Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Sfat achizitionare Ps3 Sau Xbox 360

  1. #1 SP
    Junior Member afganistanu's Avatar

    Sfat achizitionare Ps3 Sau Xbox 360

    Salut.Vreau sa imi iau o consola si nu stiu ce consola sa imi iau.
    Am vazut ca xbox 360 are grafica mai buna decat ps3 dar are exclusivitati multe cei de la sony.
    Vreau sa stiu avantajul si dezavantajul fiecaruia.Si de ce sa o cumpar .Multumesc Anticipatic

  2. #2 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Nu stiu de unde ai scos-o pe aia cu Xbox-ul si mai multe exclusivitati. Sa inteleg ca nu stii de serii foarte bune exclusive PS3 precum inFamous, Uncharted, Ratchet & Clank, God of War, Little Bit Planet, Killzone etc.

    Grafica pe Xbox este un pic mai buna la jocurile multiplatform, dar oricum nu e ceva de care sa se tina cont, diferentele nu sunt observabile de end-user.

    Eu as merge pe Xbox datorita LIVE-ului. Party, cross-game chat etc. Dar sunt mult mai multi factori in a alege o consola.

  3. #3 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Nu am X-box dar un argument mare pentru PS3 ar fi ca nu mai platesti nimic pentru on-line.

    Du-te in magazin, joaca-te cu controllere de PS3 si de X-box, vezi care iti place mai mult.
    Ai prieteni care se joaca si ei pe console? Ia-ti ce au si ei.

    Da pe youtube o cautare dupa seriile God of War, Uncharted, Killzone, Resistance, Infamous (nu stiu sigur daca e exclusiv) (exclusivitati PS3). Apoi da si Halo si Gears of War (exclusivitati x-box). Or fi si alte exclusivitati dar nu-mi vin in minte.
    Vezi care iti plac mai mult si ia consola respectiva.

    Cu grafica depinde un pic. Parerea mea e ca exclusivitatile PS3 arata mai bine din punct de vedere grafic. Insa multi sustin ca unele jocuri multi-platform arata mai bine pe X-box.

    @Rasko: inteleg ca pentru tine care ai experienta cu console, si care ti-ai si permis sa-ti cumperi si PS3 si X-box, ti se pare o intrebare aiurea si vrei sa-l iei pe om la misto.
    Dar decat sa postezi ce ai spus mai sus, mai bine te abtineai.

  4. #4 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Nu stiu de unde ai scos-o pe aia cu Xbox-ul si mai multe exclusivitati. Sa inteleg ca nu stii de serii foarte bune exclusive PS3 precum inFamous, Uncharted, Ratchet & Clank, God of War, Little Bit Planet, Killzone etc.

    Grafica pe Xbox este un pic mai buna la jocurile multiplatform, dar oricum nu e ceva de care sa se tina cont, diferentele nu sunt observabile de end-user.

    Eu as merge pe Xbox datorita LIVE-ului. Party, cross-game chat etc. Dar sunt mult mai multi factori in a alege o consola.
    Baiatul chiar asta a si spus, ca sony au mai multe exclusivitati.

  5. #5 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Asta cu grafica mai buna pe Xbox...sa fim seriosi. Sa ma ierte Dumnezeu, dar diferentele sunt asa de mici ca nu ar trebui sa fie un factor de decizie. Pe ecrane sub 94cm nici nu cred ca se vad.
    Exclusivitatile sunt greul, ori aici PS3 surclaseaza Xbox.
    Cineva mai sus zicea ca sunt mai multi factori care te duc intr-o parte sau alta. Asta e adevarat.
    Poate te intereseaza online gratis, poate kinekt, poate Move. Iata, si asa mai departe...
    Unii au inclinat spre una dintre console numai pt ca arata mai bine.

    Astept sa-ti adaug ID-ul de PSN la mine in lista, daca intelegi ce vreau sa zic.

  6. #6 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Vezi astea ... poate te ajuta...














  7. #7 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Mie nu mi se pare absolut deloc un mare plus faptul ca pe ps3 nu platesti pentru online. De ce ? Jocurile de ps3 sunt mai scumpe de obicei si scad in pret mult mai greu decat cele de Xbox. Nu ai nici un sistem de party inafara jocurilor si nu exista cross-game-chat. Asta sa nu mai spun de multe probleme, cel putin cu ISP-ul meu (RDS), care nu ma lasa sa ma conectez la PSN fara a seta o adresa DNS manual inainte.
    Pe Xbox e chiar invers. Jocurile de obicei sunt mai ieftine sau scad mai repede la pret, cel putin pe la noi, iar ceea ce am enumerat mai sus sunt punctele forte ale LIVE-ului. Oricum investitia in LIVE se amortizeaza destul de repede.

  8. #8 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Jocurile de ps3 sunt mai scumpe de obicei si scad in pret mult mai greu decat cele de Xbox.
    La lansare preturile sunt identice. Nu stiu scaderea in timp, nu am urmarit chestia asta.

  9. #9 SP
    Member theSrN's Avatar
    majoritatea dintre noi ne'am confruntat cu dilema asta cand ne'am hotarat sa ne achizitionam o consola. Personal, factorii care au fost decisivi au fost: exclusivitatile oferite de fiecare si controllerul. La capitolul grafica, diferentele nu sunt mari privind jocurile multi-platform, iar in timp ce te joci si esti atent la actiune e posibil sa nu sesizezi aceste diferente (acolo unde exista). Iar treaba cu online'ul, nu e atat de problematica. Sigur, PSN e free, dar exista si PSN Plus care ofera mai multe "optiuni", iar XBL nu costa atat de mult pentru 1 year membership.
    Pana la urma decizia este a ta, take your time and choose wisely

  10. #10 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Asta cu grafica mai buna pe Xbox...sa fim seriosi. Sa ma ierte Dumnezeu, dar diferentele sunt asa de mici ca nu ar trebui sa fie un factor de decizie. Pe ecrane sub 94cm nici nu cred ca se vad.
    Exclusivitatile sunt greul, ori aici PS3 surclaseaza Xbox.
    Cineva mai sus zicea ca sunt mai multi factori care te duc intr-o parte sau alta. Asta e adevarat.
    Poate te intereseaza online gratis, poate kinekt, poate Move. Iata, si asa mai departe...
    Unii au inclinat spre una dintre console numai pt ca arata mai bine.

    Astept sa-ti adaug ID-ul de PSN la mine in lista, daca intelegi ce vreau sa zic.
    esti varza fra, mai bine nu-ti dadeai cu parerea

  11. #11 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    Ambele console sunt bune, PS 3 si Xbox dupa ce am vazut cele 12 runde.

  12. #12 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    esti varza fra, mai bine nu-ti dadeai cu parerea
    Poate era mai potrivit sa-ti fi spus o pare despre subiect ca astfel si "verzele" sa fi vazut ce inseamna o parere pertinenta.
    Ca asa cu atitudini dinastea gen 'hua ba ca nu sti ce vorbesti', si doar atat, nu prea ajuti cu nimic.

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Threadul se inchide, au fost nenumarate threaduri "informative" de genul asta si toate au degenerat in flame.
    Foloseste functia de search si scormoneste printre ele, extrage informatia esentiala si ia o decizie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitionare aparat foto mirrorless By AlanPoe in forum Foto & Video
    Replies: 3 Last Post: 20-11-2013, 17:56
  2. Sfat achizitionare ps3 . By afganistanu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 17-11-2011, 11:23
  3. Sfat achizitionare ps3 By grama.leonard in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 67 Last Post: 22-05-2011, 22:29
  4. Sfat achizitionare PC By Zaktan in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 15-05-2010, 19:00
  5. Sfat achizitionare PC By Ovidiu in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 02-05-2010, 14:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts