Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: PS2 Corrupted save data

  1. #1 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar

    PS2 Corrupted save data

    Salut,

    De curand mi-am luat un PS2 Slim, 2 carduri de memorie originale si printre jocuri, si Jak-X

    Bineinteles, cunoscatorii deja stiu ca Jak-X pe Slim e o combinatie fatala pentru cardul de memorie.
    Pentru cei ce nu stiu (cum eram si eu inainte sa-mi iau jocul), Jak-x dupa fiecare cursa baga singur autosave. La un moment dat, auto save-ul se blocheaza si bineinteles esti obligat sa resetezi consola astfel pe memory card se creeaza un save data ce este corupt.

    Aici am nevoie de ajutor: corrupted save data nu poate fi sters de nici o culoare, nu mai este vazut de joc si nu se poate sterge din browser.
    Stie cineva cum sa formatez cardul de memorie ca sa scap de save-ul pacatos? Sau alta smecherie prin care sa sterg acel save data?

    Trebuie sa precizez ca nu este modata consola.

  2. #2 SP
    Member EvilG's Avatar
    si eu m-am intalnit cu problema asta de "n" ori....de ex.: la NFL 08 la fiecare save care il faci (daca incepi un sezon cu 100 de echipe 100 de save-uri iti faci) si...100 de corupted data iti face pe MMC....cert e ca nu ai cum sa scapi de asta de pe MMC...
    1).doar sa ai un joc care iti "buleste" MMC-ul in sensul ca trebuie sa il formatezi dandu-ti eroare (atunci poti sa il formatezi - hmmm..aici ar fi un exemplu de joc God Hand sau Genji) sau ar mai fi o smecherie...2) stergi sistemul de pe MMC (ps2-ul ala de ti-l arata cand intrii in memory card) si dupaia ii dai un reset si intrii din nou in MMC (poate sa iti ceara format sa isi faca din nou sistemul pe MMC) sau poate sa il faca deja in timp ce intrii iar in MMC(sau poate nu se schimba nimic ) dar la a 2-a varianta nu sunt sigur ca scapi de corupted data...Cert e ca nu prea te afecteaza la alte jocuri corupted data..

  3. #3 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Merci mult EvilG hai ca abia astept sa ajung acasa sa vad ce pot face

  4. #4 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Eu sunt de parare ca mem cardurile sunt cu probleme...clone ceva.

  5. #5 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Am cumparat card de memorie original, sony de 8mb.
    Din ce am citit, problema cu jocul Jak-X care se blocheaza cand salveaza se intampla pe orice fel de card daca este rulat pe ps2 slim.

    Naspa e ca nu pot formata cardul sau sterge save-ul corupt care bine macar ca nu e foarte mare sa-mi manance multa memorie.

  6. #6 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Din pacate nu am reusit de nici un fel sa sterg corrupted-ul se pare ca voi ramane prieten cu el o vreme...

  7. #7 SP
    Member EvilG's Avatar
    ehh e bine totusi ca nu iti afecteaza celelalte jocuri asa ca game on :d

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Broodstar: din pacate softuri gen uLE (uLaunchELF) nu functioneaza decat pe console modate. Cu asa ceva ai fi reusit sa stergi corrupted data. Dar stiu ca erau niste programele de cheating/hacks (pentru viata infinita, munitie, etc.) ce aveau pe langa ele si diverse utilitare. O sa arunc o privire printre vechiturile mele de PS2 sa vad daca mai am asa ceva. Stiu ca vine si cu un card special, pe care are diverse tools si updates de pe internet.

  9. #9 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Daca dezgropi ceva din vechituri, da-mi si mie un semn merci mult.

  10. #10 SP
    Junior Member stefan's Avatar
    am un program de formatat mc in care poti sterge numai ce vrei tu (corupted data) fara a afecta celelalte salvari. id-ul meu: [email protected]

  11. #11 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Merci mult stefan, vorbim pe mess.

  12. #12 SP
    Junior Member SisterRay's Avatar
    Se mai poate - scriu aici că poate mai are şi altcineva nevoie - formata un MC pe console nemodificate cu ajutorul unei chestii ca Action Replay, care are un "memory manager" ce permite şi formatarea. �n cazul meu aveam un card de memorie pe care se stricase ceva, că dacă �l accesam din browser se bloca PS2-ul şi pe care cu "memory managerul" de la Action Replay l-am reparat.

  13. #13 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Misto, am citit acum cateva chestii despre Action Reply, banuiesc ca pe cd este memory manager-ul.
    Zi-mi te rog, ai habar de unde fac si eu rost de unul? Macar back-up.

    Multzam

  14. #14 SP
    Junior Member SisterRay's Avatar
    Nu merge backup, trebuie să fie original ca să booteze consola de pe el.

  15. #15 SP
    Junior Member stefan's Avatar
    chiar e asa de greu sa gasesti un prieten, vecin, etc...... care sa aiba o consola modata?

  16. #16 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Heh, vad ca da

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Urgent! Save good comic-book movies! By Mykayel in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 11 Last Post: 03-05-2010, 11:59
  2. Probleme cu SAVE/LOAD By Sc0rp10 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 4 Last Post: 19-02-2009, 22:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts