Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Tutorial casti PS3

  1. #1 SP
    Member adicodlea's Avatar

    Tutorial casti PS3

    Probabil multi dintre voi ati vrut la un moment dat sa aveti sunetul din PS3 in casti , dar nu s-a putut din cauza iesirilor destul de aiurea ale consolei ! O sa va arat un mic tutorial cum sa faceti acest lucru , nu stiu daca s-a mai discutat , sper ca nu , daca e , imi cer scuze !

    Ce aveti nevoie : o pereche de casti cu iesire normala : Jack 3.5 mm
    un cablu Jack "mama"- Rca "mama"

    si cel mai important aveti nevoie de cablul pe care l-ati primit la ps3 in cutie , VGA

    Acum ce aveti de facut este sa bagati cablul acela original in PS3 bagati castile in mufa jack de mai sus , iar mufele alb-rosu care ies din ps3 , tot in cablul de mai sus, practic le conectati intre ele , acum ce mai ramane de facut este sa setati ca sunetul sa iasa prin acel cablu! Mergeti la settings , sound settings , output si acolo selectati ultima optiune! din acest moment ar trebui sa aveti sunet in casti ! Partea de Video o folositi prin HDMI ,sau ramane cablul galben in cazul in care nu aveti hdmi la tv !

  2. #2 SP
    Junior Member masterblaster's Avatar
    salut...misto tutorialul...dar stii cumva cum se poate pune sunetul pe casti bluetooth??

  3. #3 SP
    Member adicodlea's Avatar
    nu cred ca se poate asta ...! sau daca adaptorul de casti wirelles are intrare jack , ar trebui sa mearga !

  4. #4 SP
    Junior Member masterblaster's Avatar
    multumesc de info

  5. #5 SP
    Member adicodlea's Avatar
    cu placere

  6. #6 SP
    Member faxiu's Avatar
    buna ideea. Eu avand consola chiar langa televizor nu m-am mai agitat si am infipt mufa de la casti direct in TV. O sa apelez la varianta ta totusi pentru a avea sunet si cu PIP/PAP. Cand ma mai uit la un meci cu juma de ochi, nu am sonorul joculkui

  7. #7 SP
    Member adicodlea's Avatar
    da , dar sunt multe televizoare , ca in cazul meu , care au doar iesire optica audio , si nu poti sa le pui casti ! e aiurea rau !

  8. #8 SP
    Member Wagram's Avatar

  9. #9 SP
    Member adicodlea's Avatar
    da , e acelasi lucru !

  10. #10 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    va rog, imi spune si mie cineva de unde pot lua un cablu ca asta? ca am cautat cu orele si nu gasesc nicaieri rca mama la jack mama.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    va rog, imi spune si mie cineva de unde pot lua un cablu ca asta? ca am cautat cu orele si nu gasesc nicaieri rca mama la jack mama.
    Gasesti cam in orice Altex/Media Galaxy/ Flanco la sub 10 RON.

  12. #12 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    ok, mersi. desi preferam de pe net... stau la tara si magazinele astea sunt cam departe de mine

  13. #13 SP
    Member adicodlea's Avatar
    ..

  14. #14 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Da-le un mail celor de la PCZONE si iti trimit ei, au cele mai bune preturi si pot face rost si de lucruri inexistente inca, da-le un mail.

  15. #15 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Intrebare....pentru varianta prezentata, daca sunetul iese prin casti ramane activ si prin HDMI?
    Nu este de preferat sa se mute sunetul cu totul pin iesirea analogica

  16. #16 SP
    Member adicodlea's Avatar
    iti alegi ori hdmi ori RCA !

  17. #17 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Atunci e nasol...nu-i combinatie prea buna (pentru mine)

  18. #18 SP
    Member adicodlea's Avatar
    e ptr cei care vor sa aibe sunetul in casti sau in sisteme 5.1 mai ieftine..care nu au intrari optice !

  19. #19 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Majoritatea TVurilor au pe langa iesirile clasice (Optic sau Analog RCA) si o iesire simpla de casti. ma mir cum de al tau nu are...

  20. #20 SP
    Member adicodlea's Avatar
    majoritatea TV-urilor LCD si Plasme nu au iesire analogica ci doar optica ! Intra intr-un magazin ca Media Galaxy si uita-te la TV-uri si vezi cate din toate din magazin au analogic, de jack nici nu mai vb !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-05-2012, 21:57
  2. Replies: 0 Last Post: 10-07-2011, 12:47
  3. Replies: 0 Last Post: 20-06-2011, 21:28
  4. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 21:55
  5. Rog Tutorial Java PS3 Media Server By paulone in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 28 Last Post: 08-04-2011, 19:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts