Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 87 of 145 FirstFirst ... 37 77 85 86 87 88 89 97 137 ... LastLast
Results 1,721 to 1,740 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1721 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Lords of the Fallen 1 - {P} 100% - Are parti bune si paote fi distractiv uneori, dar e bugfest, cam jenant ca a fost lansat asa si ca inca nu l-au patch-uit... Mai au mult de lucru pana ii ajung din urma pe cei de la From Software, momentan nu se poate compara nici cu primul Souls game.
    Attached Images Attached Images 20150130221521.jpg

  2. #1722 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Aaaa-ha! Am presimtit eu ceva! Congrats, la mai multe!

  3. #1723 SP
    Member b615dub's Avatar
    #50 Middle-Earth: Shadow of Mordor (4/10) - 100%, in mare parte jocul mi-a placut, povestea buna, mediul bine conturat. Acum partile negative nici nu mai are rostul sa le evidentiez. Jocul asta merita niste cinematic-uri exceptionale, nu stiu ce se intampla cu majoritatea jocurilor noi. Am ramas in vremea in care jucam Diablo 2 sau Warcraft 3 si recent Diablo 3 in care cinematic-urile erau uimitoare (mai ales in perioada D2, W3) acum totul pare pixelat, lipsit de farmec, sters. Stiu ca par cam exigent dar totusi suntem in 2015 si nu pot sa accept un joc in care la fiecare intrare in meniu sta 10 secunde sa incarce ca apoi tot mediul inconjurator sa fie lipsit de textura.

    1l7359a2.png



    De acum incolo nu mai joc pe PS3 niciun joc recent care apare si pe PS4. Simt ca jocurile noi sunt facute prost pentru old gen

  4. #1724 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Update:
    1. Infamous Second Son (100%) [P]
    2. Middle Earth Shadow of Mordor (84%) [P]
    3. Infamous First Light (100%) [P]
    4. Prototype 2 (100%) [P]
    5. God of War Ascension (100%) [P]

    Hard difficulty is a bit unfair.

  5. #1725 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Assassin's Creed III - Liberation HD - {P} 100% - mult mai placut din punct de vedere al gameplay-ului si cu mai putine bug-uri decat versiunea de Vita.
    Attached Images Attached Images 20150202234308.jpg

  6. #1726 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    UPDATE:



    + Grim Fandango Remastered [P] (1/10)

    Un adventure game excelent! Nu am mai ras de mult la un joc cum am facut-o la jocul asta. Poveste originala, personaje si dialoguri memorabile, atmosfera de film noir, muzica de calitate, puzzleuri bine gandite. Pacat ca nu se mai fac astfel de jocuri in ziua de azi.

    Daca il mai joaca cineva va recomand sa salvati des. Jocul are ceva buguri si, avand in vedere ca nu exista auto-save, exista riscul sa pierdeti progresul.
    Attached Images Attached Images 1l12c265.png

  7. #1727 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Felicitari!!! Cum e tank controls.Are vreun trofeu missabble sau is doar convorbiri optionale?

  8. #1728 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Enervant cu tank controls. Am incercat din prima sa joc asa si nu mi-a placut deloc si am schimbat. Am preferat sa joc de 2 ori decat sa-mi stric experienta din primul playthrough.

    Majoritatea trofeelor sunt missable. Trebuie sa epuizezi toate optiunile de dialog cu mai toate personajele din joc si sa inspectezi cam tot ce se poate inspecta in joc pentru a fi sigur ca nu ratezi ceva. Insa a fost o adevarata placere. Dialogurile cu personajele si remarcile lui Manny sunt foarte savuroase. Eu am jucat jocul normal, fara sa ma uit pe lista de trofee anterior pentru ca nu am vrut spoilers, si am luat cam 80% din trofee din primul playthrough.

  9. #1729 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Diablo 3 - Reaper of Souls - {P} 100% - lenea de a face alea 500 bounties a fost mare.
    Attached Images Attached Images 20150207003022.jpg

  10. #1730 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pai acuma sa nu ne fie cu suparare dar sunt 500 nu 50, si pe mine m-ar fi prins lenea.

  11. #1731 SP
    Junior Member eyesburner's Avatar
    Middle-earth: Shadow of Mordor PS4 patinat + astept niste bani ca sa pot cumpara ADD-on ul (pentru mine ii GOTY 14)

  12. #1732 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    +Batman: Arkham Origins - 100%[P](5/10) XE suit FTW!!! - Back to 100% cu Cold cold heart dlc Dlc foarte bun cu poveste foarte buna si noul XE suit bad ass .Tinand cont ca un amic mi-a dat dlc pot spune ca am iesit bine heheRecomand acest dlc daca sunteti fani Batman , foarte foarte bun.Toate Arkham games 100% pana iese Knight
    Attached Images Attached Images 55lde35eb.png

  13. #1733 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    S-a bagat careva sa faca Dlc-ul Lord of the hunt de la Shadow of Mordor? Sunt curios cum vi se pare trofeul The hunt is my mistress. Mie mi-a scos peri albi de vreo 2 zile

  14. #1734 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    @radu uite aici guide daca ai probleme , cauta pana ajungi la the hunt is my mistress trophy - Middle-Earth: Shadow of Mordor (Lord of the Hunt DLC) – Trophy Guide and Road Map - PlaystationTrophies.org

  15. #1735 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    ms Boghy. cautasem eu inca de vineri strategii si am gasit vreo doua interesante, dintre care pe una am incercat sa o aplic ieri si azi. eram din ce in ce mai aproape dar nu reuseam.


    trofeul e crunt, cel putin pentru un amator ca mine, dar cred ca si pentru "pros" e destul de dificil (dovada ca pana acum ceva mai putin de 600 de personae l-au reusit - cross platforms): trebuie sa elimini 20 de capitani si 5 warchiefs, dintre care 10 cu animale, fara niciun fel de intel despre ei la inceput, sa faci 13000 de puncte, si sa mori maxim de 3 ori (asta e cel mai simplu), in doar 40 de minute. la fiecare re-incepere a trial-ului uruksii fac spawn in alta parte.


    m-a rupt, dar am avut o satisfactie maxima cand am reusit. acum pot sa joc si eu linistit restul de DLC si sa fac restul trofeelor relaxat.

  16. #1736 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Nice job man , be proud Am inteles ca fara faza cu save dupa fiecare chief etc , este de nota 8-9 ca diff.

  17. #1737 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar


    28. Lord of the Hunt (Shadow of Mordor DLC) si inapoi la 100% cu Shadow of Mordor (4/10)

    Majoritatea trofeelor sunt 1/10 dar The Hunt is My Mistress mi s-a parut de 9/10.


  18. #1738 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Gj man , te-a ajutat guide?

  19. #1739 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    pai cum ziceam am cautat de vineri strategii, si cea pe care am ales sa o incerc cred ca era facuta de unu' care juca pe xbone. m-am uitat si pe ghidul de mai sus, dar deja eram hotarat sa continui pe ce aveam. oricum pare destul de ok ghidul. eu pe varianta mea am incercat de mai multe ori probabil, dar pe de alta parte nu a trebui sa stau sa tot salvez.


    strategia pe care am ales-o eu e: aduni repede intel pe toti capitanii si incepi si pe warchiefs (daca ai surse ptr asa ceva prin apropierea turnului unde incepi testul), pana il nimeresti pe Ugakuga. daca e din prima cu atat mai bine. ideal e sa dureze cam 7 minute toata treaba asta.


    dupa aia iei un Graug si iei toti capitanii care se afla in free roam la rand cu el. dupa ce cureti cati mai multi din ei, si mai ai vreo 15-20 minute ramase, mergi dupa Ugakuga, il atragi, te bati cu el pana il poti domina, dupa care incepi sa faci riots cu el pana elimini restul de capitani si warchiefs.


    ma rog, treaba e mai complicata daca ar fi sa povestesc in detaliu, dar asta ar fi strategia in mare. cealalta e cam asta din ghid-ul de mai sus: adica sa treci direct la a domina un warchief si sa faci riots (power struggles) cu el. mie mi-a fost mai usor cu strategia descrisa mai sus, pentru ca trebuie sa omori si minim 10 capitani cu un Graug, si eu reuseam sa consum chiar si 14-15, intr-un sfert de ora (inclusiv bodyguarzii majoritatii warchief-ilor), ceea ce-mi usura oarecum munca la final cu riots-urile. si inca o data nu mi-am batut capul cu 20 de salvari.


    ce-i drept totusi, cand am reusit sa-l termin, a fost lucrand pe o salvare facuta mai devreme, cand a trebuit sa ies in oras, si am oprit jocul exact dupa ce facusem cea mai rapida si mai fructuoasa adunare de intel la inceput. adica intel pentru 20 de capitani si 3 warchiefs (intre care si Ugakuga), in doar 7 minute. si m-am folosit de salvarea asta dupa ce m-am intors acasa, incercand de 3-4 ori sa continui pe ea. si a fost o alegere buna (plus ceva noroc), pentru ca si modul in care erau aranjati pe harta capitanii in salvarea asta a fost destul de avantajos.


    cel mai rau imi pare ca nu am inregistrat ultima incercare. traiam cu impresia ca se va inregistra singura pe PS4, cum mi s-a intamplat la AC Unity sau Alien Isolation. poate o sa detaliez si eu pas cu pas cum am reusit, desi strategia in sine exista deja pe net.

  20. #1740 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Lol, am si uitat de topicul asta ia sa vedem:

    Update:
    • TITANFALL - 2000/2000 - inca de anu trecut din noiembrie
    • Resident Evil HD Remaster- 1000/1000 - de acum 6 sau 7 zile
    • #IDARB- 1000/1000 - de acum 5 sau 6 zile
    RonanN1's X360/XO 100% List | Last Update 10.Feb.2015 | G200711

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 87 of 145 FirstFirst ... 37 77 85 86 87 88 89 97 137 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts