Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: The Evil Within PS3 intrebare

  1. #1 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar

    The Evil Within PS3 intrebare

    Salut. Am o rugaminte. Daca a jucat cineva jocul The evil within pe ps3 sa imi spuna cum se misca ca si frame rate. Am incercat sa vad pe youtube sau sa citesc alte forumuri dar nu m-am lamurit. Am inteles ca mergea prost dar in urma unui patch merge ok. E un joc care as vrea sa il joc dar nu as vrea sa dau banii aiurea pt ca nu imi place sa joc jocuri sub 30fps, iar PS4 inca nu imi iau . Multumesc!

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ia-l linistit ca merge oki mai scade uneori sub 30 dar nu te afecteaza (pt. ca vei sta concentrat la si pe actiune) Ii un super joc (underrated, din pacate) ce nu trebuie ratat.

  3. #3 SP
    Member renatoman's Avatar
    merge bine, eu am jucat varianta ps3 si am incercat si ps4 ca sa fac o diferenta(am prins un special edition la un pret f bun). Intradevar arata mai bine pe ps4 dar eu sincer nu am observat caderi deranjante de frame la ps3 ca sa nu merite jucat.

  4. #4 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Multumesc de raspunsuri. O sa mi-l iau . O ultima intrebare: a aparut un patch si pe ps3 care sa elimine dungile negre de sus si jos (letterboxl)? Am citit pe undeva ca ar fi aparut. Mersi!

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #6 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    L-am luat si l-am terminat. Concluzii: e un joc bun, aduce mult cu Resident evil 4 dar mie mi-a parut ca si gameplay ca aduce si cu The last of us. Oricum il recomand tuturor fanilor genului. Ca si poveste...e mai incalcita dar o intelegi in cele din urma. Ca si performante...e ok e jucabil pe ps3.
    In alta ordine de idei cred ca jocul asta e exemplul perfect pt cat de mare e infuenta developerilor in ce priveste resursele utilizate de un joc. Nu mi se pare un joc cu o grafica dementiala, chiar uratica as spune, dar ma rog e sa zicem intentionat facuta asa sa fie in ton cu jocul. Cerintele pt versiune pc sunt exagerat de mari, iar pe console...puteau sa il faca sa mearga mult mai bine (vezi TLOU ps3 si ps4...) . In acest mod un dezvoltator de jocuri sunt convins ca ar pute sa ceara pt un joc solitaire resurse de 32gb ram, i7 si placa video de 8gb....si sa mai sacadeze cate-odata . Ideea e simpla, jocurile se pot face sa mearga impecabil pe sistemele actuale sau sa mearga de rahat....depinde de developeri, care sunt lenesi cer bani multi si resurse nesfarsite...dar si de utilizatori care vor rezolutii 4k si pe telefon si ochiu lor habar nu are ca nu percepe, dar e cool sa-l ai... E minunat faptul ca exista inca console si oarecum ii obliga sa se incadreze in specificatii....altfel ne-ar trebui configuratii de computere nasa sa jucam un solitaire .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts