Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 134

Thread: GT5 Prologue

  1. #1 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

    GT5 Prologue

    Am vazut ca nu e nici un thread deschis pentru Gran Turismo 5 si m-am gandit, de ce sa nu avem si noi unul? ca doar este unul din jocurile cele mai importante pentru PS3. Si binenteles incep eu cu un news din care reiese ca avem un update ce include inca 3 "super-masini", daca le putem numi asa + alte imbunatatiri
    Mai multe detalii aici : PlayStation.Blog Gran Turismo 5 Prologue Update Available Now! And Includes NEW CARS!!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Spre rusinea mea, mai mult am jucat demo-ul decat jocul full... m-au pacalit baietii de pe Live cu Forza
    Stie cineva cate trasee/masini sunt in GT5 Prologue ?

  3. #3 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Nice find cu update-ul, cand ajung acasa dau o tura repede.

    Monky: 73 cars + 9 tracks info aici

    si cateva poze dragute
    Attached Images Attached Images 2908381279_ba235125e1_o.jpg 2909240814_c83d93c6ec_o.jpg 2909241366_3ab46e4ac9_o.jpg 2908393345_958082df16_o.jpg 2908421333_994822babb_o.jpg 2909228438_0a356a9d40_o.jpg 2908421929_f99502b9bd_o.jpg 2909228142_ed19af9f86_o.jpg 2909269384_7449fe6e7d_o.jpg

  4. #4 SP
    Junior Member czoka's Avatar
    Care i treaba cu filmuletele din gt5 proloque....cum s-ar putea downloada...de ex . episoadele top gear.....

  5. #5 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    + cateva numai bune de wallpapers
    Attached Images Attached Images 123.jpg 1234.jpg 12345.jpg 123456.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

  6. #6 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by czoka View Post
    Care i treaba cu filmuletele din gt5 proloque....cum s-ar putea downloada...de ex . episoadele top gear.....
    Am incercat si eu dar n-am reusit. Eram pe cont de us, le-am dat add, dar cand ma duce la store nu sunt in lista.

  7. #7 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    mi-as cumpara ps3 doar ptr acest joc .

  8. #8 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Am incercat si eu dar n-am reusit. Eram pe cont de us, le-am dat add, dar cand ma duce la store nu sunt in lista.
    La mine a mers, tot de pe cont US. N-am incercat cu TopGear pentru ca mi se pare o marlanie sa fie valabile doar 28 de zile, am incercat cu All about Ferrari.

  9. #9 SP
    Junior Member czoka's Avatar
    Spec III Update Notification

    Update pt. GT5 prologue

    Oct 03, 2008
    The free online update of Gran Turismo 5 Prologue to Gran Turismo 5 Prologue Spec III has begun.

    The main contents of this update are as follows:

    Additional Cars
    - The following 3 cars have been added, for a total of 74 cars.
    - Citro�n / GT by Citro�n
    - Ferrari / Ferrari California
    - Lotus / Evora

    Events
    - The amount of all event prizes have been increased.
    - The difficulties of all events have been readjusted.

    Controllability
    - Improved controllability using the wireless controller.
    - Added key assignments for Player 2 in "Device"

    Time Trial
    - Speed limitation due to penalties have been removed, and changed to invalidate laptimes.

    Drift Trial
    - Changed to a rolling start.

    Other
    - Corrected a problem where the steering controller moves while at a standstill.
    - Improved sound volume balance for sound effects.
    - Manual updated

  10. #10 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Nu trebuie sa intrati pe PS Store. Pur si simplu lansati jocul si accepti downloadul cand va intreaba la inceput.

  11. #11 SP
    Junior Member PortoCalioSu's Avatar
    mie imi da eroare la download, asa mi-a facut si cand am facut updateul la Spec II, dar atunci am setat ceasul si data de pe net si a mers, acu ce sa-i mai fac ?

  12. #12 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Si mie mi-a dat eroare de 2 ori. Nui-i nimic, iesi din joc intri iarasi. Dupa ce ai intrat in joc si iti zice iar de update ii refuzi si iti va intra in meniul principal al jocului. Apoi incerci sa intri intr-un online racing sau ceva ce are legatura cu netu si iti va zice iar de update. Pui la download si cred ca iti va merge pana la capat de data asta, cel putin pentru mine a mers

  13. #13 SP
    Junior Member PortoCalioSu's Avatar
    multumesc de sfaturi, si precum ai zis si tu am reusit aseara prin mai multe incercari

  14. #14 SP
    Junior Member czoka's Avatar
    Daca stie cineva cum se rezolva problema cu download din onlinetv din joc si anume sa potzi sa downloadezi top gear sa ma anunte si pe mine thx

  15. #15 SP
    Member slabunator's Avatar
    pe mine m-a dezamagit profund...tot n-au pus un damage sytem nici acum, te poti baga frontal cu 200 kmh intr-un zid sau o alta masina si n-ai nici o zgarietura, masina arata ca scoasa din show-room ... te lovesti de anumite obstacole nesemnificative, cum ar fii acei stalpi mici din nivelul cu muntii si nu poti trece prin ei cum ar fii normal...

    desigur are si parti bune cum ar fii o grafica nemaipomenita si posibilitatea de a alege (in versiunea finala)din cea mai larga gama de masini oferita in vreun joc...oricum daca nu fac ceva cu physics enginu si cu damage sistemu, in versiunea finala, atunci sunt demni de mila si nu inteleg dc mai folosesc fraza " GRAND TURISMO, THE REAL DRIVING SIMULATOR" pt advertising

  16. #16 SP
    Manager paul's Avatar
    Au zis ca o sa fie si damage system in jocul final.

  17. #17 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Au zis ca o sa fie si damage system in jocul final.
    atunci e excelent ms de info

  18. #18 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    O poza cu posbilul damage : GameSpot Forums - System Wars - Gran Turismo 5 Prologue with DAMAGE! (56k). Dati-va cu parerea si voi, mie mi se pare destul de real

  19. #19 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    tocmai a fost declarata un fake gran turismo prologue nu va avea damage, versiunea full va avea acest feature.

  20. #20 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Treaba cu damage sta in felul urmator - pentru a folosi masini in joc si mai ales daca sunt copii fidele ale versiunii de strada care se comercializeaza in RL (cum este cazul GT), sunt acordate licente de catre producator. Insa niciun producator de masini in lumea asta nu accepta un model de damage ce nu reprezinta fizica realista sau poate doar daca se munceste serios la fiecare masina in parte, si la cate masini sunt in GT=munca titanica.
    De asta in jocurile cu masini licentiate nu vedem decat un damage model slabut, doar la nivel vizual sau vedem damage cat de cat realist doar la masini de track racing.

    Oricat de mult imi surade ideea unui full damage model, nu cred ca va fi cazul aici, repet poate doar ceva simplist cum vedem si in alte jocuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts