Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 49

Thread: Ps3-ul va suporta fisiere .mkv

  1. #1 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

    Ps3-ul va suporta fisiere .mkv

    Cred ca multi dintre posesorii de ps3 si-ar fi dorit sa fie posibila redarea fisierelor video .mkv pe consola lor.Personal,din ziua cand am achizitionat-o mi-am tinut degetele incrucisate si am tot asteptat un update de firmware care sa faca posibil acest lucru.Cred ca un astfel de fw ar face aceasta bijuterie sa fie cel mai bun media player de pe piata.Un membru al forumului http://forum.doom9.org care face parte si din echipa divx labs a dezvaluit ca noul codec divx 7 va suporta si folosi si containerele .mkv,mai multe puteti citi aici : Doom9's Forum - View Single Post - .Data releas-ului acestui codec inca nu este anuntata dar circula zvonuri ca ar fi pe la sfarsitul anului sau inceputul anului viitor.Playastation 3 find divx certified nu cred ca dupa lansarea codecului ii va trebui prea mult timp sa-l implementeze intr-un update de fw al consolei.

  2. #2 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    super tare

  3. #3 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    offtopic , stie cineva daca si pe xbox 360 merg fisiere .mkv ?

  4. #4 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Acum inca nu merg.

  5. #5 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    ok, ms

  6. #6 SP
    Member N3O2005's Avatar
    mi-as cumpara PS3 doar pentru acel feature ... mkv playback

  7. #7 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    dupa care ai sa mi-l faci mie cadou , lool

  8. #8 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    poate nu stiu eu modalitatea, dar cum o sa bagati un fisier mkv de 10gb de exemplu, pe ps3? Prin Stick nu merge ca trebuie sa fie fat si depaseste 4 gb. Poate fi share-uit direct prin windows media player ca sa ii faci streaming, fara sa il convertesti?

  9. #9 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Spike,dar un hdd portabil ce are? .La banii cu care ti-ai lua un stick de 16 gb, mai bine iti iei un hard portabil cu conecatare usb de 250-500 gb

  10. #10 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Sg pb e ca hdd-ul respectiv trebuie sa fie fat si nu suporta fisiere peste 4gb

  11. #11 SP
    Member N3O2005's Avatar
    hmm ... ciudat !? la x360 merg hdd-uri ntfs fara probleme

  12. #12 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    ia vezi u ce faci cu xbotul tau si lasa-ne ... just jocking

  13. #13 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Good news !

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Spike, printr-un media server trasnferi fisiere de ce dimensiune vrei tu. am avut eu niste mkv-uri facute vob si aveau vreo 7-8GB. a mers, insa transferul fisierului dureaza destul de mult ca na, am facut-o prin wireless, deci recomand conexiune prin cablu pentru asa ceva.

  15. #15 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    vob-uri si avi am stream-uit si yo si stiu ca pot fi de orice dimensiune, da merge si cu mkv direct neconvertit?

  16. #16 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pai dupa cate se zvoneste va merge si cu mkv.Eu fac streaming cu tversity sau nero....

  17. #17 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Eu cred ca nu e nevoie de media-server thing daca ai un PC capabil sa ruleze mkv-urile. Concluzia e alta. TV-Out rulz !

  18. #18 SP
    Member N3O2005's Avatar
    ideea e sa avem mai putine gadgeturi ... sunt curios daca pot sa rulez mkv-uri de pe un hdd extern dintr-un distro de linux instalat pe ps3 ( let's say ubuntu + ntfs-3g )

  19. #19 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu poti rula,unu la mana in linux nu te poti folosii de procesorul grafic al ps3-ului fiind restricitonat de sony deci mkv va merge ca si melcu,iar doi la amana ntfs nu suporta ps3-ul.

  20. #20 SP
    Member N3O2005's Avatar
    uhm l0ldzee ... aproape toate decoder-urile folosesc cpu-ul pentru decodare mkv ... si m-am referit la un linux cu package-ul ntfs-g3 + un hdd extern formatat in ntfs ... asta cu siguranta este posibil

    ps: pentru neincrezatori -> http://boardsus.playstation.com/play...ssage.id=92624

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. MKV pe PS3 fara conversie sau alte softuri By czoka in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 99 Last Post: 11-04-2014, 23:04
  2. Playstation 4 va suporta jocuri PS3? By Dant3 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 19-02-2013, 10:28
  3. Copiere fisiere 4Gb pe hdd PS3 By dgalec in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 24-09-2010, 04:53
  4. MKV pt. PS3 - Votati ! By darkpaul13 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 28-07-2010, 18:24
  5. Subtitrari pentru fisiere video pe PS3 By drati71 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 50 Last Post: 03-03-2009, 21:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts