Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 37 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 737

Thread: God of War: Ascension

  1. #141 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    God of War: Ascension – Collector’s & Special Editions unveiled – PlayStation.Blog.Europe

    Calling Kratos fans everywhere! Today we can now show you the Collector’s Edition and Special Edition, both of which will be available at launch from 13th March across PAL markets.

    First up, we have our Collector’s Edition which features the following content:
    • The ultimate GoW collectible – an 8″ Kratos figurine
    • Premium steelbook game case
    • Double XP bonus for multiplayer and a DLC pass to unlock all future DLC for the game at no additional cost (more to follow on these soon)
    • Mythological Heroes Multiplayer Pack (details below)
    • Official game soundtrack (digital version)
    • PS3 dynamic theme and an avatar pack

    And we also have a Special Edition which features the premium steelbook game case, the multiplayer double XP bonus, official game soundtrack (digital version) and a PS3 dynamic theme and an avatar pack.
    Attached Images Attached Images 8076934265_d37cf7b930_b.jpg 8076934589_0c9bf5e38a_b.jpg

  2. #142 SP
    Completionist Boghy02's Avatar

  3. #143 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Ce pret??Stii cumva??
    Le-a postat Aliosa cu o pagina in urma:


  4. #144 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Le-a postat Aliosa cu o pagina in urma:

    ThxMy bad atunci , oricum voi astepta un price drop , prea scump pentru mine

  5. #145 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

  6. #146 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar



  7. #147 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: God of War: Ascension


    Sony announced the multiplayer beta for God of War Ascension launches this winter for PlayStation Plus subscribers. In the beta, each player can align themselves
    with one of four available Gods, granting players different sets of unlockable powers, armor sets, and abilities.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1350953402063.jpg

  8. #148 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: God of War: Ascension

    Scuze, pe telefon nu vad �ntotdeauna ce video de pe youtube a fost postat, imi apare o adresa ciudata, wtf?

  9. #149 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Este prima data cand nu ma extaziez dupa un titlu God of War, o serie de jocuri care m-a determinat sa-mi iau atat PS2 la vremea lui cat si PS3. Please, please, pretty please don't let me down Santa Monica Studio...

  10. #150 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Kratos este un console-seller redutabil. A carat PS2 in spate si o buna parte din succesul consolei i se poate atribui lui. A facut acelasi lucru si cu PS3, cu toate ca pe alaturi i s-au mai aliat si un de-al de Nathan Drake. As vrea sa-l vad pe Kratos si pe viitor si in viitoarele generatii de console, chiar daca se mulge franciza.

  11. #151 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    daca ai fi incercat multiplayer-ul atunci poate erai mai extaziat . Mie mi se pare foarte simplu si addicting. Am jucat vreo 5 meciuri si nu ma mai saturam... poate dupa vreo 50 isi pierde din farmec, dar daca joci cu prietenii atunci ma indoiesc. Eu astept si Ascension cu nerabdare

  12. #152 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: God of War: Ascension

    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1351127337447.jpg

  13. #153 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    daca ai fi incercat multiplayer-ul atunci poate erai mai extaziat . Mie mi se pare foarte simplu si addicting. Am jucat vreo 5 meciuri si nu ma mai saturam... poate dupa vreo 50 isi pierde din farmec, dar daca joci cu prietenii atunci ma indoiesc. Eu astept si Ascension cu nerabdare
    Unde ai jucat? Mai da si tu niste detalii. Care e feelingul? Cum e hit-detection? Grafica? Arme noi?

  14. #154 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Unde ai jucat? Mai da si tu niste detalii. Care e feelingul? Cum e hit-detection? Grafica? Arme noi?
    La eurogamer expo. am jucat atat versiune SP (cea prezentata la E3) cat si cea multiplayer. Sistemul mi se pare unul destul de eficient desi nu imi facam mai sperante pt idee (heck! credeam ca va fi un fail). Controlul e ca si cel cu care ne-am obisnuit: heavy attack, light attack, miscari asemanatoare, finishers dupa un anumit procent atat ca de data asta cu O tragi un inamic si il lovesti.

    Hit detection-ul credeam ca va fi problema cea mai mare, dar a functionat destul de bine. Heavy attack-urile oarecum le ignora pe cele light (dar sunt si mai lente), nu te poti interveni in timp ce un aliat/inamic face un finisher la un adversar si tot asa...

    Din punct de vederegrafic jocul arata foarte bine (cel putin la fel de bine ca si GoW 3) dar asta nu ar trebui sa ne surprinda. Parca atmosfera nu mai e asa de dark ca si in 3... nu stiu de ce imi aduce aminte de Gow 2 (poate pt ca la sfarsitul demoului urmeaza sa te bati cu un fel de Kraken).

    Armele in MP depind in functie de zei. Parca la demo erau spartani si greci/ateniei (chiar nu imi mai aduc aminte) si totusi nu specifica zeul, dar te prindeai ca cei cu trident sunt de partea lui Poseidon iar cei cu sabii normale sunt de partea lui zeus. Din cate tin minte toti aveau lanturi (scuze daca nu imi aduc aminte exact toate detalii, sau unele chestii se vor dovedi a fi false, dar abia m-am trezit).

    Imi placea si faza ca puteai declansa unele capcane care se aflau chiar in dreptul unui shrine (unde trebuie sa stai intre 10 si vreo 15 secunde ca sa il convertesti). Am facut si un double kill cu o capcana cu tepi pt ca ei nu puteau vedea nimic pt ca erau un pic mai sus si deci stii si tu ca e riscant doar sa stai acolo si eventual sa astepti sa vina inamicul la tine (in loc sa te mai plimbi un pic si sa vezi ce mai misuna).

    Dupa un timp apare lancea aceea care o poti arunca in ochi la ciclop care nu iti aduce instant victory, dar iti ofera 1000 de puncte in plus (la 5000 de puncte castigi). Prima tura am facut o echipa asa de buna (sau au fost ceilalti asa de praf), ca am reusit sa castigam nivelul inainte ca sulita sa apara pe harta (care apare parca dupa 5 minute).

    Oricum jocul mi se pare incredibil si o sa incerc sa il cumpar la lansare . Over and out!

  15. #155 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ma bucur!
    Iti aduce aminte foarte mult de gow2 deoarece Todd Papy, regizorul Ascencion, a facut level-design pentru God of War 2. Si mie mi-a adus aminte din ce am vazut pana acum.

  16. #156 SP
    Junior Member altair's Avatar
    Mi-as fi dorit sa puna mai mult accet pe poveste nu pe part de multiplayer. Oricum il voi cumpara pentru single player la fel ca majoritatea fanilor god of war!!!!

    ---------- Post added 07-11-2012 at 12:22 PM ----------

    partea* gresala mea

  17. #157 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

  18. #158 SP
    Ω Pira's Avatar

  19. #159 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    God of War: Ascension - Bad Ass Moments - Batter Up!


  20. #160 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Cred ca ne "paste" un DEMO curand pe PSN. Cel putin un DEMO de PS3 este lansat la apa, nu stiu daca pe surse sau e oficial pe undeva, insa mi-ar placea sa-l testez
    PS: este prezent pe p2p

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 37 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2013, 10:56
  2. Replies: 0 Last Post: 07-03-2013, 10:28
  3. Replies: 0 Last Post: 11-11-2012, 15:43
  4. Replies: 0 Last Post: 24-10-2012, 12:28
  5. Replies: 0 Last Post: 19-04-2012, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts