Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: PS3 memorie

  1. #1 SP
    Junior Member son1k's Avatar

    PS3 memorie

    Salutare. Vreau sa imi cumpar un PS3 dar mai intai de toate as vrea sa stiu dece au memorile asa de mari..
    Ce pot pune pe unul de 500 GB ?
    Muzica daca as pune.. maxim 1 GB; poze nu pun; filme as pune dar din cate am inteles nu accepta AVI.. si nu stau sa convertesc filme pentru ca nu am inebunit; Jocuri nu as pune pentru ca nu vreau sa o modez.. Deci nu vad ce pot face cu atata memorie in conditiile astea.
    Voi cu ce o aveti umpluta memoria ?

  2. #2 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    La PS3, unele jocuri se instaleaza si daca vrei sa cumperi ceva de pe store, o sa ai nevoie de hdd. Oricum, 12 GB nu o sa-ti ajunga nici in ruptul capului.

  3. #3 SP
    Junior Member son1k's Avatar
    Cat ar fi OK asa sa aiba memoria ? Eu vreau sa imi iau consola pentru GTA IV si viitorul GTA V.. Ma oftic de faza cu filmele ca nu pot baga AVI,MKV.. era frumos sa vad filme HD pe televizor.. am ditamai televizorul dar degeaba daca nu se poate..

  4. #4 SP
    Member rascalov's Avatar
    Sony au pus HDD-urile mai mari ca sa ai mai mult spatiu de descarcare pt. jocurile de pe PS Store.

    P.S.: Iti poti lua un PS3 cu un HDD mai mic, gen 320 GB sau 160 GB. Incearca sa il iei de nou daca gasesti.

  5. #5 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Trebuie sa-mi fac timp intr-un weekend sa fac un ghid al noului utilizator de PS3. Ar trebui adunate toate chestiile care sunt intrebate si lamurite.
    Daca nu face AndRewqp inainte, adun informatiile in weekendul viitor(nu asta) si incer sa pun toate lamuririle intr-un thread.

    Poti pune filmele AVI si MKV pe consola fara sa faci tu conversii, prin PS3MediaServer. Dupa ce vor fi copiate de PS3MediaServer pe consola nu vor mai fi in formatele initiale deorece conversia o face automat programul la copierea fisierelor pe consola.

  6. #6 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar
    Sau ai putea sa iei un Ps3 12gb super slim si dupa sa ii faci tu upgrade cu un hard de laptop sata de 2,5 de cati gb vrei te ar ajunge mai ieftin decat sa iei unul de 500.

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @son1K pentru filme, HD sau nu, poti folosi PS3 Media Server, un streaming de pe PC direct pe consola si se vede si subtitrarea.

    HDD este necesar daca vrei sa-ti iei PSplus, unde vei avea acces instant la 10 jocuri full pentru PS3, trebuie copiate si instale pe HDD, iar in fiecare luna vei primi alte 3 noi, asa ca iti dai seama ca in cateva luni vei umple unul de 500 GB, plus demo-uri si instalarile jocurilor pe HDD, nu toate au aceasta optiune, din cate stiu GTA V va avea o instalare de aproximativ 8 GB

    iar pentru upgrade de HDD recomand: http://www.consolegames.ro/forum/f15...hdd-de-la-ps3/

  8. #8 SP
    Junior Member son1k's Avatar
    Banuiesc ca jocurile care le primesc din acel PSplus sunt de nivel mediocru, nu cred ca primesc GTA IV sau FIFA..

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nivel mediocru funny. verifica imaginea de mai jos si spune-mi daca mai esti de acord cu afirmatia ta, verifica pentru europa si la comun, plus luna trecuta am primit B3
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1376188619.800338.jpg

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poate imaginea asta te ajuta mai mult...
    Attached Images Attached Images playstation_plus_free_games.jpg

  11. #11 SP
    Junior Member son1k's Avatar
    Am crezut ca ofera jocuri gen tetris.. Pai si cum este treaba cu acest PSplus ? Se da vrun ban ceva.. ? Sau cum.. Maine imi iau PS3

  12. #12 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nu mai am memorie pe PS By Mihai Geoghe in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 02-04-2015, 09:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts