Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 84 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1667

Thread: Dead Men Clan [DM-C] - Killzone 2

  1. #921 SP
    Member caine_rau's Avatar
    ultimul dlc mai are si 2 gun-uri in plus
    un pic de sare

  2. #922 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Joc de mult ca tactician si mi-am format cateva reguli pe care sa le urmez, numai ca fiind multi tacticieni raman fara spawn-grenades imediat si nu pot sa fiu de folos echipei. ROG insistent pe cei care prefera sa joace tactician sa urmeze cateva reguli simple si nu sa creeze haos total in joc.
    Tacticianul este cel care decide soarta jocului, si daca e folosit aiurea se pierde jocul ...

    Regula 1. Nu arancati spawn-grenades de dragul de a le arunca.
    Regula 2. Nu aruncati spawn-grenades in camp deschis.
    Regula 3. Verificati cronometrul pentru misiunea respectiva, nu are rost sa arunci sp-gr intro zona fierbinte, daca mai sunt 5-10 secunde pana la finalizarea obiectivului - pentru ca zona fierbinte se va muta in alta parte si ramanem fara spawn-grenades o perioada de timp.
    Regula 4. Nu incepeti sa aruncati spawn-grenades la inceputul jocului cand nici macar nu stiti care e obiectivul urmator - Kobayashy - esti campion la astea, nici nu incepi bine si fleosc incepi cu aruncatul
    Regula5. Cea mai importanta !!! Intotdeauna arunca spawn-grenada stand cu spatele la obiectivul, sau directia dorita. COLEGI VOR IESI DIN SPAWN POINT INTODEAUNA IN DIRECTIA OPUSA FATA DE DIRECTIA IN CARE A FOST ARUNCATA SPAWN GRENADA ...

    Tactician (X) -- aruncare grenada --> Spawn Point
    Spawn cooechipieri -- directia spre care se iese --> X (pozitia tacticianului in momentul cand a aruncat grenada) .............. deci practic colegii ies invers fata de directia aruncarii grenadei de catre tactician

    - in jocurile noastre am observat ca:
    - in 25% din cazuri se iese catre un perete
    - in 15% din cazuri se iese catre o tureta
    - in 40-50% din cazuri se iese cu spatele fata de directia obiectivului - in general cu spatele la dusman

  3. #923 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Da man ai dreptate,iar eu am incercat pe cat posibil sa respect primele 4 reguli enumerate de tine de la inceput de cand joc,nu cred ca mai vazut prea des sa pun spownuri asa airea de florile marului.A 5-a regula e putin mai greu de indeplinit fiindca nu prea este timp sa te intorci cu spatele in directia in care te deplasezi, cat mai repede posibil, si sa mai pui spown fiindca deobicei esti omorat imediat.Doar daca esti intr-un loc restrans si nevazut de nimeni mai ai timp sa pui spownul cum vrei tu.Iar faza ca te spownezi catre o tureta asta nu e din vina tacticianului,fiindca tureta aia a fost pusa acolo de catre echipa adversa dupa ce a fost pus spown pointul ca un mijloc de aparare
    L.E.: si inca un ultim fact,de multe ori daca stai sa le gandesti prea mult nu mai apuci sa pui nici un spown ca te ciuruiesc aia de nu te vezi,asa ca e bine cateodata pe plansele mari in general unde ai de alergat de te saturi sa mai pui si cate un spown asa de florile marului(mai ascuns daca se poate) ca sa fie acolo ca nu se stie ce misiune urmeaza, si daca ai vreun spown prin zona te ajuta mult
    L.L.E: as mai adauga o a 6-a regula destul de importanta zic eu,niciodata sa nu fie puse 2 spown-uri unul langa altul!

  4. #924 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Quote Originally Posted by Imouthes View Post

    Regula5. Cea mai importanta !!! Intotdeauna arunca spawn-grenada stand cu spatele la obiectivul, sau directia dorita. COLEGI VOR IESI DIN SPAWN POINT INTODEAUNA IN DIRECTIA OPUSA FATA DE DIRECTIA IN CARE A FOST ARUNCATA SPAWN GRENADA ...
    Scuzati-ma ca ma bag, eu de cand joc killzone folosesc regula aceasta, dar cred ca cei de la GG ar trebuii sa inverseze directia in care ies coechipierii prin spaw point, de multe ori pe warzone cum dai spawn cum te ia pe la spate unu' cu shotgun-ul, ceea ce e chiar nasol...

  5. #925 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Guys...nu uitati ca in seara asta mai avem de jucat finala din turneul de pe Radec la ora 20:00 4vs4
    Echipa din seara asta va fi: Cata25,CIABI-RO,Imouthes,Kobayashi.
    Imouthes sper ca in seara asta ajungi la timp ca sa joci ca am vazut ca eri nu ai reusit si a jucat caine rau (mersi!) in locul tau.Ciabi a vrut sa joace si eri dar nu mai era loc asa ca i-am promis ca joaca azi,si consol3 a zis ca nu e sigur daca ajunge asa ca asta e echipa.Imi pare rau ca sunt atat de putine locuri dar am patito altadata cand aveam meciuri cu mai multi playeri si nu eram destui si deaia cand am cautat acum turnee am ales dinastea cu mai putin playeri ca sa fiu sigur ca suntem destui Duminica mai avem unul de 6vs6
    Bafta!ne vedem on-line.

  6. #926 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Echipa din seara asta va fi: Cata25,CIABI-RO,Imouthes,Kobayashi.
    Imouthes sper ca in seara asta ajungi la timp ca sa joci ca am vazut ca eri nu ai reusit si a jucat caine rau (mersi!) in locul tau.
    Azi vin negresit ...

  7. #927 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Daca renunta cineva,as putea si eu azi ca e mai devreme

  8. #928 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    K consol3,sa fi online in caz ca cineva nu poate juca din motive tehnice sau personale,atunci intri tu.

  9. #929 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Man eu sunt in jumate de ora pe PSN,sa ma incalzesc.
    Oricum asta e primul meu turneu.

    ---------- Post added at 11:43 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

    Ne-au furat acum la 23 doi idioti ...au avut 3-0 apoi am egalat noi dupa care a fost body count si de la ei a iesit unu iar eu mi-am dat seama ca vor omori doi,trei si apoi nu se vor mai spawna...si le-am zis coechipierilor sa facem si noi asta,dar nici nu am apucat ca au fost mai rapizi si au facut-o inainte.Eu mi-am dat seama imediat din emciurile precedente ca asa vor face,asa ca va rog cei care puteti sa facem email-uri la Killzone.com in care sa le raportam problema si poate gasesc ei vre-un pach!

  10. #930 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Bravo celor care au jucat in seara asta,super meciuri.

  11. #931 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Felicitari baieti! (adiandrei1,caine rau si CIABI),a fost o seara super faina.Am castigat 3 meciuri de clan azi,unul dupamasa de 1vs1 si 2 seara de 3vs3 unde am si castigat turneul.Si...in sfarsit a luat si clanul nostru medalia de argint cu 10000 de valor points
    The DEAD MEN are WALKING!
    L.E.: uitati si replay-urile daca vreti careva sa le vedeti,meciurile de 3vs3 au fost super intense mai ales finala
    Killzone.com
    Killzone.com
    Killzone.com

  12. #932 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Baieti imi place ca ne-ati razbunat cu cei care ne-au furat meciul(cei care au iesit pe doi)sia cum sa vandam medalia de 100000.Kobayashi mai fa si tu un turneu de mai multi oameni ,sa joc si eu!

  13. #933 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Felicitări băieţi! Mă bucur că v-aţi distrat şi ca added bonus - you also kicked their asses!

  14. #934 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    GREAT JOB guys !!!! you made me proud !
    astazi sunt si eu acasa, poate ne vedem diseara! anyway, felicitari pentru victorii!

  15. #935 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Kobayashi mai fa si tu un turneu de mai multi oameni ,sa joc si eu!
    Imi pare rau Andrei ca nu ai apucat sa joci la toate meciurile,eri la primul meci de 3vs3 ai fi jucat daca nu plecai asa repede fiindca caine rau a vrut sa te lase pe tine sa joci.Si cat despre meciuri cu mai multi oameni nu stiu cat de indicat este sa ne inscriem la ele fiindca eri seara de exemplu la ultimul meci de 3vs3 nu am fost decat 3 oameni din clan online,care defapt am si jucat!
    O sa mai avem si meciuri cu mai multi playeri dar mai rar fiindca nu mai joaca atat lume ca inainte,cu parere de rau dar asta e adevarul,sunt online in fiecare seara aproape si pot sa vad cati mai joaca si cati nu.
    O sa fie un turneu sau challenge nu mai tin minte exact in data de 29.07.09 de 6vs6 la care cosol3 iti zic de pe acum ai un loc asigurat,si binenteles cine mai vrea sa joace sa anunte aici pe forum

  16. #936 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Kobayashi,multumesc dar am zis ca daca jucati voi nu mai are rost sa stau degeaba pe acolo si nu am mai jucat ,mi-am pus un film si m-am linistit...sigur joc la cel de pe 29.Eu am iesit ieri ca nu imi place sa ma joc cu strainii,imi place sa ne jucam noi romanii intre noi,dar am vazut ca voi jucati hartile noi si eu inca nu le am pana nu le are si enthroll.Anyway felicitari cu meciurile.

  17. #937 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    am vazut ca voi jucati hartile noi si eu inca nu le am pana nu le are si enthroll.
    daca intri in seara asta le avem si noi 2 .

  18. #938 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    daca intri in seara asta le avem si noi 2 .
    Ok man,thx!Dar nu stiu pe al ce ora ajung,ca sunt plecat.Vb. atunci,multumesc!

  19. #939 SP
    Diesel k1du's Avatar
    I'm back, baby!

    ---------- Post added at 06:27 PM ---------- Previous post was at 05:57 PM ----------

    Si daca e vreun meci, ceva, ma bag si eu , doar sa zice-ti cand si la ce ora

  20. #940 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Voi ince din nou sa fac meciuri dimineata,voi juca impreuna cu k1du pt. ca stiu ca el poate juca in fiecare dimineata,mai este cineva care vrea sa joace dimineata?Mana sus!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 84 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Men Clan [DM-C] in Killzone 3 By Enthroll in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 219 Last Post: 18-05-2011, 16:35
  2. Killzone 3 king*s clan By petreking in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 13-04-2011, 18:42
  3. Killzone 2 clan By Alex90 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 04-07-2009, 07:33
  4. Voteaza Clan Killzone 2 By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 137 Last Post: 30-05-2009, 19:19
  5. Clan Killzone 2 By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 28 Last Post: 27-02-2009, 12:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts