Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Achizitionare Playstation 3

  1. #1 SP
    Junior Member MachineGame's Avatar

    Achizitionare Playstation 3

    Salutare, dupa cum scrie si in titlul acestui thread, am in plan sa cumpar o consola Playstation 3 si as dori sa aflu cateva detalii despre asa ceva.
    >> In primul rand am o mare nelamurire legata cu YLOD-ul, adica daca o sa crape imediat dupa cei 2 ani de garantie mai bine numai cumpar, ca n'are rost. Si daca sunt riscuri sa primeasca YLOD cam cate ore pe zi as putea sa joc continuu sa fie totul in regula ?
    >> Legat de controller, eu de 13 ani sunt "gamer cum s-ar spune" de calculator si sunt obisnuit cu tastatura si mouse-ul, am un prieten care are un Xbox de vreo 1 an si mi-a zis ca pur si simplu nu se poate obisnui cu aceal controller, asa este si cu cel de la PS3 ? Cam in cat timp ma voi obisnui ?
    >> In legatura cu serviciul Steam, am auzit in unele parti ca Playstation se poate conecta la Steam chiar de pe consola, am un cont de Steam cu un joc Call Of Duty pe el, jucat de cateva ori de pe calculator, daca as cumpara consola as putea sa downloadez acel joc pentru consola direct de pe contul de Steam ?


    Sper sa luati in serios acest thread si sa nu incepeti sa va certati pe baza lui, sau sa faceti misto de mine, recunosc sunt incepator in domeniu si sper sa ma ajutati. Multumesc.

    PS: Consola care am in plan sa o cumpar ar fi Playstation 3 Superslim. Inca ceva, am auzit ca versiunea slim e mai buna, se poate sa ma lamuriti.

  2. #2 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    1. YLOD-ul depinde de cum intretii consola. Trebuie sa o ti in spatii libere (sa aibe spatiu minim 15 cm in jurul ei), sa o cureti de praf, mai ales in spate la aerisire.
    2. Te obisnuiesti rapid cu el. Mai greu o sa fie putin la FPS-uri, dar in maxim o saptamana o sa inveti.
    3. Nu stiu daca merge chestia cu Steam. Pe PS3 o sa ai nevoie de un cont PSN pentru a juca online.

    Avantaje pentru PS3 Super Slim: are HDD 500GB; consuma mai putina energie; e mai mic, deci ocupa mai putin spatiu.
    Dezavantaje: calitatea materialelor e mai slaba.

  3. #3 SP
    Junior Member MachineGame's Avatar
    Pai am inteles ca daca desfaci consola in caz ca primesti YLOD sau pur si simplu ii desfaci suruburile pierzi garantia... deci daca o intretin cum ai spune tu, ma tine macar 5 ani ?

  4. #4 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    In mod normal da. Nu trebuie sa te complici sa o desfaci daca se intampla cazul sa iti dea YLOD in timpul garantiei. O sa ai cateva sfaturi si in manualul cu instructiuni.

  5. #5 SP
    Banned Templier's Avatar
    eu am consola Ps3 de 6 ani si nu am avut YLOD

  6. #6 SP
    Junior Member cryssgr26's Avatar
    salutare mi-am achizitionat un ps3 slim de 320 de g de la un amanet cu garantie o luna de zile,consola e ok stare buna arata bn dar e fara sigiliu si se cunoaste ca e umblata in ea acum in aceasta luna de garantie pot sa o duc inapoi daca sunt nemultumit dar va repet merge ok fara probleme credeti k am facut o alegere bun?

  7. #7 SP
    Banned Templier's Avatar
    cat ai dat pe ea?din ce an e?cate manete are?are jocuri

  8. #8 SP
    Junior Member cryssgr26's Avatar
    2 jocuri un dual shock am dat 4 mil jumate si pe factura vad ca cel care a a manatato a cumparata noua de la real din 2012

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Parca vreo 450 de lei a spus. Eu nu as pastra consola. Daca mai pui 100-150 ai șanse mari sa găsești o consola cu sigiliul intact. Nu mai spun ca peste o luna ai sanse mari sa cumperi un PS3 nou cu garantie din magazinele care vor participa la Black Friday cu doar 600 de lei. Bafta!

  10. #10 SP
    Junior Member cryssgr26's Avatar
    amanetato si cumparata noua scuzati greselile

    ---------- Post added 23-10-2014 at 12:40 ----------

    am fost si am vazut o consola cu sigiliu pe ea era praf mai vroia si 5 mil trosnea in ultimu hal cand bagai cd in ea si nici nu citea

    ---------- Post added 23-10-2014 at 12:43 ----------

    da asa e dar nu prea imi permit nou si la black friday cat crezi ca scade un mil cam asa a fost si anu trecut

    ---------- Post added 23-10-2014 at 13:05 ----------

    alte sfaturi va rog frumos

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Achizitionare receiver AV By Spike in forum HiFi
    Replies: 7 Last Post: 12-05-2012, 22:43
  2. Sfat achizitionare ps3 . By afganistanu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 17-11-2011, 11:23
  3. Sfat achizitionare PC By Zaktan in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 15-05-2010, 19:00
  4. Sfat achizitionare PC By Ovidiu in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 02-05-2010, 14:17
  5. Achizitionare Casti. By Teo in forum Hardware
    Replies: 9 Last Post: 14-03-2010, 21:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts