Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Rock Band: Band In A Box

  1. #1 SP
    Junior Member Kramer's Avatar

    Rock Band: Band In A Box

    Salutari,
    Am o intrebare legata de pachetul Rock Band: Band In A Box pentru PS3 ( adica, joc + chitara + tobe + microfon). In primul rand, chitara are si corzi sau doar butoane? Ca nu prea-mi dau seama din imagini si tind sa cred ca nu are corzi...
    In al doilea rand, jocul ofera posibilitatea de a canta asa de la 0? Adica nu neaparat sa reproduci o melodie? Un fel de "New Track", in care sa canti o melodie noua, ce nu exista in track list-ul oferit de ei, si, evident, nu pe scor sau levels.

    Posesorii acestui pachet, ati putea sa-mi spuneti cat de bune sunt instrumentele dpdv audio si cat de bun e jocul? Eventual niste poze cu instrumentele...

    Multumesc.

  2. #2 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    chitara are doar butoane.
    din cate stiu eu jocul nu ofera posibilitatea de a canta melodii proprii. Guitar Hero World tour ofera insa aceasta posibilitate.
    sper ca ti-am fost de folos. Best Regards

  3. #3 SP
    Member slabunator's Avatar
    Pachtul Band in a Box nu contine decat "instrumentle", chitara, tobele si microfonul. nu contine si jocul propriu-zis , software-ul.
    guitar hero & rock band sunt fun, dragute, dar nu au nicio tangenta cu cantatul adevarat, nu are cum sa aibe daca "chitara" are 5 butoane, iti dai seama ca exista o conventie,acelasi buton fiind folosit o data pt o nota o data pt alta. singurul beneficiu real (din pct de vedere al dezvoltarii muzicale) e ca te invata sa tii ritmul si creeaza un pic de reflexe si digitatie. oricum, jocul e distractiv, mai ales in multyplayer

  4. #4 SP
    Junior Member Kramer's Avatar
    Pe mine ma atragea ideea pentru ca pe Amazon UK costa 60 de lire instrumentele si inca 15 lire jocul, asa ca iesea destul de rentabil, dar daca chitara n-are corzi, nu prea mai imi surade ideea...si daca nici nu pot canta melodii proprii...

  5. #5 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    Pachtul Band in a Box nu contine decat "instrumentle", chitara, tobele si microfonul. nu contine si jocul propriu-zis , software-ul.
    guitar hero & rock band sunt fun, dragute, dar nu au nicio tangenta cu cantatul adevarat, nu are cum sa aibe daca "chitara" are 5 butoane, iti dai seama ca exista o conventie,acelasi buton fiind folosit o data pt o nota o data pt alta. singurul beneficiu real (din pct de vedere al dezvoltarii muzicale) e ca te invata sa tii ritmul si creeaza un pic de reflexe si digitatie. oricum, jocul e distractiv, mai ales in multyplayer
    tobele sunt singurele care copiaza realitatea. chiar poti sa inveti sa canti la tobe.
    bineinteles ca poti sa inveti si sa "zbieri" in microfon .

  6. #6 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    m-ar tenta un guitar hero chitara + metallica
    ce parere aveti? eu sunt afon in ale chitarii...te ia de la zero...am vazut ca tastele cele 5 sunt amplasate fain pe chitara...si trebe sa te obisnuiesti inainte cu ele..culorile...si locul lor...
    e greu in general...trebe sa ai o mica dexteritate..o tenta cu instrumentul prorpiu zis..sau poti sa o iei de la zero barat in 15

  7. #7 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    poti sa o iei de la zero linistit..e chestie de obisnuinta..si o data ce te obisnuiesti e chiar tare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts