Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: No more LIVE for XBOX Originals

  1. #1 SP
    Senior Member Krusht's Avatar

    No more LIVE for XBOX Originals

    S-a decis incetarea furnizarii serviciului XBOX LIVE pentru jocurile originale de XBOX incepand cu data de 15 Aprilie 2010.
    Nu stiu pe cati dintre voi o sa afecteze acest lucru sau mai bine zis daca mai sunt unii dintre noi care mai joaca inca pe LIVE jocuri de XBOX.
    Eu am cumparat recent Splinter Cell Chaos Theory special pentru partea multiplayer de Co-Op si SvM si pot sa spun ca nu mi-a prins tare bine vestea asta.


    Xbox Press : A Letter from Marc Whitten: Discontinuation of Xbox LIVE for Original Xbox Games

  2. #2 SP
    Senior Member tray's Avatar
    scuze,dar "does anyone gives a damn?"

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ieri am citit stirea astape vg247 si am fost uimit . Nici nu stiam ca exista Xbox Live pt Xbox-ul original

  4. #4 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    scuze,dar "does anyone give a damn?"
    Eu am expus cazul meu pentru care chiar imi pare rau ca se va opri LIVE pentru jocurile originale de XBOX. Poate mai sunt si altii in situatia mea.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #6 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    @Krusht: Pai hai mai repede cu CT. Avem timp sa jucam co-op/SvM pana pe 15 aprilie. Apoi trecem la Conviction si daca vrem SvM, avem DA.

    @tray: No comment. Pentru cultura ta generala, foarte multi oameni inca joaca ceva de Xbox Original, multiplayer.

  7. #7 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    @Krusht: Pai hai mai repede cu CT. Avem timp sa jucam co-op/SvM pana pe 15 aprilie. Apoi trecem la Conviction si daca vrem SvM, avem DA.

    @tray: No comment. Pentru cultura ta generala, foarte multi oameni inca joaca ceva de Xbox Original, multiplayer.
    credeam ca backward compatibility la 360 include si online gaming ,ma scuzati

  8. #8 SP
    Junior Member N1ghtM@r3's Avatar
    deci sa inteleg si eu, vor inchide liveul de tot, sau vor da drumu unei alte posibilitati online?

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by N1ghtM@r3 View Post
    deci sa inteleg si eu, vor inchide liveul de tot, sau vor da drumu unei alte posibilitati online?
    da . o sa inchida live-ul de tot pt xbox original si cred ca asta o sa insemne no more online multiplayer . Btw , de curiozitate , trebuia sa platesti ceva pt live-ul asta ? (tot 50$ ca la 360 ? )

  10. #10 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    Mda, pacat ca inca mai am vreo 16 jocuri de Xbox 1.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Sacaluka View Post
    Mda, pacat ca inca mai am vreo 16 jocuri de Xbox 1.
    ...cred c-ai �nțeles greșit știrea Jocurile XBOX (cele care se joacă offline ca să zic așa) nu sunt afectate.

  12. #12 SP
    Junior Member N1ghtM@r3's Avatar
    what the...?! cum naiba sa inchid frate liveul astia sunt nebuni?! pai daca vor inchide liveul nu mai ramane xlink kai?

  13. #13 SP
    Member Skaar's Avatar
    stirea asta nu ar fi trebuit sa fie pe aria de xbox in loc de x360? Sunt unele persoane care nu prea stiu diferenta dintre cele 2 console

  14. #14 SP
    Junior Member N1ghtM@r3's Avatar
    deci pana la urma vor inchide liveul de la xbox 360 sau cel de la xbox 1 ~ ?

  15. #15 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    De la Xbox 1 bai .....

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    N1ghtM@r3 presedinte, N1ghtM@r3 presedinte!

    Sorry de offtopic dar nu m-am putut abtine, unii char nu stiu sa citeasca.

  17. #17 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    Stiu ca offline nu e afectat dar eu inca mai speram sa joc SCCT si Halo 2 online.

  18. #18 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by Sacaluka View Post
    Stiu ca offline nu e afectat dar eu inca mai speram sa joc SCCT si Halo 2 online.
    Lasa ca jucam Chaos Theory pana pe 15 Aprilie si apoi trecem la Conviction. Cat despre Halo 2 ... vine Reach Beta in martie.

  19. #19 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Pentru cultura ta generala, foarte multi oameni inca joaca ceva de Xbox Original, multiplayer.
    VINOVAT!

    Am jucat pe xlink-kai...partea proasta e ca nu am slot liber de pci pentru inca o placa de retea si nici nu am cablu de cross-over prea lung (1 metru doar) + ca am Rds

    Ar fi fost frumos macar sa lase live-ul classic pentru 360 (backwards compat.)
    Adica sa joc de pe x360 halo 2 in multiplayer.

  20. #20 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Poi daca ii so iei asa te poti juca Halo 3 pe xbox360 si e cam acelasi lucru cu 2-ul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  2. Xbox Originals By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 0 Last Post: 01-07-2009, 02:25
  3. GTA San Andreas pe Xbox Originals By Bobby in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 23-10-2008, 15:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts