Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast
Results 161 to 180 of 200

Thread: Beyond: Two Souls

  1. #161 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nu e un demon
    Si da, jocul e un masterpiece.

  2. #162 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Daca ai ajuns pana la sfarsitul jocul ar trebuii sa sti cine este Aiden.Trebuie totusi sa te uiti la un walkthrough fara comentariu , Pewdiepie e haios and everything dar strica atmosfera jocului.

  3. #163 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    daca s-a ajuns sa se zica despre un joc cat de bun e dupa ce te-ai uitat la un clip pe yt e clara treaba
    Matrix (3rd person shooter)/Shawshank Redemption (stealth, gen Thief) etc. sunt all-time greats!
    si demonul Aiden..poate povestea are legatura cu cea din HellBoy

  4. #164 SP
    Member Madutzzu14's Avatar

  5. #165 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    am jucat Heavy Rain demo.m-a captat am avut jocul acasa dar din lipsa de timp nu l-am jucat..
    BTS am luat demo imi place ma atrage...la un pret bun l-as cumpara pentru colectie daca nu il joc.
    am tot citit pareri, recenzii...sincer ma astept ca un joc de genul Battlefield 4 sa fie clasat cu note intr 8 si 9 de catre marea masa a publicului fie ca are 14 ani fie ca 40 de ani...asadar tinta e larga si foarte aproape.
    BTS consider ca este un joc catre acceasi masa insa tinta chiar daca e larga este la mare distanta si doar unii o pot atinge in centru.
    Ar trebui sa ma intelegi daca va place jocul. Este un gen de joc care nu-i pentru oricine...cu siguranta.

    Un joc notat cu 4 sau 10 e dubios...ceva in neregula, cu jocul sau cu jucatorul. Asta am s-o aflu eu.
    cert este ca am sa-l cumpar la momentul lui.

  6. #166 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Evident ca nu ii poti da unui copil de 12 ani captivat de COD si FIFA sa joace Heavy Rain sau Beyond two souls

  7. #167 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Ba poti. 2 genuri COMPLET diferite. COD/BF = mindless fun/action, e genul de joc ,,ca sa treaca vremea", mai trollezi oleaca pe chat, mai dai peste noobz/doxa in ale jocului.
    Beyond/Heavy Rain = o experienta. E ca o miniserie daca vrei (ca si-asa dureaza aprox. 8-10 ore, deci un serial cu vreo 8 episoade).
    Nu conteaza ce varsta ai, si la 12 ani poti viziona un film cu adevarat mare, nu-nseamna ca trebuie neaparat sa te uiti numai la Transformers sau filme cu Jason Statham / nu trebuie neaparat sa joci numai CSGO, COD, BF sau Assassin's Creed-uri.
    Si daca tot am ajuns sa scriu de filme, poate fi si-asa: COD/BF - genul ala de film de miercuri de la 10 cu VanDamme care desi stii ca e penibil te uiti ca sa mai razi de ,,seriozitatea situatiei", si Beyond/Heavy Rain = film serios de sambata seara cu vreo 5 nominalizari la Oscar.

  8. #168 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ma refer la cei "social degenerate" ( cum spune Elpresador ) care plang , tipa , arunca lucruri prin casa , te injura cand ii omori.
    Si eu mai joc vreo 2-3h de COD pe luna cand am cu cine dar vorbesc de cei care joaca non stop aceelasi joc de 2 lei si se cred mari gameri.Da stiu , mai sunt si copii de 12 ani cu mintea intreaga dar sunt pe cale de disparitie.Deh , un COD anual de 60 $ e mai ieftin decat un babysitter.

  9. #169 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am jucat si eu aprox. o ora, jocul este superb!

  10. #170 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cat de lung e jocul? O sa am putin timp cu PS3-ul in vacanta asta si vroiam si eu sa il joc. Ma gandesc ca nu merita jucat pe bucati si trebuie savurat precum Heavy Rain dintr-o singura tura. Imi ajunge o noapte sa il termin?

  11. #171 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Aprox 10h , eu l-am dat gata intro zi de la 12 pana la 22 cu ceva pauze.
    http://www.howlongtobeat.com/game.php?id=1023

  12. #172 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Da, tot cam in 10h l-am terminat si eu. Dar in 4 zile, l-am jucat ca pe o miniserie, de cateva ore pe zi.

  13. #173 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    L-am terminat si eu. Începe foarte bine, emoţionant, dar se pierde un pic pe parcurs până aproape de final. Un joc bun, dar sub Heavy Rain. De la mine primeşte un 8/10. E un film bunicel. Merita cumpărat acum de pe Shopto

  14. #174 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa o noapte alba si vreo 10 ore de joc, l-am terminat si eu. Din pacate nu mi-a placut. Am continuat sa il joc mai mult din dorinta de a duce pana la capat ultimul joc important si exclusiv pentru PS3. Povestea nu m-a atras deloc, personajele mi s-au parut slabute, toti actorii parca abia vorbeau, mereu in soapta. Nu mi s-au parut fluide animatiile deloc comparativ cu Heavy Rain, controlul si el greoi prin comparatie, camera a dat-o in bara de multe ori si tot asa. Au fost unele momente in care jocul a aratat foarte bine din punct de vedere grafic (se vede lipsa AA in rest), dar momente de wow in joc nu am intalnit. Povestea mi s-a parut slabuta, precum intr-un film despre paranormal. Nimic deosebit.

    Chiar sunt dezamagit. Heavy Rain e printre preferatele mele, Beyond Two Souls insa m-a dezamagit. De la mine are nota 7.

  15. #175 SP
    Member ununou's Avatar
    Cred ca jocul face parte din categoria love it or hate it.In cazul meu:i love it.
    Oricum scenele dramatice nu se ridica celor din Heavy Rain,dar totusi si B.T.S are niste scene memorabile,iar controlul cu siguranta e mai ok decat in H.R.
    Mi s-a parut nepotrivit sa ma misc cu R2.

  16. #176 SP
    Member TocSyk's Avatar
    love it cu siguranta. e acel tip de joc care te obliga sa cunosti tot storyline'ul prin gameplayul sau si te tine captiv. Ador asa gen de jocuri pentru ca de obicei la jocurile gen AC unde ai misiuni secundare si eu nu le bag in seama, nici nu prea stiu despre ce e jocul ca le fac doar pe alea importante ca sa termin jocul si atat. de la mine 10/10

  17. #177 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    L-am terminat si eu aseara , o poveste bine spusa si aratata,voice acting foarte bun, grafic arata foarte bine, mie unu mia placut foarte mult, ma pun sa il rejoc.
    Trebuie sa incerc si Heavy Rain.

  18. #178 SP
    Member ununou's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Trebuie sa incerc si Heavy Rain.
    Neaparat.Cum zicea cineva de pe forum:''ai ps3 degeaba daca nu ai jucat Heavy Rain''

  19. #179 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Beyond Two Souls = un Poltergeist mai modern.

    ---------- Post added 03-01-2014 at 16:38 ----------

    Trofeele se pot face si intre capitole sau trebuie sa rejoc jocu de n ori?

  20. #180 SP
    Member TocSyk's Avatar


    Doar curiozitate Nu apasati pe spoiler daca nu ati terminat jocul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 10 FirstFirst ... 7 8 9 10 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts