Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Inainte de a cumpara un PS3

  1. #1 SP
    Junior Member MariusPS's Avatar

    Inainte de a cumpara un PS3

    Buna seara,imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie.Este primul meu post,am citit toata ziua astazi despre ps3 si am cautat oferte.Rog adminii macar o zi sa lase postul (daca va deranjeaza) pentru a vedea cateva sfaturi date de voi
    Doresc sa imi cumpar un ps3 super slim 500gb SH.Am gasit unul si asta are la descriere:

    PS3 Super slim 500gb cu garantie aproape 1 an

    Consola vine insotita de:
    -cutia originala
    -toate manualele
    -toate cablurile necesare conectarii
    -2 controllere originale SONY (unul alb si unul negru)
    -7 jocuri originale (cele prezentate in poza) + Driver SF


    Am vorbit la telefon si pare un baiat serios,a lasat la 650 Ron. Este bun pretul?
    Pentru mine conteaza fiecare banut dat si de aceea vreau sfaturile voastre. Urmeaza sa ma intalnesc cu el si cum nu sunt in tema cu PS3 va rog sa imi da ti sfaturi,la ce trebuie sa ma uit,ma lasa sa-l probez(cat sa ma joc pe el pentru a-mi da seama ca e bun), se poate vedea daca a avut YLOD? Si toate amanuntele acestea...in general la ce este bine sa ma uit inainte de a da banii pe ceva si daca este bun pretul.



    Multumesc frumos,stiu ca sunt foarte multe postari de genul si am citit cat de mult am putut dar ma decid greu si vreau sa mai aud pareri.Imi cer scuze inca o data daca nu am postat unde trebuie,dar cum am spus rog adminii sa lase macar o zi pentru a vedea cateva sfaturi.
    Attached Images Attached Images ps3_super_slim.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    650 lei mi se pare un pret foarte mic pentru ce ofera el. Consola sigur ascunde ceva ...

  3. #3 SP
    Junior Member MariusPS's Avatar
    M-am gandit si eu de asta am venit pe forum sa intreb chiar eu,la ce sa ma uit inainte de a o cumpara. Dar totusi daca omul imi ofera certificat de garantie care dupa vorbele lui mai are 1 an..

  4. #4 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Intra si tu pe bazar si vezi preturile care se cer aici pentru console inca aflate in garantie, cu 2 controllere si jocuri incluse.

  5. #5 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ofera foarte multe accesorii la pretul acela, insa daca te intalnesti cu el, testezi consola si totul e ok, de ce nu
    Personal, as lua de la Altex, garantie 2 ani, consola super slim + joc cadou la 690 ron.

  6. #6 SP
    Junior Member MariusPS's Avatar
    E de 12GB aia care spui tu IRY. Asta de care spun eu e de 500gb,da testez consola si totul e ok...numai ca pot fi pacalit foarte usor ca nu sunt in domeniu,de aceea am venit aici sa imi spune-ti la ce trebuie sa ma uit si ce trebuie intrebat.


    TUDOMIH consola a pus-o la vanzare cu pretul de 750 Ron si ma gandeam cand ma duc sa o probez sa imi lase numai un joc sa o iau cu 600Ron poate vrea asa.(eu o vreau doar pentru GTA 5 si Fifa

  7. #7 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    marius, raspunde si tu la mesaje

  8. #8 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai man e cu 12 gb corect (pe viitor iti poti lua un hard), dar o cumperi de noua cu garantia pe numele tau. De ce sa stai cu frica?
    Dar cum ti-am zis, daca tu testezi consola, omul este foarte ok, si toate cele, atunci merita pretul

  9. #9 SP
    Junior Member MariusPS's Avatar
    Stai,sunt mai greu de cap probabil de la oboseala si nu am inteles ceva. De ce sa stau cu frica? Conteaza daca garantia este pe numele altei persoane? Corect imi pot lua un Hard in viitor dar e scump si nu vreau sa mai bag bani pe urma in ps.E 300-400 din cate am vazut(sper sa nu gresesc) e jumatate din cat dau eu pe ps.

  10. #10 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nu conteaza pe numele cui e garantia. In cel mai rau caz, daca ai avea nevoie, il rogi pe fostul proprietar sa mearga cu tine la magazinul de unde a fost achizitionata consola.

  11. #11 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Daca iti ofera garantia reala si este pe numele lui, atunci este ok. Am omis partea in care iti ofera si garantie

  12. #12 SP
    Member memol's Avatar
    Ai grija ca pe langa foaia de garantie sa iti dea si bonul sau factura de la achizitie,altfel doar aceea hartie cu garantie e fix apa de ploaie.

    Cat despre pret(zicea un coleg ca e mic pretul si sigur ascunde ceva) e unul decent si atata timp cat omul este dispus la proba si nu se eschiveaza nu ai de ce sa iti faci griji

    Am prieten care si-a luat slim de 250gb la 450 de la amanet si merge si acum

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca garantia este inca valabila si este insotita si de bonul fiscal, chiar daca iti va face probleme pe viitor vei avea o siguranta. Daca optezi pentru o consola la mana a doua, macar ia una cu garantie. Pretul este foarte bun, grija doar la acte sa fie ce trebuie.

  14. #14 SP
    Member madskills's Avatar
    imi place asta cu domne, ofera garantie. Ok, sa zicem ca beneficiezi de garantie, cu tot cu bonul, ca altfel vorba celor de aici, e inutila foaia aia. Ce te faci daca nu intra in garantie o eventuala problema pe care o are consola si care intervine dupa cate ore de jucat? Nu sunt expert in domeniul tehnic, dar e ca si cand eu vreau sa-ti vand tie un Ferrari perfect functional (cica) cu 5000 de euro, la pret de Logan. Eu personal sunt sceptic la asa ceva. Pe tine te incanta alea 7 jocuri? Nu stiu care sunt, nu apare nicio poza,
    Si daca ti se defecteaza la cateva ore dupa ce te joci, ce faci, stai zile intregi cu ea la garantie? Daca am inteles eu bine, unele din jocurile incluse sunt gta 5 si fifa. Numai daca vinde astea la bucata plus un controler si isi ia cateva milioane.

    Nu te mai lasa hipnotizat de unele jocuri incluse, in ziua de azi trebuie doar sa cauti atent si cu rabdare pe net si gasesti super jocuri la preturi incredibile. Aceiasi mentalitate o aveam si eu inainte sa-mi iau consola si apoi cand am vazut ca sunt jocuri la 20-30 de lei, ma felicit zilnic ca am mai asteptat, am pus bani si mi-am luat eu consola nou nouta.

    Eu chiar sper sa fie pe bune anuntul, sa nu aiba nicio problema consola dar ala ori te minte ori e cel mai naiv vanzator din istorie la capitolul asta

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce vorbesti tu acolo? Nu compara garantia de la o masina, unde ai o garantie pentru motor, alta pentru cutie si alta pentru vopsea, cu o garantie pentru un produs electronic care de cele mai multe ori se schimba cu totul si nu se repara. Daca tu nu vezi rostul garantiei, bafta cu ofertele de 300ron in stare perfecta, sigur te vor tine mult si bine.

    Ai factura si garantie, daca nu a fost deschisa consola si sigiliul e intact, orice problema apare iti va fi reparata prin garantia oferita de vanzator. Totul se rezolva intr-un termen de 15 zile lucratoare si nu ai nicio grija. Eu cred ca tu nu ai avut pana acum produse cu garantie daca poti spune asa ceva.

  16. #16 SP
    Member sollo's Avatar
    nu vreau sa fac reclama, dar recomand sa iei console de la useri cu Feedback Score mare, gen gatsu10, eu am luat acum 2 ani de la el, 1 controller pentru PS3 original si inca merge perfect, acum 1 luna am mai luat alt controller de la el...am vazut ca avea si 2 console PS3, cu garantie, cu 2-3 jocuri la 750-800 lei...mai dai 50-100 lei in plus, dar stii ca ai luat un lucru bun, de la un om serios, de incredere

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 31-08-2014, 14:33
  2. Replies: 6 Last Post: 15-10-2012, 22:39
  3. Consola, inca un pas inainte pentru tehnolgie By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 3 Last Post: 16-09-2009, 09:29
  4. Cautati Guideline-ul unui joc inainte de a-l incepe ? By Pisboy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 09-03-2009, 14:11
  5. Replies: 9 Last Post: 07-01-2009, 13:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts