Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: PS2 cutscene freez

  1. #1 SP
    Junior Member Alex0's Avatar

    PS2 cutscene freez

    Salut, am un PS2 Fat 50004, cu lentila dusa citeste doar CD-uri, este modat soft cu FreeMC Boot 1.8, iar jocurile le rulez de pe un HDD prin usb dar am o problema cu el, imi merg in reluare cutscene-urile din jocuri, iar la GoW se blocheaza dupa ce o salvez pe The Oracle in cutscene. E o problema de la consola sau de la modare...??

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De la modare... si incompatibilitate la multe jocuri via USB. Poti sa-ti schimbi frumos blocul optic la Donely si vor merge originalele fara probleme.

  3. #3 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex0 View Post
    Salut, am un PS2 Fat 50004, cu lentila dusa citeste doar CD-uri, este modat soft cu FreeMC Boot 1.8, iar jocurile le rulez de pe un HDD prin usb dar am o problema cu el, imi merg in reluare cutscene-urile din jocuri, iar la GoW se blocheaza dupa ce o salvez pe The Oracle in cutscene. E o problema de la consola sau de la modare...??
    Problema e de la faptul ca PS2-ul are doar USB 1.1 si viteza de transfer e mai mica fata de cea de pe DVD (nu ai cei face). Iar la God of War iti recomand sa-l instalezi din nou si apoi sa incerci si eventual cauta alt imagine a jocului pe care sa o reinstalezi.

  4. #4 SP
    Junior Member Alex0's Avatar
    Multumesc pentru raspunsuri, se pare ca nu am ce face, decat cu o lentila noua s-ar rezolva, dar momentan nu dispun de buget . Am incercat sa reinstalez GoW si am avut niste rezultate ciudate: prima data m-am jucat pe cel de Europa si s-a blocat la intrare in The Oracle Temple, dupa aceea am incercat cu cel de USA si a trecut de partea aceea dar se blocheaza dupa ce o salvez pe The Oracle, si inca un lucru salvarile nu sunt compatiblie intre ele, cea de USA cu cea de Europe ca asa poate faceam ceva.
    Inca ceva un PS2 Slim ar putea merge mai bine fata de PS2 Fat d.p.d.v al hardware, ma refer la conexiuni retea sau USB?

  5. #5 SP
    Member haimi708's Avatar
    Nu, un PS2 slim are aceiasi arhitectura hardware ca si un FAT (e exact la fel doar ca are alimentatorul separat si e miniaturizat). E ca si cum ai avea un destop si un laptop cu aceleasi configuratie (si aceleasi avantaje si neajunsuri - marime, greutate si ventilatie). Cat despre God of War incearca sa gasesti o varianta pe DVD 9 (DVD DL) - asa e aparut jocul original.

  6. #6 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Lentila la modelul 50004 este putin probabil sa mai gasesti noua, iar SH nu te sfatuiesc, nu va avea viata lunga. Daca tot ai phat, cauta un network adapter la care sa-i pui HDD IDE. Vor merge bine jocurile atunci. Am avut la vanzare pe la 100 ron, se poate sa mai gasesti la acest pret.

  7. #7 SP
    Junior Member Alex0's Avatar
    La asta ma gandeam si eu la un Network adapter care mi se pare mult mai rentabil si mai practic ca o lentila, dar se gasesc mai greu. O sa incerc GoW si in versiunea de DVD 9 si daca tot asa face (blocheaza) o sa caut un Network adapter.

  8. #8 SP
    Member haimi708's Avatar
    Gasesti pe okazii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-11-2012, 15:45
  2. Media Library - Trenched Intro Cutscene By andreicristian9 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 22-06-2011, 19:09
  3. NFS: UnderCover cutscene-uri reale By Bobby in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 29-08-2008, 18:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts