Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Cum pot sa joc jocuri online pe ps2

  1. #1 SP
    Junior Member sergiuk1995's Avatar

    Cum pot sa joc jocuri online pe ps2

    cum as putea sa joc jocuri online pe un ps2 slim.va rog spuneti plssss am mare nevoie de ajutor. Ce imi trebuie pentru a putea juca jocuri online pe ps2.Am nevoie de ceva?. ca in spate are akolo cablul acela unde se baga cablul de la internet dar nu imi merge online.De ce oare????

    ---------- Post added 30-07-2010 at 01:14 AM ----------

    scuze vroiam sa zik ka are locul acela unde se poate pune cablu de la internet dar nu merge online jocul. nu stiu dc

    ---------- Post added 30-07-2010 at 01:15 AM ----------

    desi este joc care se poate juca online call of duty 3

  2. #2 SP
    Member haimi708's Avatar
    In primul rand trebuie sa faci niste setari pt net. Pt asta ai nevoie de un PS2 Network Disc care sa-ti faca setarile si le salvezi pe MC. Se mai pot face si cu un joc original ce are optiunea de on-line. In plus, daca consola e modata, jocurile ce vrei sa le joci trebuiesc modificate (trebuie modificat DNAS-ul jocului).

  3. #3 SP
    Junior Member sergiuk1995's Avatar
    k ms

  4. #4 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Pai da ...are in spate acel loc unde se baga cablul de internet cum zici tu, dar nu bagi direct cablul de intrenet acolo, iti mai trebuie un router sau un modem.
    Deci uite cum stiu eu ca trebuie sa faci : iei un cablu de internet cu doua mufe, un capat il bagi in ps2 si celalalt capat il conectezi la router/modem si eventual daca nu a luat-o consola din prima, resetezi modemul (sau consola) si ar trebui sa mearga, apoi faci configuratiile acelea de care iti zicea haimi708 mai sus... si vezi ca sunt o multime de tutoriale si filmulete pe youtobe unde iti explica aia acolo foarte simplu, deci... mult noroc!

  5. #5 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Call of Duty 3 nu merge online?... verifica serverele, deoarece multe servere de PS2 sunt inchise si tot mai multe dispar incet incet, verifica si tu daca mai sunt servere deschise pentru COD3. Daca sunt... poate ca jocul este de vina sau modemul. Verifica aici este de North America dar gasesti si de Europa: Playstation 2 Online - Online Game List: North America sau http://playstation2.onlineconsoles.c...BB2/portal.php ...Bafta!

  6. #6 SP
    Junior Member HellFire's Avatar
    o mica intrebare ....
    am cumparat un ps2 modat si vreau sa joc jocuri online se poate ?

  7. #7 SP
    Junior Member Underground's Avatar
    da se poate dar trebuie schimbat dnas cu un program

  8. #8 SP
    Junior Member basile27ro's Avatar
    salutare!
    imi puteti spune si mie, un novice in PS2, ce e dnas-ul asta de care avem nevoie sa jucam online pe net???
    mentionez ca am un PS2 SCPH-30003 R, modat hardware, dar eu nu vad nici o mufa de retea(RJ45).
    i-am desfacut un capac din spate un scria ''Expansion Bay'' sub care este o mufa, necunoscuta de mine.
    multumesc.Respecte!!!

  9. #9 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Quote Originally Posted by basile27ro View Post
    salutare!
    imi puteti spune si mie, un novice in PS2, ce e dnas-ul asta de care avem nevoie sa jucam online pe net???
    mentionez ca am un PS2 SCPH-30003 R, modat hardware, dar eu nu vad nici o mufa de retea(RJ45).
    i-am desfacut un capac din spate un scria ''Expansion Bay'' sub care este o mufa, necunoscuta de mine.
    multumesc.Respecte!!!
    Din cate stiu modelele mai vechi de SCPH-50000 nu sunt prevazute cu mufa pt internet si posibilitate de joc online. Daca am gresit rog pe cineva sa ma corecteze.

  10. #10 SP
    Member zempty's Avatar
    Ai dreptate ... din pacate .

  11. #11 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by razvan21ro View Post
    Din cate stiu modelele mai vechi de SCPH-50000 nu sunt prevazute cu mufa pt internet si posibilitate de joc online. Daca am gresit rog pe cineva sa ma corecteze.
    Pe FAT se pune Network Adapter Sony PS2 ce are mufa de retea pt acces la internet (unele modele sunt si cu mufa de telefon pt dial-up si cu mufa de retea).

    Dar pt a te loga la un server Sony ai nevoie de un disc de Network pt setari (setarile se fac si apoi se salveaza pe MC), iar pt a juca backup-uri online ai nevoie sa modifici DNAS-ul jocului (cauta pe google la ce se refera DNAS -ul la PS2, e piraterie si nu putemdiscuta aici de asta).

  12. #12 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    am inteles ca pentru a juca online trebuie sa iti faci un cont la playstation network(dar nu stiu daca e gratuit) si apoi faci setarile pe MC.eu mi-am facut un cont la EA games si cand incerc sa ma conectez imi da mereu eroare,dar nu stiu din ce cauza

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 17-11-2013, 00:32
  2. Cum pot vedea filme pe ps2 ? By djrmmix_mihnea in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2011, 21:54
  3. Cum sa joc jocurile de pe calculator pe ps2? By bogzybom in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 18-07-2010, 18:04
  4. Cum ma conectez/joc multiplayer pe ps2? By ShadowXDarK in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 05-07-2010, 19:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts