Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Best Games of the PS2

  1. #1 SP
    Member tsuby's Avatar

    Best Games of the PS2

    Era PS2ului apune. Sau mai degraba spus a apus deja. Zecile de jocuri bune inca mai atrag dupa sine vanzari, insa puterea acestui magician e mult prea mica fata de monstrii actuali: PS3 si X360.
    Aceasta consola ramane preferata mea si poate si a multora dintre voi. Am foarte multe amintiri placute,momente care m-au lasat cu gura cascata sau mi-au adus un zambet pana la urechi.
    Pentru mine,nu este moarta si as vrea sa enumeram,sa facem topuri cu cele mai bune jocuri pe care le-am jucat,jocurile care raman in sufletul nostru and so on. Stiu ca o sa fie aproape gol acest topic, dar PS2ul merita toate laudele.

    Metal Gear Solid 2
    Metal Gear Solid 3 - MY FAVORITE GAME OF ALL TIME :X.
    Bully - un joc foaarte foarte fun.
    Fahrenheit - cu vreo doi ani inainte de Heavy Rain,jocul asta m-a uimit pur si simplu si n-am putut intelege de ce este asa de underrated.
    Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3 - best fighting game for me.
    God of War - Kratos pwnz ass.
    God of War 2 - Kratos pwnz ass.X2!!!
    PoP:Series
    Jak and Daxter Series - jocuri mai copilaresti, un fel de Nintendo portat pe PS2. Foarte tari,recomand!
    NFS MW - best racing game.
    Okami - cel mai original joc pe care l-am jucat vreodata.Superb.
    Hitman Blood Money - Gotta love the bald guy.
    GTA:SA - l-am jucat pe PC,recunosc, dar totusi un joc extraordinar.

    Exista si titluri,foarte bune daca ar fi sa ma iau dupa opinia generala, de care pur si simplu nu m-am putut atasa,cum ar fi:
    Grand Turismo 4 - MW2 ramane jocul meu preferat de racing,iar GT4 pur si simplu mi s-a parut sadic de plictisitor.Singurul lucru bun pe care il are este grafica.
    Devil May Cry 3 - e frumos, insa nu are nimic special[IMO].
    Final Fantasy X - aproape l-am terminat si nu mi s-a parut iesit din comun.
    God Hand - e al naibii de greu
    Kingdom Hearts Series
    Black&other shooters - nu prea imi plac shooterele,sunt foarte pretentios.

    Jocuri necunoscute care imi plac enorm:
    Katamari Damachi[when they made this,they were high.Very hiiiigh ~.~]
    Alien Hominid - mai mult un minigame,but still
    The Simpsons

    PS: N-am apucat sa decat inceputul RE4 care mi s-a parut ok si am ajuns la o chestie unde nu mai stiam ce sa fac. Intru frumos pe net ptr walkthrough si acolo zicea ca trebuia sa fac si blabla[de acolo mi-am dat seama ca nu am luat o gramada de iteme care pareau importante <.<]. Oricum era la un prieten si .. mda.
    La acelasi prieten am jucat si inceputul Shadow of the Collossus pana am ajuns la gigantul ala si nu stiam ce sa-i fac si prietenul ala[care terminase jocul] mi-a zis sa ma prind ca dupa o sa inceapa sa-mi placa. Am tot incercat sa ma catar pe ala si nu-mi iesea nicicum si am abandonat.

  2. #2 SP
    Member drik's Avatar
    Aw man I loved God Hand... Fara sa vorbesc despe piraterie, acesta si inca o mana de jocuri pe care pur si simplu nu le gaseam la acea vreme m-au facut sa imi modez PS2... The harder the better. DMC3 la fel.

    Ico & Shadow of the Colossus... Seria Onimusha... Twisted Metal... Oh si SSX! GTA3. Viewtiful Joe. Def Jam: FFNY.Tekken, SoulCalibur. Zone of the muthafreakin` Enders! Astea pe langa ce ai mentionat deja... Nu vreau sa incep acum ca nu mai termin pana maine dimineata...

    MGS3 a fost oarecum pe alta frecventa decat mine. Didn`t really care for it... Ramane in pe ultimul loc din serie pentru mine...

  3. #3 SP
    Junior Member Robbye's Avatar
    Seria God of War,pentru mine cel putin,ramane imbatabila !
    Am jucat cam tot ce ati spus voi ^,insa ce-au creat baietii de la Santa Monica,e pur si simplu formidabil !

  4. #4 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Seria Onimusha.
    Ce nu as da sa apara un Onimusha si pe PS3! Am terminat Onimusha 3 de vreo doua ori pe calculator, mi s-a parut foarte foarte fain gandit si lucrat. Parca urma sa apara ceva Onimusha 4... dupa care am pierdut firul.

  5. #5 SP
    Member drik's Avatar
    Onimusha 4 e Dawn of Dreams... mi s-a parut extrem de reusit, chiar mai bun decat 3... daca ai ocazia sa il joci nu o rata...

  6. #6 SP
    Junior Member livay's Avatar
    vreau si eu god of war 2 . tel 0748575930

  7. #7 SP
    Member FailedAngel's Avatar
    ))))))))))))))))))

    FAIL

  8. #8 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by tsuby
    Fahrenheit - cu vreo doi ani inainte de Heavy Rain,jocul asta m-a uimit pur si simplu si n-am putut intelege de ce este asa de underrated.
    Poate pentru ca nu multi au inteles povestea .Un joc care isi merita locul in top.Te lasa cu gura cascata de la inceput pana la sfarsit.Pacat ca nu ne-au mai dat ceva detalii in plus la sfarsit,sa vedem si noi ce o sa se mai intample cu Lucas Kane si cu noua lui familie.Dupa cate am indurat alaturi de el,banuiesc ca meritam si noi lol.

  9. #9 SP
    Member tsuby's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Poate pentru ca nu multi au inteles povestea .Un joc care isi merita locul in top.Te lasa cu gura cascata de la inceput pana la sfarsit.Pacat ca nu ne-au mai dat ceva detalii in plus la sfarsit,sa vedem si noi ce o sa se mai intample cu Lucas Kane si cu noua lui familie.Dupa cate am indurat alaturi de el,banuiesc ca meritam si noi lol.
    Pentru cat de genial a fost ceea ce am indurat,sincer nu-mi pasa

  10. #10 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Ce am apreciat eu pe PS2 (ma refer la ce am jucat):

    - Shadow of the Colossus
    - Resident Evil 4
    - God of War 1 si 2
    - Tekken 5
    - Black
    - Final Fantasy X
    - Castlevania Lament of Innocence
    - Castlevania Curse of Darkness
    - R-type final
    - Burnout Revenge
    - Ace combat zero (parca asa se numea)
    - Devil my cry 3
    - Prince of Persia (cam toata seria)


    Mai am cateva ce nu mi le mai amintesc exact. Oricum, nu am jucat mult pe PS2. Ma refer la nr. de titluri. Sigur sunt multe jocuri bune pe care le-am ratat sau nici nu am auzit de ele. Ce sa faci, am mers in paralel cu Xbox si Cube.

  11. #11 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Pai,cele mai bune 12 jocuri pe care le-am jucat pe PS2 ar fi:
    1. Metal Gear Solid 3: Subsistence
    2. Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
    4. Hitman 4: Blood Money (cat am putut sa ma distrez la jocu asta)
    5. Splinter Cell: Double Agent
    6. Fahrenheit
    7. God of War 2
    8. 24: The Game
    9. Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus
    10.God of War
    11. God Hand
    12. Devil May Cry 3

  12. #12 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Mi-am cumparat PS2 pentru a putea trai experienta God of War pe pielea mea. Eroul este negativ, storyline foarte bogat, actiune, tradare, putere, mythology, le are pe toate! Este cel mai bun joc de pe PS2!
    My Top 5 PS2:
    1. God of War 1,2
    2. Tekken 5
    3. Grand Turismo 4
    4. Resident Evil 4
    5. Black

    (Acum sa vad cum termin God of War 3 lol )

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    1.Final Fantasy X
    2.Shadow of the Colossus
    3.God of war 1
    4.God of war 2
    5.Final Fantasy XII
    6.Okami
    7.Devil May Cry 3
    8.Burnout Takedown
    9.Soul Calibur 3
    10.Medal of Honor : Rising Sun
    11.Tekken 5
    12.Gran turismo 4
    13.Fatal Frame 2
    And the list could go on . Zic sa incercati toate dintre jocurile mentionate (mai ales primele 7 ) . Nu o sa regretati nici o secunda . I know i haven't .
    *Lista mea nu a continut jocuri din seria MGS sau altele precum Ico , Hitman etc pentru ca nu am avut ocazia sa le joc . Dar asta nu inseamna ca nu sunt si ele niste jocuri exceptionale

  14. #14 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Nu stiu unde sa postez intrebarea mai bine, dar o sa incerc aici:
    Vreau si eu un joc cu pac pac, dar sa mearga sa-l joc impreuna cu prietenii, adica sa aiba modul VS. Ma gandeam la Call of Duty 3, voi ce ziceti are acesta modul de 1 vs 1?

  15. #15 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexander S77 View Post
    Nu stiu unde sa postez intrebarea mai bine, dar o sa incerc aici:
    Vreau si eu un joc cu pac pac, dar sa mearga sa-l joc impreuna cu prietenii, adica sa aiba modul VS. Ma gandeam la Call of Duty 3 sau World at War, voi ce ziceti au acestea modul de 1 vs 1?
    nu sunt prea multe jocuri "pac pac" pt ps2 mai ales cu Vs mode . Nu is sigur da parca CoD WaW nici nu avea Vs mode sau Co-op ...pe scurt : nu avea Split-screen Multiplayer (sau oare nu avea MP deloc ? ).
    Eu am jucat intro zi cu un prieten Medal of Honor : Rising Sun , versus mode . Era tare ca nivelele erau foarte originale , jucam uneori numa cu lansatoare de rachete , alteori numa cu grenazi , alteori numa melee combat (ai prins ideea ). Ala ti l-as recomanda cu foarte multa caldura . Inca tin minte cum radeam cu prietenii mei , cum murea X sau cum a omorat Y , chiar si dupa 2-3 ore de jucat in continuu .

  16. #16 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Pai da stiu ca nu sunt multe shootere pentru PS2 cu VS mode, deasta am si intrebat... am zis ca poate mai aflu si eu ceva nou.
    Dupa cum povestesti tu de MOH pare foarte amuzant... deja sunt curios, o sa-l incerc;
    merci mult

  17. #17 SP
    Member haimi708's Avatar
    Poti sa incerci ARIA 51, Medal of Honour - Vanguard, Red Faction 1si 2, Time Spliters 3, Quake 3 Arena. Astea toate au VS mode. Si parca si Conflict Desert Storm 2 si Delta Force au!

  18. #18 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Ok
    merci mult

  19. #19 SP
    Junior Member mmariang54's Avatar
    My top 15 Games
    1God of War
    2God of War II
    3Soul Calibur II
    4Need for Speed Most Wanted
    5Smash court Tennis II
    6Smackdown vs Raw 2007
    7Smackdown vs Raw 2006
    8Smackdown Her comes the pain
    9Tna Impact
    10Surf's UP
    11Grand Theft Auto San Andreas
    12Mortal Kombat Armageddon
    13The Sims 2
    14Need for Speed Underground 2
    15Fifa 09

  20. #20 SP
    Junior Member hashu_1985's Avatar
    Mie mi-au placut mult urmatoarele : Black, GTA , seria NFS, tekken,GT4,pes,fifa ... chiar daca am si ps3 , cred ca cel putin o data pe saptamana mai dau drumul si la PS2 sa mai joc un gt4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Top 5 best DS games By Gokuva in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 33 Last Post: 31-08-2016, 14:37
  2. Replies: 0 Last Post: 01-01-2012, 15:37
  3. Review: Best PS1 & PS2 Games By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 49 Last Post: 20-05-2011, 20:50
  4. Best games PS3 2010 By FishyBon3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 04-01-2011, 15:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts