Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 338 of 1175 FirstFirst ... 238 288 328 336 337 338 339 340 348 388 438 838 ... LastLast
Results 6,741 to 6,760 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6741 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    In Cluj este sala si de xbox si de ps3/xbox/wii si amandoua din cate stiu merg binisor. Depinde si de hype-ul pe care-l creezi. Go4it

  2. #6742 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Pai ca hype depinde de starea fiecarui om. Oricum am vrea sa facem si un bar cu 'racoritoare'. Ne gandeam la ceva concursuri, turnee si mai vedem... Momentan trebuie sa mai strangem ceva banuti si speram ca in maxim 1 an si jumatate sa il deschidem...

    PS-> Sa nu ma injurati pentru ca va trebui sa asteptati atata, daca veti dori sa veniti..

  3. #6743 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ca afacere nu este prea grozava ideea (asta o zic pentru ca a avut si tatal meu o sala de PS1 si PS2) asa ca nu te astepta sa castigi prea multi bani din ea.

  4. #6744 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Am facut un calcul si toata investitia ajunge pe la 150.000 de euro. Stiu ca nu o sa castig foarte mult din asta. Sa vad, eu totusi vreau sa o deschid.

  5. #6745 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Am facut un calcul si toata investitia ajunge pe la 150.000 de euro. Stiu ca nu o sa castig foarte mult din asta. Sa vad, eu totusi vreau sa o deschid.
    150 000 de euro?! Nu imi pot imagina ce veti cumpara de atatia bani. Asta in cazul in care nu te iei la intrecere cu Joshua si vei face si tu un perete cu cristale Swarovski. Si.. mai bine te-ai reprofila pe un Ferrari sau un R8 la varsta ta.

  6. #6746 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Pai am aveam asa, 12 ps3-uri + 12 plasme + 12 scaune de gaming + bani ca sa infiintam firma + bani ca sa renovam cat de cat locatia + un videoproiector + un panou de proiectie + cheltuieli pentru bar + bani de jocuri + bani de publicitate , te duce cam pe acolo. Ferrari mi se pare o masina de fite extreme, cu toate ca este frumoasa si nu am ce sa fac cu ea. Si intre R8 si sla, prefer sala.

  7. #6747 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    150 000 de euro?! Nu imi pot imagina ce veti cumpara de atatia bani. Asta in cazul in care nu te iei la intrecere cu Joshua si vei face si tu un perete cu cristale Swarovski. Si.. mai bine te-ai reprofila pe un Ferrari sau un R8 la varsta ta.
    Cand ai ceva bani e indicat sa-i investesti in ceva, sa-i inmultesti. Daca iti cumperi un obiect ce nu aduce bani, ai ramas cu el si ai ramas si fara bani.
    Sa faci in asa fel incat profitul lunar al afacerii sa fie mai mare decat rata la obiectul respectiv. Sau sa-l cumperi cu bani cash doar in momentul cand ai destui bani incat sa nu simti suma achitata. Asa gandesc eu.

  8. #6748 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Pai am aveam asa, 12 ps3-uri + 12 plasme + 12 scaune de gaming + bani ca sa infiintam firma + bani ca sa renovam cat de cat locatia + un videoproiector + un panou de proiectie + cheltuieli pentru bar + bani de jocuri + bani de publicitate , te duce cam pe acolo. Ferrari mi se pare o masina de fite extreme, cu toate ca este frumoasa si nu am ce sa fac cu ea. Si intre R8 si sla, prefer sala.
    Nu uita de conexiune la net pentru toate station-urile.
    Eu as lua 10 scaune, nu neaparat de gaming sau ceva mai pocket friendly..un compromis pt. a investi in 2 set-up's cu scaun si volan pentru racing fans.

    LE:Nu ar strica si vreo 2 animatoare acolo "to get the blood flowing."

  9. #6749 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Pai am aveam asa, 12 ps3-uri + 12 plasme + 12 scaune de gaming + bani ca sa infiintam firma + bani ca sa renovam cat de cat locatia + un videoproiector + un panou de proiectie + cheltuieli pentru bar + bani de jocuri + bani de publicitate , te duce cam pe acolo. Ferrari mi se pare o masina de fite extreme, cu toate ca este frumoasa si nu am ce sa fac cu ea. Si intre R8 si sla, prefer sala.
    12 ps3-uri = 15 600lei / 1300 buc.
    12 plasme = 36 000lei / 300 buc.
    12 scaune = 3 000lei / 250 buc.
    bani de firma = 1 000lei / cam atat de duce iti zic din propia experienta (maxim)
    bani de renovat locatia = 8 000lei
    video proiector + panou = 4 000lei
    cheltuieli bar = 10 000lei
    bani de jocuri = 15 000lei / 100 - 150 de jocuri
    bani publicitate = 5 000lei
    alte cheltuieli = 40 000lei

    Total = 137 600lei / 4.1 Euro = 33 560 Euro

    Deci pana la 150 000 tot ramane de un perete Swarovski

  10. #6750 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Ori ceva nu e bine in calculele mele, ori calculatorul este gresit... 36.000 inseamna in postul tau 360 de milioane ?


    PS-> Mai bine continuam pe pm, vad ca am multe de discutat cu tine...lol

  11. #6751 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ_Andrei View Post
    Ori ceva nu e bine in calculele mele, ori calculatorul este gresit... 36.000 inseamna in postul tau 360 de milioane ?


    PS-> Mai bine continuam pe pm, vad ca am multe de discutat cu tine...lol
    36 000 = 360 de milioane.

  12. #6752 SP
    Member prise's Avatar
    ma lamureste si pe mine cineva cu acest PSN ? la ce foloseste, cum se foloseste?
    multumesc

  13. #6753 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @DJ_AndreiDJ Cred ca uiti ceva: dar sisteme de sunet sau casti pentru gameri... ceva separeuri. Sincer eu as face utila doua console mai speciale cu scaune speciale si etc..si in rest as pune cate o canapea confortabila per separeu..un tv de vreo 42 de inchi..o masuta ceva de bauturi...si un pic de privacy. Sau pui tv langa tv la gramada si se tipa si se injura si etc. Personal gandesc ca la mentalitatea din Romania nu prea merita sa investesti in asa ceva..sincer.

    Am lucrat in vanzari multi ani inainte sa plec din Romania si gandeam asa: cat ma costa investitia..care sunt cheltuielile curente...salarii etc, in cat timp imi scot investitia si intru pe profit...daca intru...
    De obicei visele arata bine pe hartie si in minte... ca vrei sa faci ceva pentru tine...care sa iti placa tie..sa te duci la o sala din asta si sa nu ai ce obiecta. Dar nu toata lumea gandeste asa. Poate multi copilasi vor veni acolo cu gandul ca deh, poate e ceva de furat ca tot sunt wireless. Nu?
    Nu vreau sa te supar sau sa te fac sa renunti, dar daca privesti din toate unghiurile de la inceput ai sansa sa reduci si riscuri si costuri. Doamne fereste s anu mearga treaba in cateva luni ce faci? Incerci sa vinzi ps3-urile la 50-75% din pret sa mai scoti vreo ceva bani.

  14. #6754 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by prise View Post
    ma lamureste si pe mine cineva cu acest PSN ? la ce foloseste, cum se foloseste?
    multumesc
    hello . hai ca o sa te ajut eu sau cel putin voi inceca.

    PlayStation Network sau pe scurt PSN "is an online multiplayer gaming and digital media delivery service provided/run by Sony Computer Entertainment for use with the PlayStation 3 and PlayStation Portable video game console" form wiki.

    pe romaneste, PSN este o retea mare unde sunt conectati toti gamerii care au PS3. si cea mai frumoasa parte, este gratis.

  15. #6755 SP
    Member prise's Avatar
    si faza cu trofeele ? daca castigi trofee iei jocuri gratis? sau?

    multumesc

  16. #6756 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by prise View Post
    si faza cu trofeele ? daca castigi trofee iei jocuri gratis? sau?

    multumesc
    imi pare rau, dar nu am chef sa scriu mult asa ca iti voi da un fragment din wiki.

    "Trophies" are an accomplishment tracking system, introduced in the PlayStation 3 system software 2.40 update in July 2008.[48]
    The four different types of trophies; bronze, silver, gold and platinum are awarded to players for making specific accomplishments (e.g. Completing a level or defeating a certain number of enemies) or reaching certain milestones in games (e.g. reaching a "pro" rank online). A gold, silver or bronze trophy is normally awarded based on the difficulty of the accomplishment with each trophy contributing to a 'level' system[49] linked to a player's PlayStation Network profile, with gold trophies contributing more experience level advancement than silver, and silver contributing more experience than bronze. A platinum trophy is automatically awarded to the player once they unlock all other trophies in a game, excluding extra trophies that can only be obtained through downloadable content, and contribute more experience than a gold trophy. However, smaller games such as certain PlayStation Network titles, lack a platinum trophy.[49] Trophies are displayed on a player's PlayStation Network profile screen, which also shows their level."

    Practic, aceste trofee sunt un sistem de referinta. ce masoara? cat de bun esti(playing video games, of course) sau cel putin asa se vrea in teorie.

  17. #6757 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    se vinde ca "painea calda" Game News HQ - Sony says PS3 shortages might happen

    "We're working very hard with our retail partners to meet consumer interest, but the demand is tremendously high for the PS3 and we expect tight inventory in the coming months," warns Seybold. "... The strong demand carrying through the holidays was evident and early in the month we [knew] there was going to be limited supply of the PS3 at retail in January. We're working closely with the retail channel to meet this demand, but expect tight supply for the coming months."

  18. #6758 SP
    Member prise's Avatar
    mersi pt lamuriri

  19. #6759 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Ok, noob question. Unde e butonu de power de la sursa la PS3 Slim? Am schimbat azi vechiu Phat si sunt un pic nedumerit. El s-a aprins din prima cand l-am bagat in priza, dar totusi, a disparut butonu ala?

  20. #6760 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    daca te referi la acela din spate, da , el a disparut la modelul slim.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts