Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Problema gta 5...pe ps3

  1. #1 SP
    Junior Member alin12's Avatar

    Problema gta 5...pe ps3

    Salut..am un ps3 super slim de 12Gb am instalat gta 5 pe el si îmi merge cam sacadat în special în oras pe timp de zi...idei de la ce ar putea fi..?

  2. #2 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Si mie mi se intampla si nush ce sa i fac. Singurul lucru pe care nu l am incercat este schimbarea hdd ului.

  3. #3 SP
    Member colossus's Avatar
    Pai asta mi se intampla si mie (TOT PE ps3) si cred ca tuturor de pe acest forum, si chiar si cei care au xbox360.Se numeste ''framerate'' (adica numarul de cadre/imagini pe secunda), si cum GTA 5 este un joc extrem de complex ,in momentul cand tu mergi foarte repede cu masinuta ,environmentul/orasul
    se proceseaza (se incarca) putin mai greu (si se vede putin sacadat ,insa nu deranjant).
    Deci daca n-ai intampinat alte probleme pana acum , asta nu poate fi considerata o problema.Uite-te mai jos,un model de framerate:


  4. #4 SP
    Member ununou's Avatar
    Se stie ca versiunea digitala a jocului are problema asta.Eu l-am jucat pe blue ray si nu am avut probleme cu framerate-ul sau texturile.

  5. #5 SP
    Junior Member alin12's Avatar
    Nu ştiu lucrul asta mai am si eu să-l fac...ţinând cont ca am schimbat tot spre să fie din cauza hardului să nu fie altceva....

    ---------- Post added 22-01-2014 at 12:44 ----------

    La mine devine cam deranjanta ptr că este prea vizibilă în unele momente...

    ---------- Post added 22-01-2014 at 12:50 ----------

    Si eu tot pe blue ray îl joc am încercat si alt cd dar tot degeaba...

  6. #6 SP
    Member ununou's Avatar
    Ai facut update-urile la joc?
    In cazul in care ai instalate si update-urile atunci e foarte probabil sa fie de la HDD.Pe scurt,ai nevoie de un HDD mai mare.12Gb e insufiecent.

  7. #7 SP
    Junior Member alin12's Avatar
    Am facut si update tot aşa a mers...oricum mai rămân în jur de 500 mb liberi...

  8. #8 SP
    Member ununou's Avatar
    Playstation 3 ultra slim frame rate issues - PlayStation Forum
    Un user de pe acel forum a incercat cu Safe Mode si cica problema a disparut.

  9. #9 SP
    Junior Member alin12's Avatar
    Încercai si eu si tot aşa nici o schimbare...

  10. #10 SP
    Member ununou's Avatar
    Sorry dar alte solutii nu mai stiu.Bafta!

  11. #11 SP
    Junior Member alin12's Avatar
    Asta este oricum ms frumos...

  12. #12 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Quote Originally Posted by alin12 View Post
    Am facut si update tot aşa a mers...oricum mai rămân în jur de 500 mb liberi...
    Este simpla rezolvarea la tine. Iti trebuie hard, am si eu varianta de 12 gb si GTA V pe memoria flash se misca foarte greu. Cumpara-ti un hard-disk sau cel putin fa o proba si o sa vezi ca toate-s bune si frumoase!

  13. #13 SP
    Junior Member alin12's Avatar
    Aşa o să fac ptr că asta este ultima soluţie în rest le-am încercat pe toate...ms frumos

  14. #14 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    eu am hard de 320 si imi merge asa..deci nu e problema spatiului

  15. #15 SP
    Junior Member alin12's Avatar
    Dacă rezolv o să vă anunţ...oricum ms frumos tuturor...

  16. #16 SP
    Junior Member Foarfeca's Avatar
    Eu am superslim 500GB și aceeași problemă e și la mine.Mă rog, nu mă incomodează cu nimic, nu îmi strică jocul, adică pot să joc normal.

  17. #17 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    eu am schimbat ieri HDD-ul si imi merge o idee mai bine

  18. #18 SP
    Junior Member IulianCRC's Avatar
    ce HDD ai pus?

  19. #19 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu cred ca e mai mult efect placebo acum ca ai schimbat hardul. Sigur tot asa merge jocul, sacadand putin ziua in oras, pt ca asa merge el. Consola e deja destul de veche si nu duce chiar bine grafica jocului. Atat doar ca unii nu sunt chiar asa sensibili la chestia asta si o sa iti spuna ca lor nu le scade framerate-ul.

  20. #20 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Daca a pus un hdd cu 7200 rpm, sunt sigur ca poate sa observe o imbunatatire a loadingului din oras!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Problema GTA 5 Xbox 360 By klauddiu in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 08-04-2014, 07:18
  2. Problema GTA V By Keyano in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 17-03-2014, 18:23
  3. Problema GTA IV ( pls help ) By nomad171832 in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 17-09-2010, 13:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts