Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 49 of 49

Thread: Ps3-ul va suporta fisiere .mkv

  1. #41 SP
    Member maniac360's Avatar
    Si daca o sa apara update pentru suport mkv pe ps3 probabil o sa fie limitat la fisiere de maxim x GB sau clipuri/filme de maxim xx minute. Nu cred ca o sa-si taie Sony craca de sub picioare si sa pericliteze vanzarile de blu-ray.

  2. #42 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    Ar fi ceva sa apara si pentru fisiere mai mici.
    Macar un videoclip hd sa poti vedea fara sa fii nevoit sa faci conversie sau streaming.

  3. #43 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Si daca o sa apara update pentru suport mkv pe ps3 probabil o sa fie limitat la fisiere de maxim x GB sau clipuri/filme de maxim xx minute. Nu cred ca o sa-si taie Sony craca de sub picioare si sa pericliteze vanzarile de blu-ray.
    Ai si tu un punct de vedere cu vanzarile blu ray dar s-o luam si altfel. Cine pirateaza pirateaza,cine nu nu. Oricum filmele exista deja piratate ,nu ar creste numarul lor pe net din cauza suportului mkv pe ps3 in schimb cred ca ar creste drastic vanzarile ps3-ului si o data cu sistemele si numarul de jocuri vandute,ar devenii cel mai bun media player . Cine stie ce strategie de piata au,vom vedea. Oricum filme piratate gasesti in orice format iar cine vrea un blu ray original de calitate il va cumpara, cine nu oricum va folosii un mkv2vob. Iar daca ajungem acum la vanzarea de filme blu ray atunci sony nu ar mai ieftinii niciodata blu ray writerele si discurile nu? Cand acestea se vor ieftinii vanzarea de filme blu originale va fi mult mai pericilitata decat in caz cu impelementare de suport mkv.

  4. #44 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    degeaba sa lansat
    nu vom pupa noi asa ceva
    sau daca se va intampla asa ceva sigur vor fi restrictii care mare lucru nu rezolvi


    ar fi bine daca ar fi o limita la 2 gb
    nu ar fi mare problema,dar sa mearga naiba mkv ala

  5. #45 SP
    Member maniac360's Avatar
    @Srachi: da ai dreptate, dar uita-te la suportul divx care e limitat la 2gb

  6. #46 SP
    Member dilibau666's Avatar
    da io nu stiu de ce trebuie sa ne chinuim cu linux si alte socoteli cant exista mkvmerge GUI sau tsmuxer care unesc srt cu mkv in 5min si il imparti in cate feluri vrei tu pentru a putea fi pus pe ps3 fat32...barem da barem sa fie adevarat si sa asigure sony suport pt mkv asta e prob si nu cum punem fis mai mari de 4g pe ps3....

  7. #47 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    nu stiu mkvmerge GUI cum este insa tsmuxer se descurca excelent cind vorbim de viteza conversiei insa la subtitrari doh !!! De preferat mkv2vob.

  8. #48 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    nu stiu mkvmerge GUI cum este insa tsmuxer se descurca excelent cind vorbim de viteza conversiei insa la subtitrari doh !!! De preferat mkv2vob.
    Cum pui suburi cu mkv2vob fara sa trebuiasca sa faca transcoding? Eu numa nu reusesc, tot timpu daca bag un sub imi face transcoding iar asta tine cateva ore pe pc meu.

  9. #49 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    nu pui, face tot timpul transcoding dar cel putin ai subtitrati pe cind tsmuxer rapid si tot ce vrei insa subitrari la anu' si la multi ani !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. MKV pe PS3 fara conversie sau alte softuri By czoka in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 99 Last Post: 11-04-2014, 23:04
  2. Playstation 4 va suporta jocuri PS3? By Dant3 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 19-02-2013, 10:28
  3. Copiere fisiere 4Gb pe hdd PS3 By dgalec in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 24-09-2010, 04:53
  4. MKV pt. PS3 - Votati ! By darkpaul13 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 28-07-2010, 18:24
  5. Subtitrari pentru fisiere video pe PS3 By drati71 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 50 Last Post: 03-03-2009, 21:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts