge

  2. #5042 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Este vreo problema daca las PS3-ul in priza mai mult timp?Cateodata imi e lene sa ma dau jos din pat si sa ma duc pana la priza.

  3. #5043 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Nicio problema. Eu nu l-am scos niciodata din priza.

    ---------- Post added 16-11-2009 at 11:28 AM ----------

    Quote Originally Posted by mano View Post
    salut..am si eu o intrebare..pot vedea filme luate de pe internet pe playstation 3 dak le trag p un stick si le pun p ps3?dak da va rog sa-mi dati mai multe detalii,multumesc anticipat
    Salut. Depinde ce format sunt filmele. Divx-urile iti spun ca merg sigur.

  4. #5044 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Salut baieti,
    Am o mica/mare problema. Acum cateva zile am observat o mica crapatura in partea din fata a ps3-ului (exact acolo unde am incercuit cu rosu - partea argintie). Nu stiu cum s-a ales ps3-ul cu ea, poate am scapat ceva, habar n-am. Nu e mare crapatura, insa neavand probleme cu ps3-ul pana acum m-a ingrijorat putin. Intrebarile mele ar fi urmatoarele:
    1. Sa-mi fac probleme in legatura cu aceasta crapatura?
    2. Gasesc piese de schimb pentru ps3? In special acea parte argintie? (doar aia ma intereseaza)

    Va multumesc anticipat pentru ajutor,
    Pizzi.
    Attached Images Attached Images img_11403_ps3_2.jpg

  5. #5045 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Cum ii zice la cablu cu care conectez ps3-ul de televizor prin scart ?

    Din cate am inteles asa arata:


    ms anticipat

  6. #5046 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Strike105x nu are o denumire particulara, generic il cheama AV cable.


    mano ai lista oficiala: Types of files that can be played. The following types of files can be played under (Video).
    • Memory Stick Video Format
      • <LI class=none>MPEG-4 SP (AAC LC) <LI class=none>H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)
      • MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)
    • MP4 file format
      • H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)
    • MPEG-1 (MPEG Audio Layer 2)
    • MPEG-2 PS (MPEG2 Audio Layer 2, AAC LC, AC3(Dolby Digital), LPCM)
    • MPEG-2 TS(MPEG2 Audio Layer 2, AC3(Dolby Digital), AAC LC)
    • MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)
    • AVI
      • <LI class=none>Motion JPEG (Linear PCM)
      • Motion JPEG (μ-Law)
    • AVCHD (.m2ts / .mts)
    • DivX
    • WMV
      • VC-1(WMA Standard V2)

  7. #5047 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Daca scapa-i ceva pe ea ar fi prea mare coincidenta sa pice fix in zona aia fara sa afecteze altceva. Piese de schimb normal ca nu ca dealtfel pentru majoritatea aparatelor, se transfera numai pe canalele de service, in magazin never - ever ... vezi totusi Donely poate te ajuta !

  8. #5048 SP
    Member Imperatore's Avatar
    nu stiu de ce dar pe discurile mele cand le scot din consola apar niste dungi, nu sunt zgarieturi..., arata ca si niste urme de praf perfect drepte pe toata suprafata discului, dinspre interior catre exterior. se pot sterge cu ceva dar as vrea sa stiu din ce cauza tot imi apar acele urme pe discuri. am gasit un raspuns pe un site dar nu prea am inteles ..:

    Those arent scratches. They're imprints from the dust-blocker flaps when you insert it. Pay attention when you eject the disk, it'll pop it out to halfway, right where those marks are. Just clean those off with a clean, soft rag. No worries. Those arent scratches. They're imprints from the dust-blocker flaps when you insert it. Pay attention when you eject the disk, it'll pop it out to halfway, right where those marks are. Just clean those off with a clean, soft rag. No worries.

  9. #5049 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cati prieteni pot sa am in lista? exista o limita? din cate stiu pe xbox limita e de 100.

  10. #5050 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Este vreo problema daca las PS3-ul in priza mai mult timp?Cateodata imi e lene sa ma dau jos din pat si sa ma duc pana la priza.
    Imi raspunde si mie cineva?

  11. #5051 SP
    Member unlike's Avatar
    Nu cred .. eu nu-l scot niciodata din priza.

  12. #5052 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    cati prieteni pot sa am in lista? exista o limita? din cate stiu pe xbox limita e de 100.
    Da, parca 100.

    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Imi raspunde si mie cineva?
    Am PS3ul de un an si jumate si l-am scos din priza doar cand am fost plecat pentru o perioada mai lunga.

  13. #5053 SP
    Member Geonebun's Avatar
    am si eu o problema cu lcd u , un samsung full hd 9x de inchi , setez culorile , mai exact luminozitatea mai mare ca se vede prea intunecat in jocuri dar nu ramane salvata , dupa o perioada televizorul reface setarile default , cum fac sa salvez ? thx

  14. #5054 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by Imperatore View Post
    nu stiu de ce dar pe discurile mele cand le scot din consola apar niste dungi, nu sunt zgarieturi..., arata ca si niste urme de praf perfect drepte pe toata suprafata discului, dinspre interior catre exterior. se pot sterge cu ceva dar as vrea sa stiu din ce cauza tot imi apar acele urme pe discuri. am gasit un raspuns pe un site dar nu prea am inteles ..:

    Those arent scratches. They're imprints from the dust-blocker flaps when you insert it. Pay attention when you eject the disk, it'll pop it out to halfway, right where those marks are. Just clean those off with a clean, soft rag. No worries. Those arent scratches. They're imprints from the dust-blocker flaps when you insert it. Pay attention when you eject the disk, it'll pop it out to halfway, right where those marks are. Just clean those off with a clean, soft rag. No worries.
    Ce vrea omuletu ala sa zica este urmatorul : alea nu sunt zgarieturi ce vezi tu acolo...sunt urme de de la dizpozitivul care blocheaza intrarea prafului...daca te uiti atent cand bagi blu ray se inchide o usita la blu ray...iar urmele acelea de pe disc sunt de la "usita" aia incearca sa stergi urmele cu o carpa de curatat tv-uri lcd soft..nu cu tricou sau alt material dur.Nu e nimic grav.

  15. #5055 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  16. #5056 SP
    Member Imperatore's Avatar
    ms pentru ajutor DeadlyGoD

  17. #5057 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    Daca scapa-i ceva pe ea ar fi prea mare coincidenta sa pice fix in zona aia fara sa afecteze altceva. Piese de schimb normal ca nu ca dealtfel pentru majoritatea aparatelor, se transfera numai pe canalele de service, in magazin never - ever ... vezi totusi Donely poate te ajuta !
    Vrei sa zici ca sigur a afectat si altceva, nu numai acea bucata argintie? Consola o folosesc fara probleme. Ma gandeam doar sa nu afecteze pe viitor. Am gasit piese de schimb, insa numai afara. Iti multumesc pentru raspuns.

  18. #5058 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Happy Birthday PS3! Doar 3 anisori si poate face orice...
    Attached Images Attached Images ps3birth.jpg

  19. #5059 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    O shaorma mare te rog!
    ps: iute lol

  20. #5060 SP
    Member griever666's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Vrei sa zici ca sigur a afectat si altceva, nu numai acea bucata argintie? Consola o folosesc fara probleme. Ma gandeam doar sa nu afecteze pe viitor. Am gasit piese de schimb, insa numai afara. Iti multumesc pentru raspuns.
    Man, fa o poza la chestia aia ca sa ne dam seama mai bine. In principiu nu are nici o treaba cu consola si n-ar trebui sa-ti faci probleme. Acolo e unitatea optica. Ea functioneaza si fara carcasa. De fapt toata consola functioneaza fara carcasa. Asigura-te ca nu e ceva care sa cada pe ea si sa o faca varza data viitoare...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts