Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 340 of 1175 FirstFirst ... 240 290 330 338 339 340 341 342 350 390 440 840 ... LastLast
Results 6,781 to 6,800 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #6781 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Atentie, cei care v-ati cumparat tastaturi Logitech pt.PS3(bluetooth) sa nu va puna ala cu coarne sa instalati tastatura si pe PC cum am facut eu...stiti de ce? Nu o mai "vede" consola, am incercat toate chestiile si nu mai vrea, acum n-a mai ramas decat sa-i dau iar "reinstall" pe PS3, asta dupa ce am dezinstalat-o de pe PCsunt chiar surprins de ce nu mai vrea...la naiba si cu sony si cu logitech
    Eu o folosesc atat pe PS3 cat si pe PC. Nu mai induce lumea in eroare daca nu stii sa o folosesti. Are frumos in spate un buton de reset: il apesi si ii dai pair la PS3/PC cand ai chef.

  2. #6782 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by robilicious View Post
    as vrea sa incarc 10$ pe psn, si nu ma lasa, am completat tot si cand dau yes sa deie add funds imi scrie ca `the credit card information on file is not valid`, nu stie careva ce este problema?
    Daca vrei sa incarci pe US/UK te sfatuiesc sa nu incarci cu cardul de ro pentru ca multi au primit ban pe psn si consola pentru asta... Foloseste Maximus Cards - Your number one source for Instant Xbox Live Points, PSN Card, Wii Points, Warcraft Key and iTunes Prepaid ..E testata si iti vine codul aproape instant.

  3. #6783 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Eu o folosesc atat pe PS3 cat si pe PC. Nu mai induce lumea in eroare daca nu stii sa o folosesti. Are frumos in spate un buton de reset: il apesi si ii dai pair la PS3/PC cand ai chef.
    man, vorbesti prostii, NU ARE CUM SA MEARGA pe amandoua deodata, am descoperit si cauza fiindca am facut din nou sa o vada consola, sa iti explic ca sa intelegi...cand o instalezi pe un device fie PS3 fie PC iti cere sa introduci un pass key format din cateva cifre, ei bine ea retine acel ULTIM pass key, prin urmare era firesc ca PS 3 nu mai avea cum sa o vada fiindca ea mergea cu acel ultim pass key de la PC, am fost nevoit sa o reconectez cu acel pass key de consola si acum merge, sa imi spui si mie cum functioneaza la tine pe 2 dispozitive odata ca ma facusi curios

  4. #6784 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Poi normal ca nu poti la amandoua in acelasi timp lol
    Oricum vad ca esti un troll. Intr-un post zici una si apoi cand iti explic care-i treaba imi spui ca vorbesc prostii.
    Bafta.
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    Atentie, cei care v-ati cumparat tastaturi Logitech pt.PS3(bluetooth) sa nu va puna ala cu coarne sa instalati tastatura si pe PC cum am facut eu...stiti de ce? Nu o mai "vede" consola, am incercat toate chestiile si nu mai vrea

  5. #6785 SP
    Member robilicious's Avatar
    Quote Originally Posted by Execitor View Post
    Daca vrei sa incarci pe US/UK te sfatuiesc sa nu incarci cu cardul de ro pentru ca multi au primit ban pe psn si consola pentru asta... Foloseste Maximus Cards - Your number one source for Instant Xbox Live Points, PSN Card, Wii Points, Warcraft Key and iTunes Prepaid ..E testata si iti vine codul aproape instant.
    Da dar ii 13 dolari . Si daca as putea folosi cardul imi scot numai 10 cat imi trebuie si nu pierd 3 dolari pe cateva clikuri.

  6. #6786 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by robilicious View Post
    Da dar ii 13 dolari . Si daca as putea folosi cardul imi scot numai 10 cat imi trebuie si nu pierd 3 dolari pe cateva clikuri.
    Da dar risti ban... Tu alegi. Din cate vad spune ca nu ai completat datele cardului correct. Poate verifica de unde este cardul..

  7. #6787 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Poi normal ca nu poti la amandoua in acelasi timp lol
    Oricum vad ca esti un troll. Intr-un post zici una si apoi cand iti explic care-i treaba imi spui ca vorbesc prostii.
    Bafta.
    pai tu mai sus un pic ai spus "eu o folosesc pe amandoua" in loc sa fi explicat ce si cum, sa pricepem si noi astia mai nepriceputi, deci repet: o data ce este "instalata" pe PC nu mai are cum sa functioneze pe PS3 si viceversa(chestia cu reset-ul nu merge) asa ca mai bine "troll" decat sa spun prostii.....

  8. #6788 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Scuza-ma. Nu mi-am dat seama ca tu incerci sa faci pairing unui device bluetooth la doua aparate in acelasi timp. Daca stiam specificam si eu ca o folosesc atat pe PS3 cat si pe PC, dar nu in acelasi timp.

  9. #6789 SP
    Member robilicious's Avatar
    am completat corect, nu stiu dar cardul expira luna asta dar este pana la sfarsitul lunii, poate fii problema data expirarii ?

  10. #6790 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    VG Arabia Xbox360 looks strong in 2010, how will Sony fight back?

    2010 is shaping up to be one of the biggest years in the history of videogames. The HD war is at its peak now, and I think that 2010 will be a very critical year for both of Microsoft and Sony. Sony did a great job in 2009 by releasing some of the best exclusives of this generation and the PS3 slim. But 2009 is gone forever, and we are now looking forward to what Sony have to offer in 2010. On the other hand, Xbox360 lineup in 2009 was lacking, but in 2010, it seems that Microsoft is pushing the Xbox360 as hard as they could.


    ---------- Post added 15-02-2010 at 08:11 PM ----------

    Gamasutra - News - Analysis: Why Sony Is Becoming A One-Platform Game Company

    In the coming year we expect the winding down of the PlayStation 2, including the end of the iconic Madden NFL series on the system. We think it's likely that Sony will announce a true successor to the PSP, perhaps not due until 2011.

    Then Sony will effectively be a one-platform company, at least for 2010. To that end, Sony will spend most of the year touting the out-of-the-box value of the PS3 while declining to respond to any price drops by competitors. After all that, it seems likely that Sony's share of the market (in dollars) will finally end up around the same as that of its most direct competitor, Microsoft.

  11. #6791 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Scuza-ma. Nu mi-am dat seama ca tu incerci sa faci pairing unui device bluetooth la doua aparate in acelasi timp. Daca stiam specificam si eu ca o folosesc atat pe PS3 cat si pe PC, dar nu in acelasi timp.
    sincer sa fiu, eu asa am crezut ca va merge: pe amandoua(nu deodata) dar macar cand este stins PC-ul sa mearga pe PS3 si viceversa, da ea nu vrea asa, trebuie sa-i dai reinstall cu tot cu pass key cand te muti de la unul la altul,(altfel nu merge nici cu mama resetului) lucru destul de anevoios

  12. #6792 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Poi ce e asa mare lucru? Chiar e asa greu sa tastezi acel cod din 5 cifre? Cred totusi ca tu nu faci ceva bine. Sa presupunem ca tastatura e conectata la ps3. O intorci, pe spate gasesti un buton, il apesi, aceasta se reseteaza, intri pe pc dai connect, te pune sa tastezi codul si gata. Toata chestia dureaza sub 1 minut. Daca e conectata la PC si doresti sa o conectezi la PS3 acelasi lucru, apesi butonul din spate -> reset, intri in accessory settings, manage bluetooth devices si scan. Introduci codul de 5 cifre si gata.

  13. #6793 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Salut. Daca imi dai voie o sa va impartasesc o informatie cred eu proaspata. Locuiesc in UK de aproape doi ani, am PS3 si un singur cont legal pe UK. Ieri am fost la un amic la un Sony Centre ( Center in toata lumea Centre in Marea Britanie). Mi-a spus ca Sony pregateste ban-uri in masa. Vor ca cei ce nu au Playstation Store in tara lor sa cumpere doar cu carduri valorice. Daca cardul de credit nu este legal din tara respectiva( UK, US, JPN) si adresa si tot, iti iei ban definitiv pe consola. Personal cred ca e mai bine pentru ca un card valoric de 20� costa 18.99 iar cel de 50� 45.99� si am gasit pe un site unde poti cumpara carduri valorice prin Paypal ( xboxliveuk76). Nu mi-a putut da o informatie clara de cand acest lucru intra in vigoare. In schimb acum incerc prin intermediul lui sa iau legatura cu Sony si sa pledez pentru un store romanesc, bazat pe sume( utilizatori ps3, vanzari catre rom etc. O sa va tin la curent daca mai aflu cate ceva. Acum fiecare face ce vrea, dar mie un ban pe un PS3 mi se pare exact ca si cum nu as mai avea consola.

    ---------- Post added 16-02-2010 at 12:00 AM ----------

    Uite ca am facut un test sa fiu sigur ca site-ul e de incredere. Acum am primit codul. 2 ore ce e drept dar am platit mai putin decat creditul fata de alte site-uri care au adaos.

    ---------- Post added 16-02-2010 at 12:05 AM ----------

    Cand mi-au trimis codul mi-au trimis si link-ul catre noul lor site: Playstation Network
    Vad ca aici sunt si carduri de USA. preturile sunt mai mult decat atractive, tot ce va trebuie e un cont de Paypal.

  14. #6794 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    azi pentru prima oara mi-a sunat ps3-ul tare (din cauza ventilatorului). PS3-ul meu este destul de aerisit si singura explicatie logica care mi-o pot oferi este ca a adunat mult praf. Merita sa fac fantest-ul? Din cate stiu curata 90% din praful acumulat in interior. Riscuri mari?
    LE: Am modelul de 40GB
    LLE: Am facut fantestul! OMG!!! Parca a reinviat consola. Nu se aude DELOC! A scos un ghem de praf cum nu va imaginati. Consola se afla la aproximativ 1 m jumate distanta fata de perdea, cu spatele, si a innegrit perdeaua. Este complet silentios! Inca la performanta nu-mi dau seama daca s-a imbunatatit dar cel putin din punct de vedere al decibelilor a scazut drastic. Recomand!

    Inca un lucru pentru potentialii cascadori ca si mine. Mentionez ca am consola de peste un an si jumatate, si e prima oara cand am facut testul!!!.Recomandarea mea e sa nu abuzati de aceasta functie(desi e o functie de mentenanta implementata de Sony) si sa faceti testul cel mult odata pe an!.

  15. #6795 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Daca tot ai facut am si eu o intrebare...de exemplu la PC pe radiatoru care sta pe procesor se aduna "covoras" de praf ...odata ce faci fan "testu" ala ...cum doamne iarta-ma scoti prafu care se aduna pe aerisire? Nu de alta da l-as scapa si eu de praf si nu prea imi place ideea ca tot covorasu ala de praf se va opri fix in gaurelele de aerisire.

  16. #6796 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Din cate stiu fan testul de la ps3 consta in rotirea inversa a elicei ventilatorului, fapt pentru care e si asa controversata functia pentru ca ar putea distruge mecanismul. La PC e alta treaba. Eu mi-am curatat interiorul cu un ionizator (compresor de aer) dupa care l-am dus la o cunostiinta la firma lui de IT unde mi-a dat in tot interiorul cu un spray antistatic (Manhattan parca se numea dar nu bag mana in foc). PC e relativ usor de intretinut pentru ca e mult mai accesibil. In schimb la Notebook-uri e foarte dificil. Eu am laptopul din octombrie si deja da semne de incalzire in sensul ca in modul idle pe RealTemp senzorii indica 40~45C in conditiile in care temperatura din camera se afla undeva la 24 de grade. Mai departe nu stiu sa-ti spun daca functia similara PS3-ului este implementata si pe ventilatoarele de PC dar e cert ca functioneaza (cel putin temporar ) pe consola.

  17. #6797 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    ziceam ca pe radiator se aduna "covoras" de praf ...si e destul de dens...si banuiesc ca acelasi lucru se intampla si pe cooleru de la ps3...in momentu in care "scuipa" tot prafu ala dens ...nu se opreste in gaurelele alea mici de aerisire? Eu dadeam radiatoru de pe procesoru pc-ului drept exemplu

  18. #6798 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Scuze man is dopat cu redbull pentru ca am maine la 11 un examen Acum am citit mai atent. In primul post pe tema asta am scris ca interiorul se curata 90% din praf. Erau ceva video-uri pe youtube si intr-unul scria in descrierea filmuletului ca nu se curata complet ci doar in proportie de 90%. Banuiesc ca nu poate fi curatat perfect decat daca e deschis si e sters manual. Alternativa ar fi sa mergi sa cumperi de la un magazin de electronice o cutie cu aer comprimat (spray), sa-ti deschizi consola si sa cureti intreg sasiul. Contacteaza-l pe Donely cu siguranta va stii el sa-ti dea mai multe detalii. Eu deocamdata(dupa 25 de minute lol) sunt multumit de fantest. Sper sa nu puste ceva prin interior.

    Maine dupa ce scap sa de prostia asta de examen o sa fac o sesiune de 3-4 ore de MW2 sa folosesc si blocul optic la maxim si am sa revin cu impresii. Sau cu o batista

  19. #6799 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    imi recomandati si mie un router wireless b/g/n cu suport pppoe cu un raport calitate/pret bun? sa fie maxim 300 lei (parerea mea e ca d-link sunt foarte bune).
    multam.

  20. #6800 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    D-Link DI-524. Il am de aproape 1 an si isi face treaba foarte bine. E in jur de 140 ron.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts