Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 24 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 465

Thread: Trophy

  1. #1 SP
    Member killlemalll3's Avatar

    Arrow Trophy

    Sa vorbim aici despre trofee

    Jocuri care suporta prin patch,urmeaza sa suporte sau care se vor lansa direct cu suport trophy


    SUPERSTARDUST-ONLINE
    PAIN-patch septembrie
    UNCHARTED-online
    PIXELJUNKEDEN-online
    BUZZ!TVQUIZ-online
    WARHAWK-online
    BURNOUT-patch septembrie

    Lansare

    LITLLE BIG PLANET
    RESISTANCE 2
    MOTORSTORM 2
    KILLZONE 2
    FARCRY 2
    CALL of DUTY5
    ENDWAR
    BORDERLANDS
    HAWX
    QUANTUMO of SOLACE
    LEGEND of SPYRO
    TWO WORLDS 2
    THIS IS VEGAS
    THE WHEELMAN
    X-BLADES
    THE GODFATHER 2
    BIOSHOCK
    DEAD SPACE
    SAINTS ROW 2
    SOCOM

    Asta pt titlurile care sunt in lucru pt ca restul vor avea toate cu siguranta...

    Eu ma laud cu 100% la

    SUPERSTARDUST HD
    UNCHARTED DRAKES FORTUNE

    Avem un prieten aici care are 100% si la cele amintite de mine si la PIXELJUKNKEDEN,cel mai hardcore jucator PS3 ReNeGaDe124

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi se par cam urate trofeele... sa speram ca in Home trofeele vor fi mai "apetisante". Eu sper sa ai un fel de "vitrina" cu items din jocuri, cu cine stie ce armuri, sau vre-un cap de boss invins

  3. #3 SP
    Junior Member Cris's Avatar
    MGS4 nu are trofee?

  4. #4 SP
    Member canibalu's Avatar
    Nu, din pacate.

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Parca e mai fain sistemul de pe 360, cu achiev. decat la noi... nush ce sa zic, pe mine nu prea ma tenteaza...

  6. #6 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Eu am jucat mult pe 360...Are sistemul pe 360 partile lui bune.Mie imi place chestia adoptata de sony cu trofeele.Singurul dezavantaj fata de concurent e ca parca nu conteaza asa mult level-ul,nu e pus in evidenta sa zic asa spre deosebire de gamertag ul 360 unde e primul lucru care iti sare in ochi cand te uiti la profil,miile de puncte....In restul totul ok.

    In alta ordine de idei,am facut 100% la Uncharted,a fost usor,la Stardust a fost groaznic sa fac 100% ...dar,la Eden...mi se pare imposibil.ReNeGaDe124 a scos si la Eden 100%...cum el stie

    Astept la Pain acum care il am deja si apropo,sa vezi ce ne ard,pe cei ce vor 100% ..trebuie platit add onul plus trebuie cumparate nu stiu ce caractere aditionale din joc ca sa poti obtine toate trofeele,e un mod care trebuie completat cu un caracter de sex feminin...deci...

    Apropo,la Burnout ce se mai aude de update ul ala cu trophy,pe cand?

    In rest,urmatoarele mele trofee vor fi la: Resistance,Motorstorm,Saints row,Litlle big planet.... in rest mai vedem

  7. #7 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Trebuie sa ma apuc si eu de uncharted, am facut cam tot, mai trebuie sa'l joc pe crushing.
    Am facut o porcarie trebuia sa incep pe hard si am inceput pe normal credeam ca imi unloackuie dificultatea crushing si de aia am cam renuntzat.
    Si killemall3, da'mi te rog id-u tau pe care joci ca aveam 3 cu tine care nu erau on am cam curatzat acum o luna lista.
    P.S nu juca pe mai multe conturi ca este acelas lucru nu iti afecteaza pingu m-am documentat este exact cum am spus acum 6 luni

  8. #8 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Pai am observat eu ca nu te mai am in lista,cel mai hardcore jucator online... Am crezut ca te-ai suparat sau ceva.... Eu joc de multa vreme doar pe killlemalll3.Nu joc pe nici un alt cont,am fost plecat vreo luna in vacanta,astept sa-mi dai add.Noasoala faza cu jucatul pe normal...Ai grija ca e cam greu sa ajungi pe unii din noi din urma

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai nou si NovaStrike are trophies:

    Heralder No More: Destroy a Heralder aircraft on any difficulty
    Broken Falchion: Shoot down a Falchion aircraft on any difficulty
    Champion of Praxor: Finish the second stage on any difficulty
    Destroyer: Destroy 500 aerial opponents on any difficulty
    Defender of Khara: Finish the fourth stage on any difficulty
    Ground Sweeper: Destroy 200 Draelus ground structures on any difficulty
    Searer Extinguished: Destroy the Searer on Tolak on any difficulty
    Master of Arms: Unlock the final ship on any difficulty
    Savior of Tolak: Finish the sixth stage on any difficulty
    Don't You Die On Me (Hidden): The friendly rebel Heralder must survive through the end of Khara (Stage 3)
    Hidden Trophy
    Hidden Trophy

  10. #10 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Are niste note groaznice,site-urile serioase nici nu s-au obosit sa faca un review...Poate o sa vanda si acum ca au adaugat trophy...Cand ma gandesc ca e posibil sa ma numar printre ei...

  11. #11 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    PAIN are niste trofee DUREROS de obtinut! am luat si eu unul dupa 3 ore si ala in multiplayer... Faza e dupa cum ati vazut unii ai de deblocat unele chestii in joc pt ca apoi sa lucrezi la un anumit trofeu.Sa mai zic ca poti juca pt chestia si ore bune....Practic parca ar fi 100 de trofee,sistem pre-trophy,daca pot sa-l numesc asa...Criminal oricum.Nu cred ca vad 100% la asta.

  12. #12 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Eu am reusit sa iau vreo 4 si, intr-adevar, sunt infernale. Nu am apucat inca sa cumpar add-on-ul, maine o voi face; sper sa fie ceva mai accesibile cele din Amusement Park. Si inca o chestie, vedeti ca trofeul Trill este bug-uit, nu poate fi luat, mai multa lume s-a plans pe forumuri de aceasta problema; sa nu va chinuiti degeaba cum am facut-o eu.

    P.S.: killlemalll3 cum mai stai cu trofeele la PJ Eden? Ceva progrese?

  13. #13 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Daca nu ai luat inca Amusement park,well,vei avea un soc E cu mult mai greu,parerea mea...Nu iti imagina un park de distractii open world sa zic asa cum e downtown,e intr-o sala f mare cu tot felul de carusele etc.Nu e urat dar e ff greu.De ginit unele chestii si mai ales de ajuns la ele...

    Eden l-am abandonat de cand cu PAIN dar stai linistit,nu te las sa fii singurul cu 100% acum ca mi-ai dat si hartile...

    Pe mine singurul la PAIN care m-a speriat a fost ala care l-ai luat deja cu 1.000.000.000...acum ca sunt cumulate clar il fac 100% glumesc,sper... mai e tot ala cu mingile,am vazut ca l-ai facut,iarasi mi se pare greu...
    ah,si vezi ca daca iau GOLD ul ala la 1mil puncte te iau in seara asta ca am de gand sa lucrez la el

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu stiu de ce isi bate lumea capul asa mult cu trofeele astea,mi se par atata de inutile si ma intreb oare de ce vrea lumea sa arate altuia ca el a dobandit trofeul cutare,scopu jocurilor e sa stai sa le joci sa te distrezi,sa te mai scoata din stresu cotidian.Chiar citeam pe ceva forum cum ca cineva nu va cumpara nu stiu ce joc doar din cauza ca nu va avea suport trophy,daca jocul e bun mi se pare chiar infantil si ilariant lucrul asta.

  15. #15 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Sunt curios daca jocurile multi-platform (in speta x360 si ps3) vor avea in viitor achievements si trofee comune. Ma gandesc ca e dificil pt developeri sa inventeze doua liste de "awards" (ca sa numim un termen comun) care ar trebui sa fie la fel.

  16. #16 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Nu stiu de ce isi bate lumea capul asa mult cu trofeele astea,mi se par atata de inutile si ma intreb oare de ce vrea lumea sa arate altuia ca el a dobandit trofeul cutare,scopu jocurilor e sa stai sa le joci sa te distrezi,sa te mai scoata din stresu cotidian.Chiar citeam pe ceva forum cum ca cineva nu va cumpara nu stiu ce joc doar din cauza ca nu va avea suport trophy,daca jocul e bun mi se pare chiar infantil si ilariant lucrul asta.

    Punct ochit, punct lovit! Exact acelasi lucru vroiam sa il spun si eu. Sa vezi ce agitatie e pe Xbox cu achievements - alte chestii inutile.

  17. #17 SP
    Member sepet's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Nu stiu de ce isi bate lumea capul asa mult cu trofeele astea,mi se par atata de inutile si ma intreb oare de ce vrea lumea sa arate altuia ca el a dobandit trofeul cutare,scopu jocurilor e sa stai sa le joci sa te distrezi,sa te mai scoata din stresu cotidian.Chiar citeam pe ceva forum cum ca cineva nu va cumpara nu stiu ce joc doar din cauza ca nu va avea suport trophy,daca jocul e bun mi se pare chiar infantil si ilariant lucrul asta.
    Aici se vorbesate despre TROPHIES,adica threadul asta este dedicat acelor persoane care joaca pentru a obtine aceste "premii" ... sunt intradevar persoane care se joaca pentru a scapa de stresul cotidian...altii se joaca pentru ca au primit consola cadou...altii se joaca solitare ... genuri si genuri.Nu inteleg ce nu intelegi?

  18. #18 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Eu zic ca sunteti putin offtopic,cum a zis si sepet nu ne intereseaza ce cred unii sau altii,aici vorbim despre trophy...

    Si totusi daca sunteti foarte curiosi,eu spre exemplu vad anumite trofee ca pe o provocare,in acelasi timp savurez si jocul.Si nu e vorba despre cum vrea sa arate unul altuia ce trofeu/achievement a dobandit...pur si simplu,eventual intre prieteni exista unele provocari.Si da,din punctul meu de vedere unele trofee arata skillurile unui jucator,imi amintesc ca preciza cineva ca nu e asa...Ba da e,cand tu ai incercat poate zile in sir sa faci o chestie si remarci ca altcineva a facut chestia respectiva intr-o o ora...Etc,exemplele pot continua...Bineinteles,nu vorbesc de anumite chestii tampite,imi amintesc ca era un achievement la Dead rising unde trebuia sa tii consola deschisa vreo 3 zile sa iei achievement ul,era cumva in timp real...Deci sunt si chestii extreme,nimic de zis.
    In rest,nu zic ca nu cumpar un joc ca nu are trophy suport dar m-a dezamagit spre ex ca Fallout apare fara,atat...
    Ne-am inteles zic eu...

    Jocurile multiplatform vor aveam cam aceleasi,Bionic commando rearmed va primi un patch pt trophy si vor fi aceleasi cu cele de pe xbox.
    Singurul care apare curand si stiu sigur ca va avea trofee exclusive va fi Saints row 2...am inteles ca Sony a insistat in legatura cu asta.Un singur joc,in rest nu stiu.

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    WipEout:

    Bronze:

    • Uplift - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Uplift
    • Warped - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Warped
    • Frenzy - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Frenzy
    • Vertigo - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Vertigo
    • Head Rush - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Head Rush
    • Speed Freak - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Speed Freak
    • Drop Zone - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Drop Zone
    • Meltdown - Obtenez une m�daille pour chaque cellule de Meltdown
    • 1 Gold Medal won, 86 to go... - Obtenez votre premi�re m�daille d'or
    • Flatland Flyer - Lancez et atterrissez apr�s un barrel roll (vrille a�rienne) sur Moa Therma
    • Own the Zone - Obtenez 20 zones parfaites cons�cutives dans l'�v�nement Zone Mode en solo
    • Double Kill - Eliminez au moins deux opposants dans n'importe quelle course
    • Endurance - Finissez un tournoi de courses � 12
    • Connected 1 - Finissez 10 courses en ligne
    Silver:

    • Campaign Legend - Obtenez une m�daille d'or pour chaque cellule dans la course Campaign
    • Airbraker - Atteignez la Zone 50 (Subsonic) dans le Mode Zone sur n'importe quelle piste en utilisant seulement les a�rofreins et les d�placements lat�raux. Le contr�le via capteur de mouvement doit �tre d�sactiv�.
    • Connected 2 - Gagnez 10 courses en ligne
    • Lapped Out - Compl�tez 99 tours dans un solo Racebox, session Speed Lap
    • AG Assassin - Eliminez 50 adversaires en ligne
    • WipEout Disciple - Obtenez 100 000 points de loyaut� pour n'importe quelle team
    Gold:

    • Elite Campaign Legend - Obtenez une m�daille d'or pour chaque cellule dans la course Campaign en difficult� Elite
    • Zone Zeus - En mode Zone, atteignez la Zone 75 sur n'importe quelle piste
    • Arcade Perfect - Finissez premier sur les 16 pistes dans la classe Phantom de Racebox en difficult� Elite.
    • Beat Zico - Egalisez ou battez le record de temps de 30,82 secondes sur Anulpha Pass (avant), Speed Lap, Venom en utilisant le Piranha
    • Livery Liberation - D�bloquez tous les skins de vaisseau du jeu
    Platinum:

    • Trascendence - Gagnez tous les troph�es du jeu

    Aceasta lista este doar un zvon, momentan, nu este oficiala. Se mai zvonesc a fi 11 alte trofee secrete.

  20. #20 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Scuze de double post dar am gasit si poze cu trofeele
    Attached Images Attached Images 02.jpg 01.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 24 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. PSN Trophy Cards By SirAndrew in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 73 Last Post: 08-02-2012, 23:29
  3. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  4. FF XIII trophy list By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 16-12-2009, 13:38
  5. PSN Trophy Cards By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 8 Last Post: 14-03-2009, 12:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts