Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 89 of 145 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 ... LastLast
Results 1,761 to 1,780 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1761 SP
    Member legokid220's Avatar
    • Need for Speed RivlasP 100% ps3
    • Dead Nation Apocalypse EditionP PS4 100% ps4
    • Stick to the man 100% ps4
    • PixelJunk Shooter Ultimate PS4P 100% ps4
    • Uncharted Golden abyss 100%P ps vita
    • Watch Dogs 87%P ps4
    • inFamos Second Son 100%P ps4
    • Middle-earth Shadow of Mordor 72%P ps4
    • Titan Attacks 100% ps vita
    • FarCry 4 100%P ps4
    • inFamous First Light 100% ps4

    sau asa v2:

    ---------- Post added 17-02-2015 at 19:28 ----------

    ) baieti , card ca nu m-am prins

  2. #1762 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ti-am editat eu post-ul sa se vada mai bine

    PS: ai un PM in care ti-am explicat mai in detaliu tot procedeul.
    Sau poti sa dai reply with quote la postul tau cand mai updatezi.

  3. #1763 SP
    Junior Member Ker0Sen's Avatar
    1l09924a.png

    #46.Murdered: Soul Suspect 100% (2/10) Joc scurt, poveste buna cateva glitch-uri pe ici pe colo nu foarte stresante cel putin in cazul meu. Mie mi-a dat cateva senzati reci ... sunetul si ambinata jocului in unele faze te tin foarte incordat. Trofeie foarte usoare te trezesti ca l-ai platinat fara sa vrei




  4. #1764 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    100% & Platinum Completionists Thread

    #40 - Destiny

    Dificultatea variaza foarte mult in functie de echipa ta, singurul trofeu cu adevarat dificil fiind "Flawless Raider" in rest numai time consuming.

    A fost o satisfactie sa fac 100% la acest joc , in cea mai mare parte datorita unei echipe care a facut acest joc addictive !

    imageuploadedbytapatalk1424344665.546971.jpg

  5. #1765 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #101+ Duke Nukem Forever - 100%[P] (7/10) Always bet on DUKE - Tin minte ca am inceput acest joc acum aproape 2 ani , dar pentru ca un amic mi-a imprumutat Tlou , am uitat de el.Tinand cont ca am prins sale la dlc acum ceva timp , am spus hai sa il termin si sa il fac mandru pe DUKE Sincer jocul nu a fost asa de rau precum spune lumea , dar nici nu se ridica la nivelul celor din trecut.Umor de anii 90 si multe glume cu sex si lvl's cu alien tits , naked girls si big D..K jokes Mi-au placut foarte mult atat in main game , cat si dlc portiunile cat esti mic si cand mergi cu monster truck sau hoover truck pe luna.Boss battles au fost foarte misto , chiar a fost fun in afara de queen bitch si octoking pe INSANE pff...Pot spune ca jocul este challenging , Insane diff nu este deloc usoara , dar cu trial and error si mult noroc cum am avut la main game il faci pana la urma.Multumesc lui @JeNeI pentru tip guides

    Attached Images Attached Images 1le84c13.png

  6. #1766 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Sniper: Ghost Warrior 2 - parerile mele despre joc aici: http://www.consolegames.ro/forum/f46...t-warrior-2-a/
    Cu multumiri lui Mayhem care m-a ajutat dupa 2 ani de cand aveam SP-ul 100% sa fac si trofeele de MP.
    Attached Images Attached Images 20150219201714.jpg

  7. #1767 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    #41 The Order : 1886

    Cea mai usoara platina.

    Personaje, sunet, grafica, voice acting, atmosfera, storytelling de nota 10+, ce altceva mai vreti ?

    Un joc pe gustul meu, cu usurinta intra in top 5 jocuri ale ultimelor doua generatii (PS3, PS4). Dupa cum am spus si pe threadul dedicat jocului nu ezitati in al cumpara.

  8. #1768 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Pai daca e asa usor cred ca va fi prima mea platina . Nu sunt genul si nu am vrut niviodata sa joc dupa trofee .

  9. #1769 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar




    29. The Order 1886 100% [P] (1/10) Cea mai rapida si mai usoara platina. Avea dreptate ReNeGaDe124, exista potential pentru o serie, doar ca la urmatorul joc ar trebui sa invete din greseli.






    Si am ajuns si la Level 15 cu ocazia asta.


    PS: Iar mi-au stricat astia 100% la Shadow of Mordor. Au bagat si trofeele pentru viitorul DLC The Bright Lord. Pfff. Daca mai fac un Test din ala cred ca-mi iau campii.

  10. #1770 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar


    #23. The Order 1886 - 100% [P] (1/10). Un joc care mi-a placut enorm, nu inteleg de ce i se aduc atatea critici negative. Platina foarte usoara, am ratat doar doua collectibles in primul playthrough si alea se aflau in ochii mei


  11. #1771 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    @raducucosmin eu nu inteleg de ce devs baga dlc asa de grele la platine usoare sau average .Exemplu dantes inferno cu st lucia sh!t , dishonored cu dunwall trials.etc.Mari dobitoci , ei cred ca e fun gulp.Cand baga dlc greu la joc greu nu sunt deranjat , dar te inteleg aici.Good luck

  12. #1772 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + Apotheon (PS4) - 2/10 - 100% [P] - Jocul asta mi-a facut hype de cand a fost anuntat, si intotdeauna mi-a placut. L-am luat la lansare la pret intreg ($15) si pot sa zic ca a meritat. Daca va zic ca a fost creat de doar 2 persoane... Story foarte bun, gameplay placut, un pic la inceput mi-a fost greu sa ma acomodez cu jocul, dar cand m-am prins, abia am putut sa-l pun jos. Este un God of War 2D in stil Metroidvania.

    Mie mi-a placut foarte mult, si il recomand celor care au PS+ si nu numai. Jocurile indie de acest gen merita sa fie cumparate, fiindca oamenii care l-au facut au facut o treaba excelenta. Si au reparat problema cu trofeele, nu ca unii developeri pe care ii doare in dos daca trofeele sar sau nu.

    Patch-ul a fost lansat in SUA, dar se pare ca EU intarzie. Eu am lasat 2 salvari, una la vas, si una in sectiunea Zeus pentru Bloodthirsty Mantis (abia am gasit aceasta arma), fiindca se gaseste doar in 2 locuri, una nefiind accesibila dupa o misiune.

    Eu ii dau o nota de 9.5/10 per total, si 2/10 ca si dificultate (7-8/10 fara glitch pentru dificultatea Olympian).

    Attached Images Attached Images apotheon.png

  13. #1773 SP
    Member b615dub's Avatar
    #51 Bioshock (6/10) - 100%, My daddy is smarter then Einstein... Excelent jocul, inca sunt uimit cum primele jocuri din serie sunt foarte tari. Asa am patit si cu inFamous habar n-aveam de joc pana ce am apucat sa-l joc. Pacat ca primul Bioshock jucat a fost Infinity am stricat firul narativ . Destul de ok modul Survivor mai greu a fost pana am inteles cum se joaca si ce arme sa folosesc pentru diferiti inamici, pana la urma cheia franceza s-a dovedit a fi perfecta. Trofeele Avid Inventor si Worlds of Hurts - Expert au fost cele mai dificile, am terminat challenge-ul cu 14:49 secunde simpteam ca nu se deschidea mai repede usa aia

    1l3c467c.png


  14. #1774 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Bravo man , ai vazut ca se poate.Ai avut timp superior fata de mine GG.Gl la bio 2 boost.

  15. #1775 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    [spoiler=Platinum Arhive]

    #1. Silent Hill: Downpour 100% (4/10)

    #2. Disgaea 3 - 100% (8/10)

    #3. Disgaea 4 - 100% (9/10)

    #4. Resident Evil 6 - 100% (7/10)

    #5. Final Fantasy XIII - 100% (7/10)

    #6. Beyond: Two Souls - 100% (3/10)

    #7. Final Fantasy XIII-2 - 100% (3/10)

    #8. Trinity Universe - 100% (7/10)

    #9. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - 100% (3/10)

    #10. Catherine - 100% (10/10)

    #11. Tales of Graces f - 100% (6/10)

    #12. Tomb Raider (2013) - 100% (4/10)

    #13. Final Fantasy X HD Remaster - 100% (7/10)

    #14. Final Fantasy X-2 HD Remaster - 100% (6/10)

    #15. Ar Tonelico Qoga Knell of Ar Ciel - 100% (6/10)

    #16. Murdered: Soul Suspect - 100% (1/10)

    #17. Nier - 100% - (4/10)
    [/spoiler]

    #17. Nier - 100% - (4/10) - Nu am decat cuvinte de lauda pentru jocul acesta. Povestea e super, cu plot twist-uri care te lasa cu gura cascata . Are printre cele mai epice soundtrack-uri pe care am putut sa le ascult...boss battle themes sunt super! Parca iti da energie numai ascultandu-le si te motiveaza sa dai tot ce ai contra la bossi. Ce sa mai spun, jocul e usor de invatat...imi place ca a imbinat cateva elemente dintr-o serie de jocuri dragi mie (Zelda si FF VII: CC). Trofeele sunt usoare. Daca nu era de acel trofeu care trebuia sa upgradez toate armele la maxim, scadea drastic nota de la 4 la 2 ca dificultate. Cat ce priveste nota pentru enjoyment... 10+++/10. Super jocul...este cu adevarat o capodopera si in sfarsit pot sa spun ca am jucat un joc bun publicat de SE .

    index.jpeg



    Si acum sa va las un mic video, sa va delectati urechile cu una dintre melodiile mele preferate din Nier


  16. #1776 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Ai mancat numele @shiro

  17. #1777 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Am editat imediat dupa ce am postat...mi se parea mie ceva prea ciudat...aveam 100% da nu se vedea la ce

  18. #1778 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    UPDATE:



    #153 Apotheon [P] (6/10)

    O surpriza foarte placuta (PS+ is awesome!). Un platformer cu elemente metroidvania ce mi-a adus aminte de God of War. La inceput nu prea ma intelegeam cu combatul dar pe parcurs am inceput sa ma acomodez. Varietatea gameplayului este destul de mare, astfel ca jocul nu a devenit niciodata repetitiv. Grafica este deosebita, imitand picturile grecesti antice. Ce ar mai putea imbunatati este organizarea armelor/potiunilor. Te pierzi prin meniuri incercand sa schimbi armele.

    Majoritatea trofeelor sunt usor de luat. Colectionabilele sunt toate marcate pe harta si nu se pune problema sa ratezi vreuna. Singurul trofeu greu este sa termini jocul pe dificultatea Olympian. Ultimul boss fight din joc este foarte enervant pe aceasta dificultate.

    Sper sa lanseze un DLC sau chiar o continuare.

    #154 Wolfenstein: The New Order [P] (4/10)

    Un first person shooter solid cu gunplay foarte satisfacator, nivele mari si diverse, ce ofera posibilitatea sa abordezi luptele dupa preferinta (stealth sau guns blazing). Povestea este interesanta, insa nu as spune ca este unul dintre punctele forte. It's a game about killing nazis and that's enough for me.

    Ca si dificultate jocul mi s-a parut mai usor decat ma asteptam. Am jucat din prima pe ultima dificultate (Uber) si am intampinat probleme doar in cateva locuri. Dar cu atentie si strategia corecta am trecut repede. Ultimul boss fight l-am facut din a 2-a incercare. Nu stiu cum de altii s-au chinuit ore in sir la el. Mi s-a parut foarte usor, comparativ cu alte infruntari de pe parcurs. Collectables sunt destul de multe si unele foarte ascunse, veti avea nevoie de ghid ca sa mearga mai repede cautarea.

    Astept cu interes urmatorul joc al celor de la MachineGames.
    Attached Images Attached Images 1l6ed4d9.png 1l0fbf8c.png

  19. #1779 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #102+The Bureau: XCOM Declassified - 100%[P] (4/10) Erase the truth - Un joc foarte underrated si sincer shame on me ca nu l-am inceput mai devreme 60's time + mass effect vibe + aliens = EPIC .Arme foarte cool , boss fights super si cool twist la final. Foarte misto abilitatile tale si a echipei tale , faptul ca ai sistem de lvl up , sidemissions/minor missions si dispatch missions sa upgradezi mai repede echipa si faptul ca poti sa recrutezi mai multi agenti.Mare minus pentru mine este ca devine cam liniar , dar ultimele 2 chapters sunt superbe.Imi place faptul ca la gameplay este mult mai bun decat mass effect sincer.Echipa ta se misca mult mai bine si face damage mult mai bun cu armele fata de echipa din mass effect.
    Pentru ce interesati de platina si 100% daca faceti hangar dlc pe commander , sare trofeul din main game , dar puteti face cam 50% din main game trophies pe dlc , chiar si cel sa termini jocul fara sa moara echipa in misuni.Commander diff pe dlc este destul de grea , spatii mici multi inamici , dar eu asa am scapat de 10 ore si am facut 2 runs la dlc , 4 ore pe commander si 2 ore rookie diff pentru missable.Recomand tuturor acest joc minunat si underrated.Pacat ca nu o sa vedem sequel din cauza vanzarilor...

    Attached Images Attached Images 1l26855a.png

  20. #1780 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar


    + Back to the Future (PS3) - 1/10 - 100% [P] - Jocul nu prea mi-a placut, are foarte putine elemente legatura cu filmul, la acestea se adauga o grafica de PS2 si lag mult, care iti strica toata distractia.

    Attached Images Attached Images 49l81e3a2.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 89 of 145 FirstFirst ... 39 79 87 88 89 90 91 99 139 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts