Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Probleme cont PSN

  1. #1 SP
    Senior Member sol1d's Avatar

    Probleme cont PSN

    Help! Am incercat azi (23 nov) sa ma conectez la PSN dar imi zice ca ori mail-ul nu e bun ori password-ul.
    De schimbat parola nu am primit nici un mail si vad pe forum-uri ca mai sunt vreo 2 care au problema asta si au trebuit sa-si reseteze password-ul ca sa le mearga contul din nou.
    Voua va merge?

  2. #2 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...aystation-3-a/ Daca toti ar deschide un thread pentru fiecare problema mica...

  3. #3 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    nu e chiar problema mica de vreme ce mi-am pierdut tot contul PSN, toate jocurile mele fiind digitale
    si daca e problema generala merita un thread propriu

  4. #4 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Toti care avem cont de UK si rest of europe(cred), au fost obligati de sony sa isi reseteze parola, pe motive de siguranta. Pur si simplu dai din playstation 3 sau din store-ul online, forgotten password si vei primi pe mail un link de resetare. Iti pui parola nou si apoi te vei putea loga fara nicio problema.

  5. #5 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    .....in cazul incare chiar iti mai amintesti data nasterii.....

  6. #6 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Mie imi merge sa ma loghez de pe toate device-urile ( Vita , PS3 , Web store , TV ) si am contul pe UK.

  7. #7 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Da, noroc ca mi-am notat datele contului separat
    Vad pe forumul oficial ca e o problema mare asta cu data nasterii, la unii chiar cerandu-le printr-un mail un act de identitate/pasaport, neprimind mail de resetare etc.
    Lumea e cam suparata si sincer, cam are motive
    A, si nu-nteleg de ce aceasta ,,noua masura de securitate". N-am mai auzit pana acum vreun serviciu care sa reteze pass-urile la useri fara macar un mail de atentionare ceva acolo dinainte anuntat.

  8. #8 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Chestia asta cred ca a fost facuta sa se mai curete dintre conturile astea "false" de genul romanii care-si fac cont pe UK. Daca nu mai ti minte data nasterii pe care ai pus-o (in cazul meu nu mi-am pus data reala deoarece pe atunci nu aveam 18 ani si nu am vrut sa fie probleme de genul) ai pus-o deoarece daca le trimiti acte de identitate vor vedea ca nu esti din UK, ceea ce incalca EULA = ban pe cont.

  9. #9 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Asta e cauza problemei tale: PSN EU issues mass password reset as “precautionary measure” | VG247

    We monitor PSN account for any irregular activity. If such activity is detected we will sometimes reset passwords.

    This was done purely as precautionary measure and there was no specific evidence that any accounts had be compromised.

    Only a small number of users were affected by this and as I said this was precautionary so there is nothing specific to worry about.

    I cant provide any further details as this would affect out ability to keep you guys safe.

    If anyone has any concerns about there PSN account drop me a PM or give PlayStation Support a call.

    You should also contact Support if you are unable to reset your password for any reason.

  10. #10 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Malpraxis inteleg, dar de exemplu daca am fost cetatean/am stat in UK in perioada cand mi-am facut contul PSN si dintr-o data ma mut in alta tara (Romania in cazul meu)
    Asta inseamna ca de fiecare data cand ma mut trebuie sa-mi fac un cont nou? WTF?
    + ca nu inteleg ce e asa mare deranj daca trec alta tara doar ca sa am acces la Store ca sa le fac vanzare, nu e ca si cum as lua chestii pe gratis. Si pentru PS+ chiar daca imi da jocuri gratis in fiecare luna tot platesc abonamentul standard.
    Anyway, bine ca am rezolvat-o / rau de aia care sunt in aceeasi situatie si si-au pus data nasterii fictiva

  11. #11 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Nop, insa daca te muti cu adevarat in alta tara nu ar fi prea greu sa le trimiti un scan cu buletinul tau (asa am facut ca sa-mi mut contul de Battle.net de pe UK pe Ro)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Probleme la buy pe PSN/SEN. By mescalina47 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5 Last Post: 05-01-2015, 22:01
  2. Cont PSN By gabytro in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 20-09-2014, 23:19
  3. Cont PSN UK By t3od0r in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 15 Last Post: 04-02-2013, 18:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts